×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
19. septembris, 2014
Drukāt

Čigāne: jādiferencē neapliekamais minimums; algām virs 1500 eiro jāatceļ (5)

Foto - LETAFoto - LETA

“Vienotība” piedāvā diferencēt ar iedzīvotāju ienākuma nodokli neapliekamo minimumu un algām virs 1500 eiro algām to atcelt, piektdien konferencē “Kādai būt Latvijas nodokļu politikai?” teica Finanšu ministrijas parlamentārā sekretāre Lolita Čigāne (“Vienotība”).

Viņa norādīja, ka līdzšinējā darba spēka nodokļu politika ir vairojusi vidējo un lielāko algu saņēmēju ar vairākiem apgādībā esošiem bērniem ieņēmumus, taču mazo algu saņēmēji nav lieli ieguvēji.

“Tas pierāda, ka mēs nedrīkstam apstāties pie šiem 2014.gada lēmumiem, bet ir jādara kaut kas vairāk. Viens no variantiem, ko ir piedāvājusi “Vienotība” ir minimālās algas palielināšana un iespējamā neapliekamā minimuma diferencēšana – piemēram, cilvēkiem, kas algā saņem virs 1500 eiro varētu atteikties no neapliekamā minimuma,” teica Čigāne, gan uzsverot, ka šādas izmaiņas ir “Vienotības” piedāvājums.

Jau vēstīts, ka piektdien notiek Saeimas un Latvijas Darba devēju konfederācijas rīkotā konferencē “Kādai būt Latvijas nodokļu politikai?”, kurā diskutē par aktuālajiem valsts budžeta un nodokļu politikas jautājumiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Jādiferencē uzņēmumu ienākuma un kapitāla pieauguma (peļņas) nodokļi. Neapliekamais minimums jāpalielina līdz iztikas minimumam,ieviešot ienākuma nodokli pēc maksātspējas principa!

  • ..ka,jo mazāk saņem,jo lielāku nodokli maksā un,jo lielāku algu saņem, jo mazāki nodokļi jāmaksā?…khm..valsts dzīvo uz nabadzīgo rēķina.

 2. Kādai būt Latvijas nodokļu politikai? Protams,pēc “Vienotības” ģīmja un līdzības!

 3. Sekosim citu valstu piemēram Atbildēt

  Jādiferencē ir pievienotās vērtības nodoklis (PVN)! Nav normāli,ja rupjmaizei un paniņām ir tik pat augsta nodokļa likme kā skotu viskijam un Havanas cigāriem!
  “Finanšu ministrijas ierēdņi ar ministru priekšgalā joprojām nav sapratuši,ka nodokļu pakete ir jāveido kā progresīva sistēma un tiem jākalpo kā veicinošam faktoram uzņēmējdarbībai.”
  Skat.”Diferencēts PVN-atbalsts visai tautai”,E.Skudriņa,ekonomiste,Rīgas Balss,2004.gada 29.oktobris.

 4. Vienotība turpina eksperimentus? Atbildēt

  Nesamudžināsim nevajadzīgi Latvijas nodokļu sistēmu. Velosipēds nav jāizgudro! Vienkārši Jāatjauno progresīvais ienākuma nodoklis,ar vismaz 1928.gada 166 latu (235,70 eiro) neapliekamo minimumu,jānosaka 5% PVN likme svarīgākajiem pārtikas produktiem!

Draugiem Facebook Twitter Google+