×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
3. jūnijs, 2014
Drukāt

Cigun vingrošana jeb kā atrast enerģiju sevī. Bezmaksas nodarbības pie jūras! (1)

Igors Kudrjavcevs

Kadrs no video

Saskaroties ar lielākām vai mazākām veselības problēmām, nereti vispirms vēršamies pēc medikamentiem un tikai tad meklējam iemeslu, kāpēc pasliktinājusies pašsajūta. Tomēr sakārtot veselību var palīdzēt arī aktīvs dzīvesveids un jo īpaši vingrošanas, kas sakņojas austrumu filozofijā. Tāda ir arī Cigun vingrošana, kuras pamatus ikviens varēs bez maksas apgūt Jūrmalas Veselības nedēļas ietvaros.

Atveseļošanās vingrošanas jeb Cigun pirmsākumi meklējami Senajā Ķīnā, taču mūsdienās tā iemantojusi lielu popularitāti visā pasaulē. Ci nozīmē iekšējā enerģija, savukārt Gun – darbs ar sevi. Visbiežāk dažādu slimību cēlonis ir nogurums un enerģijas izsīkums. Taču Cigun jeb darbs ar savu iekšējo enerģiju palīdz atjaunoties, cilvēks kļūst spēcīgāks, bet organisms veselāks. “Cigun nav reliģija, bet gan dzīvesveids, kas ļauj uzlabot veselību, pašsajūtu, normalizē asinsriti un nervu sistēmu, kā arī dod enerģiju un palīdz iepazīt savu ķermeni. Ar Cigun var nodarboties ikviens – jebkurā vecumā. Turklāt nav nepieciešamas nekādas priekšzināšanas – svarīga ir vēlme darboties un būt aktīvam,” komentē Gunita Galiņa – Kalniņa, sertificēta Cigun instruktore.

Aktīvākie Cigun piekritēji vingrošanu praktizē ik rītu, tā gūstot enerģiju un sagatavojoties dienai, taču veselības stiprināšanai būs vērtīga ikviena nodarbība. Cigun vingrošanas pamatā ir plūstošas kustības, pareiza elpošana un domu sakārtošana. “Ar Cigun vingrošanu var nodarboties pat tērpies uzvalkā vai elegantā kostīmā. Vingrojumi ir vienkārši un neprasa iepriekšēju sagatavošanos. Turklāt tie būs pa spēkam arī cilvēkiem ratiņkrēslos kā arī tiem kuri ir spiesti ikdienu pavadīt guļot gultā,” vingrot aicina G. Galiņa – Kalniņa.

Sestdien, 7. jūnijā plkst. 10:00 Kauguru pludmalē Jūrmalas Veselības nedēļas ietvaros ikvienam jūrmalniekam un pilsētas viesim būs iespēja apgūt Cigun vingrošanas pamatus Cigun skolotāja un ārsta Dr. Igora Kudrjavceva vadībā. Turklāt ar Jūrmalas domes atbalstu bezmaksas Cigun nodarbības jūras krastā Jūrmalā notiek katru otrdienu un sestdienu.

Veselības nedēļa Jūrmalā norisināsies no 1. līdz 7. jūnijam, un to organizē Jūrmalas pilsētas domes Labklājības pārvalde. Tās laikā ikviens interesents vairāk nekā 20 aktivitāšu vietās varēs bez maksas saņemt kvalificētu ārstniecības speciālistu padomus, apmeklēt kūrortārstniecības un veselības aprūpes pakalpojumus, kā arī piedalīties dažādās veselīga un aktīva dzīvesveida veicinošās nodarbībās.

Plašāka informācija par Veselības nedēļas pakalpojumiem un veselības veicināšanas iespējām pieejama Jūrmalas pilsētas mājaslapā. Lai apmeklētu daļu no Veselības nedēļas pakalpojumiem, nepieciešams iepriekš pierakstīties.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Svētdien, 8.jūnijā vai sestdien, 7.jūnijā?

Draugiem Facebook Twitter Google+