Foto – Shutterstock.com

Cigun un reiki meistara blogs: Cigun terapijas ēšanas paradumi 0

Neapmierinošs svars ir aktuāls ne vienam vien cilvēkam. Piedāvāšu jums ieskatu pavisam vienkāršā Cigun diētas terapijā un to, kā tā darbojas uz cilvēku.

Reklāma
Reklāma
Notriektā tautumeita 7
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
SVF: Krievijas ekonomika augs straujāk par visām pasaules attīstītajām ekonomikām 137
Lasīt citas ziņas

Galvenais pirmais orgāns, kurš uzņem barību, ir mūsu kuņģis, cigun teorijā to sauc par “dzērienu un ēdienu jūru”. 

Cigun diētas pamatā ir prasme harmoniski izmantot piecas garšas – skābu, rūgtu, saldu, sīvu un sāļu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Senatnē mācīja: “Jāvelta uzmanība piecu garšas sajūtu harmonizēšanai. Tādā gadījumā kauli augs pareizi, cīpslas būs elastīgas, ci elpošana un asinis netraucēti cirkulēs organismā, bet ādas atveres būs blīvas.”

Piecas garšas sajūtas ietekmē mūsu organismu, to nostiprinot vai graujot, spēcinot vai vājinot. Katra garšas sajūta iedarbojas savā veidā: harmoniski izmantota, palīdz nostiprināt un atveseļot ķermeni; aplama izmantota, grauj un vājina organismu. “Nedz skābs, nedz sāļš, nedz rūgts, nedz salds nav īstas garšas sajūtas. Īsta garša nav sajūtama.”

Skāba garša atbilst pavasarim, koka stihijai, zaļajai krāsai un aknām, tāpēc koncentrējas aknās. Skābus produktus lieto sirds stāvokļa uzlabošanai.  Piemēram, pie skābiem produktiem pieder: pupiņas, plūmes, smaržīgie sīpoli, puravi, kaņepes, vistas gaļa, āboli, dažādi piena produkti. 

Sāļa garša atbilst ziemai, ūdens stihijai, gaišzilajai krāsai un nierēm, tāpēc koncentrējas nierēs. Sāļus produktus lieto liesas stāvokļa uzlabošanai. Pie sāļiem produktiem pieder: soja, cūkgaļa, prosa,zirņu laksti, pupas, kastaņi.

Salda garša atbilst vasaras beigām un rudens sākumam, zemes stihijai, dzeltenajai krāsai un liesai, tāpēc koncentrējas liesā un aizkuņģa dziedzerī. Saldus produktus lieto aknu stāvokļa uzlabošanai. Pie saldiem produktiem pieder: īsgraudainie rīsi, liellopu gaļa,dateles, saulpuķes, prosa. 

Rūgta garša atbilst vasarai, uguns stihijai, sarkanajai krāsai un sirdij, tāpēc koncentrējas sirdī. Rūgtus produktus lieto plaušu stāvokļa uzlabošanai. Piemēram, pie rūgtiem produktiem pieder: kvieši, jēra gaļa, aprikozes, Ķīnas sīpoli. 

Sīva garša atbilst rudenim, metāla stihijai, baltajai krāsai un plaušām, tāpēc koncentrējas plaušās. Sīvus produktus lieto nieru stāvokļa uzlabošanai. Pie sīvieviem produktiem pieder: persiki, lielie loksīpoli, rīsi. Senajos Austrumos uzskatīja, ka tādas diētas, kas būtu piemērota visiem, nav, taču vispārēji ieteikumi ir iespējami. Praktizējot Cigun, cilvēkam ir iespēja ieklausīties savā ķermenī, tad ir iespējams ieklausīties un uzzināt, kādus produktus ķermenim nepieciešams un kādus nē, un tad tos lietot uzturā.

Reklāma
Reklāma

Lielākās grūtības, ar kurām var sastapties cilvēks ceļā uz veselību:

1.Iesākumā būs jāpieliek pamatīgas pūles, lai atteiktos no: alkohola, tabakas, krāšņām krēma kūkām un tortēm, un visām citām pārmērībām uzturā. Vēlāk paši negribēsiet ēst to, kas organismam ir kaitīgs. 

2.Vēlams ēst tad, kad ir jūtams izsalkums. 

3.Ēdod koncentrēties tikai uz ēdamo, ne uz ko citu. 

4.Ēst lēnām, ēdienu kārtīgi sakošļājot un izbaudod garšu.

5.Neēst to kas negaršo, pat tad ja tas ir veselīgi.

6.Labāk nelietot pārāk karstu vai aukstu ēdienu. Maltītei ir jābūt siltai un jāsastāv no diviem ēdieniem.

7.Nepārēsties, lietot mazāk saldumus, miltu, treknus, sāļus ēdienus, nedzert daudz ūdens, izņemot
karstās dienas.

Senatnē cilvēki bija pārliecināti, ka bagātīgs un trekns ēdiens veicina drīzu novecošanu. Šķidrumu – tēju, sulu, ūdeni – var lietot gan reizē ar ēdienu, gan pirms vai pēc ēšanas. Vēlams pēdējo maltīti ieturēt 4h pirms gulētiešanas. Tāpat senatnē uzskatīja, ka labestība un pieticīgs uzturs ir ne tikai veselības, bet arī laimes ķīla. Citreiz cilvēki brīnās, kad viesībās es varu ēst vairāk vai kad mazāk. Kāds varbūt domās, ka tās ir mocības, bet tā nav. Būtība ir ļoti vienkārša – es ēdu to, kas manam ķermenim prasās un kas garšo, turklāt neiekārojot dažādas  elikateses.
Kas ir ļoti interesanti – mana doma par kādu vecu teicienu ir ļoti līdzīga seno Austrumu teicienam: ”Izeja
ir pat tad, kad izejas nav.”

Viens no labiem izdziedināšanās paņēmieniem no senajiem ieteikumiem ir: rīsu diēta. Diemžēl es nezinu, kādi bija “Seno austrumnieku rīsu diētas ieteikumi”, mūsdienās tie ir citādāki. Tai pat laikā es varu jums citēt kādu seno rakstības citātu par rīsiem:” Tā kā rīsi pārstāv Debesu un Zemes harmoniju, tie personificē to, kas nepieciešams gan augšai, gan apakšai, bet līdz ar to dara pilnīgu ci elpošanu. Tā kā rīsa stiebri tiek pļauti laikā, kas atbilst metāla stihijai, tad ci elpošana kļūst spēcīga un stingra.”

Cigun nodarbības apvalda cilvēka apetīti, palīdz samazināt apēdamā ēdiena daudzumu, normalizē svaru un vielmaiņas procesus. Tas notiek, pateicoties tam, ka nodarbību dalībniekiem uzlabojas gremošana un paveras iespēja saņemt papildus Visuma enerģiju ne tikai ar pārtikas palīdzību.

Katrā jokā ir daļa taisnības un to mēs jau zinām. Tad nu maziņš jociņš visiem: ”Kas ēd dārzeņus, kļūst stiprs; kas ēd gaļu, top drosmīgs; kas pārtiek no rīsiem, kļūst gudrs; kas pārtiek no gaisa, top svēts.”

Kam vajadzētu pievērst uzmanību

Viena no lietām, kuru cilvēki bieži piemirst – ko un kā mēs ēdam. Viens no cigun principiem iesaka lietot siltu ēdienu ziemas laikā un remdenus ēdienus vasaras laikā. Kā arī neizslēgt no uztura gaļu, jo tajā ir vielas, kas atbild par daudziem procesiem mūsu ķermenī. Tās daudzumu var samazināt, bet ne izslēgt.

Cigun terapijās ir iekļautas daudz labas lietas kā, piemēram:

1.Fiziskie kustīgie vingrojumu kompleksi atbilstoši gada laikiem un stihijām.

2.Enerģētiskie vingrojumi (statiskie vingrojumi).

3.Dažādas meditācijas.

4.Krāsu terapija.

5.Cigun diētas un arī paņēmieni svaru regulēšanai, kas koriģē svaru, kā arī orgānu nostiprinošās
terapijas.

6.Fiziskās pašmasāžas un enerģētiskās.

7.Cigun veselības diagnostikas (balstās uz Ķīniešu diagnostikas terapijas).

8.Cigun terapijas zāles.
Katram cilvēkam ir izvēle atrast to, kas ir nepieciešams viņa veselībai un garstāvoklim. Cigun sistēma aptver visus iespējamos veidus, lai uzlabotu savu dzīvi, veselību, prātu un garu, tajā pat laikā tā teju nav vienīgā veselības uzturēšanas un atgūšanas sistēma šajā pasaulē. Izvēlaties to, kas jums šķiet pareizāk, patīkamāk un ērtāk.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.