Mobilā versija
+5.2°C
Gunārs, Vladimirs, Gunis
Ceturtdiena, 8. decembris, 2016
9. decembris, 2012
Drukāt

Cigaretes liek “sapūt” smadzenēm


Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Smēķēšana liek “sapūt” smadzenēm, bojājot cilvēka atmiņu, jaunu iemaņu apguves un argumentācijas spējas, secinājuši Londonas zinātnieki.

 

Žurnālā “Age and Ageing” publicētajā rakstā stāstīts, ka pētījumā piedalījušies teju deviņi tūkstoši cilvēku, kuri bijuši vecāki par piecdesmit gadiem. “Cilvēka dzīvesveids atstāj nopietnu ietekmi uz smadzeņu darbību un prāta spējām,” skaidro britu zinātnieki, norādot, ka sirdstriekas risks ir lielāks tiem cilvēkiem, kuriem zūd izziņas spējas. Turklāt tas mazinās, cilvēkam pārmērīgi smēķējot. “Jāsaprot, ka dzīvesveids var negatīvi ietekmēt ne tikai mūsu ķermeni, bet arī prātu,” raksta pētnieki, mudinot cilvēkus atbrīvoties no kaitīgiem ieradumiem, lai “nezaudētu prātu”.

 

Pievienot komentāru

Revolūcija, kas nes attīstību un briesmasTāpat kā cunami vilni, cilvēki digitālās tehnoloģijas sākumā vilni apbrīno, neapzinoties tā spēku un ātrumu
Vietnes "nozagts.com" un "Toma joki" nonākušas arī Drošības policijas redzeslokāSavstarpēji saistītās interneta vietnes "nozagts.com" un "ukradeno.com", kā arī viena no populārākajām sociālā tīkla "Facebook" lapām latviešu valodā "Toma joki" ir Drošības policijas redzeslokā, tomēr dienesta pārstāvji nekomentē šo interneta resursu saistību ar personām, kas saņem Krievijas finansējumu un izplata Krievijas ideoloģisko propagandu.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (2)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Draugiem Facebook Twitter Google+