×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.8°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
2. februāris, 2017
Drukāt

Cietumā ASV sagrābti ķīlnieki

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

ASV Delavēras štatā kāda cietuma ieslodzītie trešdien saņēma par ķīlniekiem četrus labošanas darbu departamenta darbiniekus, no kuriem divus vēlāk atbrīvoja, bet vēl notiek sarunas par atlikušo divu ķīlnieku atbrīvošanu.

Ķīlnieku krīze notiek Džeimsa Vona Labošanas centrā Smirnas pilsētā, un varas iestādes uz to reaģēja, bloķējot piekļuvi visiem cietumiem Delavēras štatā.

Ieslodzītie vietējam laikrakstam paziņoja, ka viņus uz šādu rīcību pamudinājušas bažas par izturēšanos pret viņiem un par jauno ASV prezidentu Donaldu Trampu.

Viens ķīlnieks tika atbrīvots trešdienas pēcpusdienā un vēl viens – dažas stundas pēc tam. Varas iestādes ved sarunas ar ieslodzītajiem par abu pārējo ķīlnieku atbrīvošanu.

Ķīlnieki tika saņemti vienā cietuma ēkā, kurā ir vairāk nekā 100 ieslodzīto.

Viens no atbrīvotajiem ķīlniekiem bija guvis ievainojumus, kas neapdraud dzīvību, un tika aizvests uz slimnīcu. Par otra atbrīvotā stāvokli vēl nav ziņots.

Ieslodzītie divās telefonsarunās ar Vilmingtonas laikrakstu “The News Journal” izskaidroja savu rīcību un izvirzīja prasības.

Kāds ieslodzītais telefonsarunā sacīja, ka viens no viņu rīcības iemesliem ir “Donalds Tramps. Viss, ko viņš izdarījis. Visas lietas, ko viņš tagad dara. Mēs zinām, ka šī institūcija mainīsies uz slikto pusi.”

Šis zvanītājs sacīja, ka ķīlnieku ņēmēju prioritāte ir ieslodzīto izglītība, kā arī viņi grib efektīvu rehabilitāciju visiem ieslodzītajiem un informāciju par to, kā tiek piešķirta nauda cietumiem.

Cietums, kurā notiek ķīlnieku krīze, ir Delavēras štatā lielākā labošanas iestāde vīriešiem ar apmēram 2500 ieslodzītajiem. Tajā ir 1500 darbinieku.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+