×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
19. oktobris, 2013
Drukāt

Čigānu meitenes izraidīšanu no Francijas atzīst par likumīgu

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

This picture taken on October 18, 2013 shows Gemilja Dibrani's French State deportation form valid for her one-way trip from France to Kosovo, in the town of Mitrovica on October 16, 2013. A fresh storm over France's treatment of ethnic Roma erupted on October 16, 2013 following the deportation to Kosovo of Leonarda Dibrani, a 15-year old girl who was detained by police during a school trip, and her family. AFP PHOTO / ARMEND NIMANI

Izmeklēšanā, kuru pēc skandāla šonedēļ ierosināja Francijas Iekšlietu ministrija, konstatēts, ka čigānu meitenes izsūtīšana, kas izsaukusi protestus zināmā sabiedrības daļā, bijusi likumīga.

Izmeklēšanas komisija tomēr atzinusi, ka policija būtu varējusi to veikt mazāk uzkrītoši.

“Lēmums veikt Dibrani ģimenes izraidīšanu bija atbilstošs spēkā esošajiem noteikumiem,” teikts izmeklēšanas komisijas ziņojumā, kas publicēts Iekšlietu ministrijas tīmekļa vietnē.

Tikmēr Francijas prezidents Fransuā Olands paziņojis, ka 15 gadus vecā Leonarda Dibrani, ja viņa vēlas turpināt mācības Francijā, attiecīga lūguma iesniegšanas gadījumā saņems atļauju atgriezties valstī.

Vienlaikus savā uzrunā, kas tika pārraidīta televīzijā, prezidents uzsvēra, ka atļauja atgriezties Francijā tiks dota vienīgi meitenei, nevis viņas vecākiem.

Kā ziņots, Francijā daļā sabiedrības sašutumu izraisījusi divu ārvalstu skolēnu – 15 gadus vecās čigānietes Leonardas Dibrani un 19 gadus vecā Parīzes skolas skolēna Hatčika Kačatrijana – deportēšana.

Kačatrijans sestdien tika deportēts uz Armēniju.

Savukārt Leonarda mācījās skolā Dū pilsētā Francijas austrumu daļā, un bija plānots, ka viņas ģimene no valsts tiks deportēta 9.oktobrī. Taču todien, kad policija ieradās ģimenes dzīvesvietā, meitene nebija mājās. Viņa kopā ar klasesbiedriem bija devusies ekskursijā. Policisti nolēmuši negaidīt meitenes atgriešanos, bet gan doties viņai pakaļ. Leonardai policisti likuši izkāpt no autobusa, un viņa kopā ar pārējiem ģimenes locekļiem nosūtīta atpakaļ uz Kosovu.

Daži uzskata, ka varasiestādes pret čigānu meiteni izturējušās nehumāni, uzsverot, ka viņa deportēta klasesbiedru priekšā.

Ziņas par Leonardas izraidīšanu no valsts atklātībā nāca vien šonedēļ, kad šim gadījumam uzmanību pievērsa nevalstiskās organizācijas.

Leonardas gadījumu sarežģījusi atklātībā nonākusī informācija, ka meitenes tēvs Rešats bija melojis par ģimenes patieso izcelsmes valsti, lai būtu labākas izredzes Francijā iegūt patvērumu.

Kā intervijā ziņu aģentūrai AFP ceturtdien norādīja pats Rešats Dibrani, viņš tikai piedzimis Kosovā, bet viņa sieva un pieci no sešiem bērniem, tostarp Leonarda, dzimuši Itālijā.

Pēc šiem deportēšanas gadījumiem kritiķu krustugunīs atkārtoti nonācis Francijas iekšlietu ministrs Manuels Valss, kuram nopēlumu izteikuši arī paša kolēģi Sociālistu partijā.

Tikmēr aptaujas liecina, ka Valsa nostāja čigānu jautājumā tikai vēl vairāk nostiprinājusi viņa kā populārākā prezidenta Fransuā Olanda valdības locekļa statusu.

Saskaņā ar septembra nogalē publicētajiem aptaujas rezultātiem 77% francūžu uzskata, ka iekšlietu ministram ir taisnība, paziņojot, ka čigāni ir jāizsūta no Francijas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+