Mūzika

Čigānu kāzas kopā ar Ričiem 0

Publicitātes foto

Janvāra vidū līdz pat pavasarim Latvijas koncertturnejā dosies “Dziedošo ģimeņu” šovā iepazītā un iemīļotā Riču ģimene. Kopā ar dziedātāju Annu Dribas Riču trio sagatavojuši jaunu – romu mūzikas – koncertpro-grammu “Riču kāzas”, ļaujot ieskatīties īstās čigānu kāzu tradīcijās.

 

Jaunā koncertprogramma, aizsākusies jau gada nogalē, ar pilnu sparu turpināsies arī jaunajā gadā. Paši mūziķi to uzskata par atgriešanos pie saknēm, jo Riči uz skatuves darīs to, ar ko sāka nodarboties pirms divpadsmit gadiem, kad bija vēl pavisam mazi un tikai sāka iepazīt muzikālo pasauli, proti, dziedāja romu dziesmas.

“Kas un kā tad īsti notiek čigānu kāzās, joprojām daudziem ir liels noslēpums, lai gan dzīvojam līdzās,” tā par jauno koncertprogrammu stāsta Riču runasvīrs Kaspars Pudniks. “Tādēļ šajā koncertprogrammā dosim iespēju uzzināt, kādas ir kāzu tradīcijas, kāzu dziesmas un kāzu dejas mūsu izpildījumā. Šis būs akustisks koncerts vienā daļā, kurā skanēs autentiska romu kultūras mūzika. Bieži viesi latviešu kāzās ir čigāni, jo tiek uzskatīts, ka viņi ar savu mūziku un dejām nes laimi, bagātību un prieku. Bet interesanti, kas šo uzdevumu pilda čigānu kāzās?”

 

Mūziķi ir pārliecināti, ka jaunās programmas nosaukums ir ļoti pateicīgs apspēlēšanai, īpaši tādēļ, ka romi daudziem asociējas galvenokārt ar kaislību, kvēlu mīlestību un kāzu muzikantiem. Tas, vai kāds no Ričiem beigu beigās apprecēsies, lai paliek noslēpums. Iespējams, tas atklāsies koncerta gaitā.

 

Riči atklāj, ka programmā iekļautās dziesmas būs pavisam jaunas un skanēs dzīvajā izpildījumā, bez fonogrammām, tādējādi ļaujot izpildītājiem demonstrēt savas instrumentālās prasmes. Būs klausāms Rinaldo un Annas singls “Lāsītes”, kas jau sācis savu ceļu pie klausītājiem, veiksmīgi startējot “Muzikālās bankas” topā.

“Šī būs iespēja atklāt sevī jaunu jūtu un sapņu pasauli, uz kuru jūs aizvedīs kaislīgās romances,” saka Anna Dribas, bet Rinaldo aicina justies apburtam mīlas dziesmu noskaņās un ļauties čigānu mīlai un dziesmām. Koncertos neizpaliks arī dejas, turklāt būs redzamas ne tikai Annas Dribas iestudētās latīņu dejas, bet arī puiši beidzot aktīvi kustēsies uz skatuves un dejos.

Programmas vadīšanu uzņēmies aktīvais mūziķis K. Pudniks, jo, galu galā, kurš gan labāk pratīs izstāstīt par Riču kāzu dziļāko jēgu un vēsturi, turklāt viņš esot uzsācis arī komiķa karjeru, tādējādi dažas no viņa programmas “naglām” būs iespēja nobaudīt koncerta apmeklētājiem.

 

Uzziņa

20. I 19.00 Koknese

21. I 19.00 Sigulda

22. I 19.00 Milzkalne

28. I 19.00 Jelgava

29. I 19.00 Vabole

4. II 15.00 Līvbērze

4. II 19.00 Slampe

10.II 19.00 Talsi

11.II 15.00 Zeltiņi

11. II 19.00 Lejasciems

14. II Dzērbene

17. II Bauska

18. II Cēsis

24. II Valmiera

25. II Rencēni

3. III 15.00 Variņi

3. III 19.00 Ranka

9. III Liepāja

10. III Straupe

17. III 14.00 Rubeņi

31. III Saldus

 

 

LA.lv