×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
20. decembris, 2015
Drukāt

Čigāne: Čepānes lēmums par izstāšanos no partijas valdes ir vēl viens postošs signāls par notiekošo “Vienotībā” (5)

Foto-LETAFoto-LETA

Saeimas deputāte Lolita Čigāne.

Ilmas Čepānes lēmums par izstāšanos no partijas “Vienotība” valdes ir vēl viens postošs signāls par notiekošo “Vienotībā”, aģentūrai LETA atzina Saeimas “Vienotības” frakcijas deputāte Lolita Čigāne.

Čigāne apstiprināja faktu, ka Čepāne paziņojusi par savu izstāšanos no partijas valdes. Viņa gan precīzi nezina Čepānes rīcības iemeslus, taču pieļauj, ka kolēģe šādi rīkojusies saistībā ar partijas līderes Solvitas Āboltiņas iespējamo virzīšanu par premjerministri.

“Čepānes kundze savā būtība bija “Vienotības” identitātes pīlārs. Viņa ir ideālu cilvēks un bija viens no cilvēkiem, kas veidoja Latvijas neatkarības atjaunošanu. Viņa ir cilvēks ar ārkārtīgi lielu personas integritāti, ļoti skaidriem principiem un ļoti skaidru runu. Dažreiz viņa ar savu skaidro runu kādu var saniknot, bet kolēģi, tajā skaitā no opozīcijas partijām, viņu ļoti respektēja. Čepānes kundzes aiziešana no “Vienotības” valdes ir tikai vēl viens ļoti postošs signāls par to, kas notiek “Vienotībā”,” uzsvēra Čigāne.

Čigāne norādīja, ka “Vienotībai” šobrīd klājas ļoti, ļoti smagi. To izraisījusi virkne ļoti nepatīkamu lietu, kas notikušas pēdējā gada laikā. Šajā laikā partijai bija ārkārtīgi smaga vēlēšanu kampaņa, ar ļoti nopietniem pārkāpumiem, kas turpina atstāt graujošu ietekmi uz partiju un tās vadību. Partijas vadītājai bija grūtības ar iekļūšanu Saeimā, savukārt premjerministre Laimdota Straujuma, kas novadījusi prezidentūru ES un bija pelnījusi pateicību, aizgājusi ļoti sasteigtā un neskaidrā procedūrā.

Šobrīd valdes un frakcijas kopsēdes lēmums ir “situāciju absolūti pakarinājis gaisā” attiecībā uz Āboltiņas virzīšanu par iespējamo premjerministri. Pēc būtības tā procedūra bija ļoti neparasta un neskaidra un Čigāne domā, ka tādam vērtību un principu cilvēkam kā Čepānei, “tas bija kaut kas, kas ļoti grūti sadzīvo ar viņas priekšstatiem par to, kā jāveido atbildīga politika.”

Vaicāta, par ko liecina Čepānes izstāšanās no valdes un arī šovasar EP deputātes Sandras Kalnietes lēmums atstāt valdi, Čigāne atbildēja: “Tas liecina, ka cilvēki, kuri pauž kritiskus un partijas vadībai ne vienmēr tīkamus viedokļus ir diskomfortā.”

Kā Latvijas Televīzijai norādīja Čepāne, viņai ir nepieņemams valdes lēmums, ka jāveido saraksts ar valdes un partijas biedriem, kuri ir vai nav lojāli “Vienotības” vadībai.

Viņasprāt, pašreizējā politiskā situācijā par katru cenu izveidot “Vienotības” vadītu valdību bez nacionālās apvienības ”Visu Latvijai!”-”Tēvzemei un brīvībai”/LNNK ar neprognozējamu sīkpartiju un, iespējams, slēptu “Saskaņas” atbalstu esot bīstami Latvijas interesēm.

Čepāne ir nolēmusi pamest partijas valdi, bet palikt partijas biedru rindās.

Jau ziņots, ka “Vienotības” līdere Solvita Āboltiņa 15.decembrī partijas valdes un Saeimas frakcijas kopsēdē vienīgā izvirzīta par iespējamo “Vienotības” premjera amata kandidāti, taču gala lēmumu šajā jautājumā politiskais spēks pieņems līdz 28.decembrim.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Gandrīz vai apraudājos!

  2. Iespējams, ka Čapānes lēmuma iemesls ir pavisam prozaisks, proti, viņa nav saņēmusi piedāvājumu vadīt ministru kabineti, kas ir bijis viņas dzīves mērķis.

  3. Smilkst ***e, kad nenotiek pa viņas prātam.

  4. Pati Čigāne ir viens postošs faktors ” Vienotības” gaitā pa skuju taku… Un jo vairāk viņa spēgās, jo ātrāk pienāks fināls.

  5. ČEPĀNES KUNDZE IR CILVĒKS AR VĀRDU!!! Viņas sakāmais ir skaidri un saprotoši pateikts! Ja tādam cilvēkam “VIenotība” pieļauj izstāšanos pie tam no valdes , tad tur vairs NAV KO PIEBILST!!! Acīmredzami “Vienotība” maina kursu!!! Viņai vairs NEVAJAG tāda kaluma cilvēki, bet viduvējības, kas Latviju varētu vest pilnīgi citā virzienā!?? Arī pa kājām maisās NA?!! REDZ CIK DĪVAINI??? KĀ STŪRĒ SLAVENĪBA ĀBOLTIŅA UN VISI APMIERINĀTI!?? URRRRRRRRRRRRRRRĀĀĀĀĀĀĀĀĀĀĀĀĀĀĀĀĀĀĀĀĀĀĀĀĀĀĀĀĀĀ!!!!
    ĀBOLTIŅA “VIENOTĪBĀ” IR NEAIZVIETOJAMA PERSONĪBA KAUT AR TIK SABOJĀTU REPUTĀCIJU, KA ŠERMUĻI METAS…. BET VISIEM VIŅA PATĪK…. VISI IR SAJŪSMĀ!!! JA KĀDS CITS BŪTU AR TĀDU REPUTĀCIJU, TO JAU BŪTU APĒDUSI BEZ SĀLS…. ĀBOLTIŅA BŪTU PIRMĀ KNĀBĀJOŠĀ VĀRNA….

Draugiem Facebook Twitter Google+