×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
27. decembris, 2013
Drukāt

Čigāne pieļauj, ka “Vienotība” premjera amatam varētu virzīt Straujumu (5)

Foto: LETAFoto: LETA

Zemkopības ministre Laimdota Straujuma atklāj uzņēmuma "BIG event" rīkoto "Pārtikas nozares forumu 2013", kurā nozares eksperti analizē būtiskākās pārtikas un dzērienu industrijas aktualitātes gan vietējā, gan eksporta tirgū.

Pastāv iespēja, ka “Vienotība” kā Ministru prezidenta amata kandidātu varētu virzīt zemkopības ministri Laimdotu Straujumu, pauda “Vienotības” Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietniece Lolita Čigāne. Neesot izslēgts, ka lēmums par to tiks pieņemts jau šodien gaidāmajā “Vienotības” valdes sēdē.

Kā ziņots, “Vienotības” valdes sēde sāksies plkst.14, aģentūru LETA iepriekš informēja politiskā spēka preses sekretāre Laila Timrota.

Čigāne ļoti augstu vērtē Straujumu kā iespējamo premjera amata kandidāti, jo viņa savu darbu ir veikusi izcili, tostarp parādot spēju aizstāvēt pārstāvētās nozares intereses. Zemkopības ministres darbi un ieceres ir vērstas uz lauku attīstību, it sevišķi atbalstot mazos un vidējos zemniekus, kuri ir lauku mugurkauls.

Jāņem vērā, ka Straujumai ir ļoti liela pieredze darbā valsts pārvaldē. Nesen apmeklējot laukus Zemgalē, Čigāne no lauksaimniekiem ir saņēmusi ļoti labas atsauksmes par zemkopības ministri, kā arī augstu tikusi novērtēta Straujumas veiktspēja.

Tikmēr Straujuma aģentūrai LETA norādīja, ka saistībā ar iespējamo valdības veidošanu pagaidām atturas sniegt plašākus komentārus.

Taujāta par Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētāja Jāņa Reira (V) iespējamo kandidatūru premjera amatam, “Vienotības” frakcijas priekšsēdētāja vietniece atbildēja, ka lielākas iespējas ieņemt šo vietu pašlaik ir Straujumai. Zemkopības ministre esot devusi mājienu, ka varētu piekrist kļūt par premjera amata kandidāti.

Reformu partija (RP) nav apspriedusi Straujumas kandidatūru, un RP valdes priekšsēdētājs Edmunds Demiters atturējās komentēt šo jautājumu. Viņš norādīja, ka komentāri par kādu kandidātu tiks sniegti tad, ja to oficiāli izvirzīs “Vienotība” vai kāds cits. Demiters vērsa uzmanību līdzšinējai praksei, kad vairāki medijos nosauktie iespējamie kandidāti nav tikuši oficiāli virzīti.

Kā ziņots, zemkopības ministre Straujuma ir uzrunāta kā iespējamā Ministru prezidenta amata kandidāte, aģentūrai LETA šonedēļ apstiprināja pati Straujuma, neko sīkāk nekomentējot.

Lai arī prezidents Andris Bērziņš bija izteicis cerību, ka premjera amata kandidātu būtu labi nosaukt pirms Ziemassvētkiem, tomēr tas nenotika.

Līdzšinējais premjerministrs Valdis Dombrovskis (V) 27.novembrī paziņoja par atkāpšanos no amata, uzņemoties atbildību par traģēdiju Zolitūdē, kurā, iebrūkot lielveikala “Maxima” jumtam, gāja bojā 54 cilvēki.

Pēc demisijas ir notikušas vairākas politisko konsultāciju kārtas, “Vienotība” divas reizes ir piedāvājusi premjera amata kandidātus, taču abas reizes Andris Bērziņš tos noraidījis. Prezidents ir paziņojis, ka no partijām vienošanos par kādu kandidātu gaidīs līdz 7.janvārim, bet, ja vienošanās nebūs sasniegta, pēc tam piedāvās savu kandidātu premjera amatam, kas, pēc Saeimas priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas teiktā, esot Latvijas pastāvīgais pārstāvis NATO Māris Riekstiņš.

Tikmēr politikas kuluāros vakantā premjera amata kontekstā tiek locīta vēl virkne dažādu cilvēku vārdu – Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Reirs, Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs, kā arī bijušais Latvijas vēstnieks Japānā Pēteris Vaivars, kurš oficiāli konsultējies ar “Vienotību”, taču īstu atbalstu nav saņēmis.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Ja jau Čigāne tā pieļauj, tad jau tā arī notiks.

  2. Ja netraucētu partijas piederība,varētu palikt par premjeru pat pēc Saeimas vēlēšanām!

  3. Ja mūsu politiskās elites un prezidenta mērķis ir attīstīt Latviju par ES agrāro nomali, tad labāka kandidāta premjera krēslam par Straujumas kundzi iedomāties nevar. Pieļauju, ka arī no visas progresīvas cilvēces lielākā drauga biedra Putina šāda izvēle iebildumus neizsauks.

  4. Latvijā par prezidentu vai premjeru var būt jebkurš no pēdējā bomža līdz pēdējam pensionāram!!Lai dzivo demokrātija!!

Draugiem Facebook Twitter Google+