×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
21. februāris, 2013
Drukāt

“Čigānzēnu” koncerttūre – veltījums sievietēm

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Jaunā kvartetā ar nosaukumu “Čigānzēni” nolēmuši apvienoties divi no slavenajiem dziedošajiem brāļiem Ričiem, kā arī dziedoņi Dzintars Čīča un Kaspars Antess. Jaunais kvartets jau nācis klajā ar pirmo dziesmu “Baltais valsis” un gatavojas koncerttūrei “Mēs jūs mīlam”, kuras ietvaros viesosies dažādās Latvijas pilsētās. 


 

Katrs no projekta dalībniekiem atsevišķi guvis vērā ņemamus panākumus Latvijas populārās mūzikas lauciņā. 2011. gadā Čīča un Antess devās kopīgā koncerttūrē “Atkal kopā”, kurā vairāki klausītāji izteica priekšlikumu apvienoties ar brāļiem Ričiem. Kad šādu priekšlikumu no klausītājiem uzklausīja arī Riči – Kaspars Sunītis un Rinaldo jeb Ritvars Sunītis, populārie čigānzēni satikās un sāka dziedāt čigānu tautasdziesmas. Skanējis tik kristālskaisti, ka secinājuši – klausītāji zina, ko viņi vēlas. Tomēr galvenais – “Čigānzēnu” jaunā apvienība un tās koncertprogramma ir veltījums Latvijas sievietēm, kuras bijušas visaktīvākās mudinātājas apvienoties.

Pirmais muzikālais “Čigānzēnu” vēstnesis ir jauna dziesma – ar viņu palīdzību pie klausītāja no jauna atgriežas “Baltais valsis”. Aļņa Zaķa un Jura Brežģa sarakstītās dziesmas oriģinālo versiju 80. gados iedziedājis Žoržs Siksna – tieši viņu jaunās versijas izpildītāji vienbalsīgi atzinuši par savu favorītu latviešu mūzikā.

Savukārt martā “Čigānzēni” sāks kopīgu koncerttūri ar nosaukumu “Mēs jūs mīlam”, kuras atklāšana gaidāma divos pirmizrādes koncertos 8. martā Ventspils kultūras centrā. Te kvarteta izpildījumā skanēs čigānu romances no kinofilmas “Tabors aiziet debesīs”, latviešu estrādes dziesmas čigāniskos motīvos, kā arī Čīčas, Antesa un Riču hiti jaunās kvarteta versijās.

Kopā ar “Čigānzēniem” muzicēs pianists Anatolijs Livča, akordeonists Kaspars Gulbis, ģitārists Arturs Kutepovs, kontrabasists Viktors Veļičko un bundzinieks Antons Gella. Kā vēsta jaunā kvarteta pārstāvji, pēc pirmizrādes koncerti tiks rīkoti arī Bauskā, Jūrmalā, Saldū, Aizkrauklē, Rīgā, Liepājā, Rojā, Jelgavā, Rēzeknē, Jēkabpilī, Valmierā un Alūksnē.

 

VARBŪT NODER

Koncerti “Mēs jūs mīlam”

8. III 15.00 un 18.00 Ventspils kultūras centrā

9. III 18.00 Bauskas kultūras centrā

10. III 15.00 Jūrmalā Kauguru kultūras namā

15. III. 19.00 Saldus kultūras centrā

16. III 18.00 Aizkraukles kultūras namā

17. III 17.00 Rīgas Latviešu biedrības namā

22. III 19.00 Liepājas Olimpiskajā centrā

23. III 19.00 Rojas kultūras centrā

5. IV 19.00 Jelgavas kultūras namā

6. IV 18.00 Jēkabpils tautas namā

7. IV 15.00 Rēzeknes pilsētas kultūras namā

12. IV 19.00 Valmieras kultūras centrā

14. IV 16.00 Alūksnes pilsētas tautas namā

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+