×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
16. oktobris, 2014
Drukāt

Čigāne gatava kandidēt uz izglītības ministra amatu, ja Straujuma viņu aicinās (2)

cigane_leta_3lpp

Saeimas deputāte Lolita Čigāne (“Vienotība”), kura iekļuvusi arī nākamajā parlamentā, gatava kandidēt uz izglītības un zinātnes ministra amatu, ja premjere Laimdota Straujuma (“Vienotība”) viņu aicinās to darīt.

“Es esmu pavadījusi laiku pārdomās, konsultējusies ar ģimeni. Ja Straujumas kundze mani aicinās un tā būs partijas pozīcija, tad es esmu gatava tam piekrist,” ceturtdien žurnālistiem sacīja Čigāne.

Izglītības ministra amatam viņu esot uzrunājuši vairāki partijas biedri, kā arī nozares pārstāvji. Uz jautājumu, vai partijā ir arī citi kandidāti uz šo amatu, Čigāne atbildēja, ka “šobrīd es esmu bijusi tā, kurai ir vaicāts, un es esmu atsaukusies pozitīvi. Protams, ja būs kaut kādas izmaiņas procesā, es absolūti neesmu greizsirdīga”.

Politiķe uzskata, ka viņa ieguvusi “pietiekamas zināšanas un pieredzi par likumdošanas un politikas procesu”, kā arī izpildvaras pieredzi, strādājot Finanšu ministrijā par parlamentāro sekretāri, lai varētu uzņemties ministres pienākumus. Tāpat viņa studējusi gan Latvijā, gan ārvalstīs.

“Neapšaubāmi izglītība un zinātne ir jomas, kas ir ļoti saistītas gan ar to, kā mēs finansējumu iegūstam, gan arī kā mēs šo finansējumu izmantojam. Tā kā es domāju, ka tā [pieredzes] bāze ir ļoti laba,” viņa teica.

Par svarīgākajiem darbiem ministres amatā Čigāne pagaidām runāja atturīgi, norādot, ka vēl par to ir pāragri runāt, tomēr “Vienotībai” un premjerei esot konkrēts redzējums. “Būs ļoti svarīga saruna ar premjeri, ja šis scenārijs izdosies,” uzsvēra politiķe.

Vēlmi nākamajā valdībā pārraudzīt Izglītības un zinātnes ministriju paudusi Nacionālā apvienība (NA), tomēr pašlaik ministrijas vadību plānots uzticēt “Vienotībai”. Koalīcijas partiju vidū vēl nav skaidrības arī par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, kurai pieteikusies gan NA, gan Zaļo un zemnieku savienība (ZZS). Savukārt neviena partija nav pieteikusies uzņemties atbildību par Veselības ministriju.

Jau ziņots, ka koalīcijas partijas trešdien nav panākušas vienošanos par nākamās valdības sastāvu. Premjera amata kandidāte Laimdota Straujuma partijām piedāvājusi potenciālo nākamā Ministru kabineta sastāvu, kas paredz, ka “Vienotībai” būtu Ministru prezidenta amats, kā arī Finanšu ministrijas, Satiksmes ministrijas, Iekšlietu ministrijas, Ārlietu ministrijas un Izglītības un zinātnes ministrijas pārraudzība, Zaļo un zemnieku savienībai – Saeimas priekšsēdētāja amats, Zemkopības ministrija, Ekonomikas ministrija, Aizsardzības ministrija un Labklājības ministrija, savukārt Nacionālajai apvienībai – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, Tieslietu ministrija, Kultūras ministrija un Veselības ministrija.

“Saskaņa” 12.Saeimas vēlēšanās ieguvusi 24 deputātu vietas, “Vienotība” – 23, ZZS – 21, NA – 17, LRA – 8, bet “No sirds Latvijai” – 7.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Ja TĀDS KADRS KĀ ČIGĀNE BŪS IZM MINISTRE, TAD AR ŠO NOZARI CAURI!! CERU, KA PREMJERE NORAIDĪS viņas kandidatūru! Skumji par ŠAURAJĀM pierītēm, kuras VAR IETEIKT ŠO SIEVIETI TĀDĀ NOZARĒ PAR MINISTRI…ĻOTI CERU UZ SAVIEM KOLĒĢIEM SKOLOTĀJIEM VISPĀRIZGLĪTOJOŠĀS SKOLĀS, UZ MIKIŠKO kundzi un SKOLU ARODBIEDRĪBU , KAS NEPIELAIDĪS VIŅU PAT TUVUMĀ ŠAI NOZAREI!!!! ĻOTI, ĻOTI CERU… pretējā gadījumā BŪS VISS !!!!!!!!!!!!!!!!!!

  2. Pārdomās pavadītais laiks ir vislielākā vērtība. Tā turpināt!

Draugiem Facebook Twitter Google+