×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
20. februāris, 2012
Drukāt

Čigāne: Partijas nedrīkst atstāt cittautiešus pašreizējā informācijas telpā

cigane_lolita

Neviena nosacīti latviskā partija nedrīkst atļauties ignorēt cittautiešus, tos aktīvi jāaicina piedalīties un līdzdarboties, tostarp piedaloties vēlēšanu sarakstos, savā blogā raksta “Vienotības” Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietniece Lolita Čigāne.

Kā vienu no pēcreferenduma uzdevumiem “Vienotības” politiķe min to, ka katrai organizācijai, kas turpmāk saviem projektiem saņems valsts finansējumu, ir jāiekļauj Latvijas cittautiešu, un it īpaši jauniešu, iesaistes elements.

Čigāne arī uzsver, ka atļaut Latvijas cittautiešiem dzīvot savā un nereti Krievijas informācijas telpā ir pašnāvnieciski. “To mēs nedrīkstam pieļaut,” norāda deputāte.

Čigāne savā blogā norāda, ka Latvijai ir bijušas iespējas šajā jomā daudz ko darīt, tomēr daudz enerģijas izšķiests, cīnoties savā starpā. “Tajā laikā cittatutiešus, 90.gadu lielāko eksistenciālo Latvijas valsts jautājumu, it kā vairs pat nemanījām. Integrācijas politika tolaik tika realizēta, dāļājot naudu dažādām biedrībām, par daļu no šī finansējuma vēl šodien nevarot ne galus savilkt, ne atskaites saņemt,” raksta deputāte.

“Aizņemti ar sevi, neredzējām ne krievus, ne citas mazākumtautības sev blakus. Nepamanījām ne to, cik daudzi no viņiem ir Latviju mīloši un Latvijas labā strādājoši, ne arī to, cik daudzi no viņiem nesaprot Latvijas valsts jēgu. Neiedomājāmies katram jaunajam, naturalizētajam pilsonim roku paspiest un kādu ziedu pasniegt, uzdāvināt Latvijas vēstures grāmatiņu un aicināt bariņā. Vienkārši atstājām šos visus cilvēkus “Saskaņas centra” lauciņā, cīnoties tikai “par savējiem”,” vēsta “Vienotības” politiķe.

Runājot par situāciju Latgalē, deputāte skaidro, ka tieši Latgale ir bijusi citu novadu cilvēkresursu donors. “Latgale ir noasiņojusi, stiprinot Latviju. Tagad mums ir pienākums atlīdzināt, arī veltot spēkus Latgales tradicionālās kultūras un latgaliešu valodas attīstībai un stiprināšanai, lai gravitācijas spēkus pavērstu pretējā virzienā,” raksta Čigāne.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+