Latvijā
Kriminālziņas

Cigaretes glabāja sētā busiņā: pārtrauc nelegālo rūpalu2

Foto notikuma vietā. Valsts policija

Rīgā, Ķengaragā policisti aizturējuši vīrieti, kura mikroautobusā tika glabāts ievērojams daudzums nelegālo cigarešu – 1,7 miljoni. Pret aizdomās turēto vīrieti uzsākts kriminālprocess un viņam piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

26. aprīlī ap pulksten 09.30 policisti šo vīrieti sastapa pie viņa mikroautobusa. Ņemot vērā, ka policistiem bija informācija, ka transportlīdzeklī atrodas nelegālās cigaretes, tika veikta kratīšana. Tās laikā transportlīdzeklī tika uzietas 174 kastes, kurās atradās kopumā 1 700 040 cigarešu bez Latvijas Republikas akcīzes markām.

Turpat tika aizturēts arī cigarešu glabātājs, kurš jau iepriekš nonācis policijas redzeslokā par pārkāpumiem, kas saistīti ar akcīzes preču nelikumīgu apriti.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu vai pārvadāšanu, ja tas izdarīts lielā apmērā. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Aizturētajam ir piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Pēc procesuālo darbību veikšanas atsavinātās cigaretes tiks nodotas iznīcināšanai Valsts ieņēmumu dienestam.

Valsts policija aicina iedzīvotājus ziņot par nelegālā alkohola un cigarešu uzglabāšanas un tirdzniecības vietām. Informēt policiju iespējams, zvanot pa tālruņa numuru 110 vai vēršoties tuvākajā policijas iecirknī. Tāpat vietu iespējams atzīmēt Iekšlietu ministrijas interaktīvajā kartē.

LA.lv