×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
9. marts, 2015
Drukāt

Čigāne rosina uz Saeimas ēkas jumta novietot bišu stropus (37)

Foto: LETAFoto: LETA

Lai izceltu Latvijas videi draudzīgo attieksmi un digitālos risinājumus, Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Lolita Čigāne (V) lūgusi parlamenta Prezidiju atbalstīt divu līdz trīs bišu stropu izvietošanu uz Saeimas ēkas jumta.

Lai izceltu Latvijas videi draudzīgo attieksmi un digitālos risinājumus, Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē Parlamentārās dimensijas laikā 2015.gada pavasarī iecerēts sākt ilgtermiņa projektu, kam pagaidām dots nosaukums “Saeimas bišu drava”.

Uz Saeimas nama Jēkaba ielā 11 jumta bišu stropus varētu izvietot ES parlamentu ekonomikas un digitālo lietu komiteju priekšsēdētāju sanāksmes laikā 19.aprīlī. Tos būtu iespējams aprīkot ar interneta pārraides kamerām, tāpat stropus iecerēts novietot uz digitālajiem interneta pārraides svariem. Interesenti tādējādi varētu aplūkot ikdienas Saeimas bišu dravas pienesuma un dravas palielināšanās dinamiku.

Plānots, ka ES parlamentu Savienības un Eiropas lietu komiteju konferences jeb COSAC plenārsēdē 2.jūnijā būtu iespējams novākt pirmo Saeimas bišu dravas ražu, kas simboliski saskanētu ar prezidentūras parlamentārās dimensijas noslēgumu.

Saeimas nams būs viena no retajām sabiedriskajām ēkām Latvijā un Eiropā, uz kuras novietoti bišu stropi. Saeimas bišu drava iecerēta kā ilglaicīgs projekts un ievāktais medus var arī tikt izmantots par Saeimas protokolāro dāvanu, norāda politiķe.

“Nereti Latviju pamatoti uzskata par vienu no zaļākajām un dabai draudzīgākajām valstīm ne tikai Eiropā, bet arī pasaulē,” pamatojot minēto ideju, vēstulē Prezidijam piebilda Čigāne.

Saeimas Prezidijs šodien nolēma neskatīt iesniegto priekšlikumu, jo par šo ideju vēl nepieciešams iegūt papildu informāciju, informēja Saeimas Preses dienestā.

Pievienot komentāru

Komentāri (37)

 1. Saskatījusies ka rietumos tagad populāri turēt bites uz jumtiem savrupmājam..

 2. apžēlojaties par mūsu māsām!

 3. Kas nu kuram Saeimā svarīgāk!

 4. PRECĪZI!!! Secinu, ka Čigāne brīžiem tikpat dulla cik Viņķele! Neticami, ka tik TRAKA pēc izslavām, ka nav prāta apdomāt rezultātu savam stulbajam gājienam ar nabaga bitītēm!?! Viņa pat neapjēdz, ka bites TIK AUGSTU NELIDO…

 5. Skaidrs no kā tas stulbums. Kāds strops varētu iekrist saeimas sēžu zālē un sadzelt tur sēdošos, lai mostas! Latvijai vajadzīgs darbs un darba vietas! Deputātiem jādomā par savas valsts labklājību, nevis tikai sava maka piepildīšanu! Nolaidieties uz zemes!

 6. Rīgā mauriņi, kur tās baltās zemās puķītes zied, nepārtaukti tiek pļauti. Tad jau sapļaus ar visām bitēm. Un vispār, vai nepietiek, ka paši mocāmies? Kāpēc vēl tīšuprāt mocīt bites? Eiropas projekta naudas dēļ?

 7. Vā-ā-ā-ājprātīgs populisms, kas līdzinās debīlismam

 8. IDIOTI…VAI TIEŠĀM VAIRS NAV JĀDOMĀ PAR VALSTI, CILVĒKIEM…KAD VISI AIZBRAUKS, MEDUS BŪS???

 9. Vai vispirms nebūtu jānojauc grausti pašā Rīgas centrā un jāievieš bezmaksas sabiedriskais transports kā Briselē un Tallinā,Čigānes kundze?

 10. Pārvērtīsim Latviju par Potjomkina sādžu?

 11. Vai tas,ka pat trauksmes izziņošanas sistēma Latvijā nav kārtībā,Čigāni nemaz neuztrauc?

 12. Vairāk nek Briselē nav pamanījusi? Atbildēt

  Ne ienākuma nodokli pēc maksātspējas principa ar neapliekamo minimumu iztikas minimuma līmenī,ne 6% PVN likmi pārtikai,ne obligāto veselības apdrošināšanu,ne pat atraitņu pensijas?

 13. Ja viņa pati finansē šo projektu!

 14. tad saeimā medus trūkst?

 15. Vai tiešām nav nekāda spēka Latvijā šādu stulbumu apturēt, nelaist tautā un pasaulē, lai pašiem nav kauns par sevi???

 16. nesaprotamas lietas notiek ar saeimu. Vait tur netiek izmantots, kaads jauns ierocis smadzenju parprogrammeeshanai uz kkaadaam citaam lietaam, ne taam, kas mineetas priekshveeleeshanu programmaas ??? Kaa var taadus jautaajumus celt augshaa, kad ir pietiekami aktuaalas, ja neteiktu vairaak un tautai svariigaakas lietas ko risinaat ??? kkas nav kartiibaa … 🙂

 17. Ka ar govim?!Ierosinasim Saemai to ari apspriest.

 18. ‘Čigāni par biti jāpataisa, tad redzēs, vai īstās tādu .. pretī ņems!

 19. Ha ha ha! Man žēl bites. Tas elektroniskais un gaisa piesārņojums varbūt tās bites nenobeigs, bet mūsu Saeima un viņu ,,intelektuālais,, piesārņojums gan.

 20. Gaisa piesārņojums un nespēja atrast pietiekami lielu daudzumu ziedputekšņu bojātu dzīvi bitēm.
  Tāpat arī bitēm nepatīk tādi augstumi. Kad viņas spieto, tās mēdz pacelties max 3 stāvu augstumā. Ikdienā starp 1. un 2. stāva līmeni (ap 2-4m no zemes).
  Tāpat nevienam nepatiktu, ka pilsētas parkos viņas pavasarī sāktu lidināties. Ir pietiekami daudz tādu, kam ir alerģijas pret bišu kodumiem.
  Slikta ideja! Nē.. Drausmīga ideja!

 21. Tā būtu nežēlība pret bitēm – viņas taču nomirtu no gaisa piesārņojuma un ogļu putekļiem, kas pārklājuši visu Rīgu ostas tuvumā (paldies Nilam Ušakovam).

 22. Jautrākais, ka pēc šāda stulbuma demonstrācijas šī Čigāne joprojām sēdēs savā amatā un gudri spriedīs mūsu likteni!

 23. Valdība mums ir fantastiska! 😀 Kaut kā viņai nav ienācis prātā noskaidrot cik augstu bites mēdz lidot – tik augstu tās nelido! 2. Dravenieki speciāli pieved stropus pie pļavām ziedēšanas laikā, lai bitēm būtu ko ievākt. Tad kur Rīgas centrā ir tik daudz ziedu? Varbūt pie Saktas puķu tirgū?

 24. Uz vienu jumtu jau kaut ko mēģināja ierīkot…. Tas beidzās ar 54 cilvēku nāvi.

 25. Vai no pilsētas liepām savāktais medus vispār ir ēšanai derīgs?

 26. Pat nesaprot cik tas glupi skan…

 27. Čigāne nepārprotami kaut ko nelabu pīpē,kur viņa tās idejas smeļas,kur tās bites atradīs tīrus ziedus no kā to medu vākt,viņai biksēs vienu stropu ielikt,laiks dāmītei pie psihiatra un tiem,kas viņu atbalsta arī.

 28. Ta Čigāne ir mūsejā ! Gaidam atpakaļ, cerams ilgi nebūs jāgaida, ja viņai galvā rodas tik “valstiskas”idejas par nabadzības apkarošanu- varbūt viņa doma arī par trūkumcietejiem,kuriem varētu iedalīt kādu karotīti medus no saeimas bišu dravas ja deputāti nebūs tik rijīgi un visu neapēdis paši!

 29. ko tā Čigāne ir pīpējusi?

 30. Nu nav taču tai Čigānei tur ko darīt – atkal muļķības prātā . Sen saku ,ka jāsamazina deputātu skaits !

 31. viņa tak ir tērēta.cik bišu viņai iekoda ,ka šitādi murgi.Lai tik patur logus vaļā ,kad bites spieto un ,lai painteresējas kur vispār drīkst stropus novietot .būtu nu paņēmusi kādu dravinieku par konsultantu,cilvēks vismaz drusku nopelnītu

 32. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

  Vajadzētu aizbraukt pieredzes apmaiņā uz Norvēģiju un apgūt velēnu jumtu ierīkošanas praksi. Tad varētu uz Saeimas jumta iekārtot pļavu ar vismaz pāris zilo govju ganāmpulku. Brauktu ES lauksaimniecības ministri un padzertos mūsu ekoloģisko “augstkalnes” pļavas pienu. Šveices baueri paliktu jaņos, kaut gan viņi tomēr nav ES.
  Nopietnām lietām trūkst saprašanas, tad ”spīdēsim” ar prievītēm, māla šķīvjiem un…. bitēm uz Saeimas jumta! Tas būtu cool!

 33. New York ir bites uz jumta.

 34. cik jauki…vēl tikai noskaidrot tadu sīkumiņu, cik augstu lido bites.

Draugiem Facebook Twitter Google+