Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Malvīne, Malvis
Otrdiena, 27. jūnijs, 2017
31. augusts, 2015
Drukāt

Autoratlīdzības diriģentiem un deju virsvadītājiem. Cik lielas? (11)

Foto-LETAFoto-LETA

Svētku virsdiriģenti Edgars Vītols (no kreisās), Arvīds Platpers, Eduards Grāvītis, Romāns Vanags, Kaspars Ādamsons, Mārtiņš Klišāns, goda virsdiriģents Jānis Erenštreits un virsdiriģents Gints Ceplenieks XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku noslēguma koncerta "Manā dziesmā tu..." laikā Mežaparka Lielajā estrādē.

Mēs kā nodokļu maksātāji nezinām tās naudas summas, ko saņēma  virsdiriģenti un horeogrāfi Dziesmu svētkos. Cik liels bija viņu atalgojums? Tēvs, kura bērni piedalījās dejošanā

Atbild Inga Vasiļjeva, XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku sabiedrisko attiecību vadītāja: “XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku kopkora virsdiriģentu un deju virsvadītāju atlīdzība tika noteikta autoratlīdzības līgumā, izvērtējot katra konkrētā mākslinieka pieredzi darbā ar mērķauditoriju, reputāciju un atlīdzības apmēru citos līdzīgos kultūras pasākumos. Vidēji, saskaņā ar noslēgtajiem autoratlīdzības līgumiem, virsdiriģenti saņēma EUR 200 (pirms nodokļu nomaksas) par vienu diriģēto dziesmu, ieskaitot darbu mēģinājumos visā svētku norises laikā, ģenerālmēģinājumā un Noslēguma koncertā Mežaparka Lielajā estrādē. Deju virsvadītāji saskaņā ar noslēgto autorlīgumu saņēma EUR 400 pirms nodokļu nomaksas par vienu deju, ieskaitot laukuma zīmējuma sagatavošanu, darbu deju zīmējumu apguves divu dienu seminārā deju kolektīvu pedagogiem, kopmēģinājumos, ģenerālmēģinājumā un trīs koncertos Daugavas ­stadionā.”

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Absurds. Labi, ka mūsu lielie mākslinieki ir tik pacietīgi. Ierēdņi to izmanto.

 2. Cien. diskutieri!!!! Ko Jūs runājat??? Šīs summas Jūs saucat par niecīgām???

 3. Autori nav cieņā mūsu valstī. Visi izmanto gudros un pacietīgos talantus. Verga alga. Kas “pievāca” lielo peļņu? Paldies tētim, ka ierosināja diskusiju. Sen ir laiks par to runāt. Visur ir vajadzīgs līdzsvars.

  • kā tas ir – “pievāca” ? Nesaprotu !
   Kopš pasaules sākuma smirdi ir kalpojuši patriciešiem !
   Lai priecājas, ka dabūja vēl tik !
   Sadomājuši mainīt Dieva noteikto kārtību !

 4. Summas patiešām … Vai valstij nav neērti tāda līmeņa māksliniekiem, kas strādā ar tik milzīgu skolēnu kopkori, maksāt tik zemas atlīdzības! Pie tam – skolēnu-pusaudžu kopkori. Brrrr.
  Ir tā, ka viena vakara novadīšana kādā kaktu ballītē ir daudz ienesīgāka. Varu tikai izteikt apbrīnu par pacietību un iecietību. Un paldies, jaukie, talantīgie. Šogad koncerts Mežaparkā bija tiešām ļoti izdevies.
  Ļoti.

 5. Tās nav visas summas. Un tur ir ko slēpt.

 6. Kāpēc sviests cepās. Nodokļu maksātāji var painteresēties par honorāriem, tehniskajiem izdevumiem, kaut vai sporta pēc. Te nevajag cepienu. Nekas slikts nav noticis.

 7. nedomaju gan, ka tas bija jaizpauz sabiedribai. bet, summas tiesam niecigas. PALDIES par smago darbu vismaz no dalibnieku mirdzosajam acim bija gandarijums viniem.

  • Agucīt, vai kas slikts noticis, ja nodokļu maksātāji uzzin honorāru lielumu. Te būtu vajadzīga slepenība kā par kādiem kosmiskajiem pētījumiem, vai jaunu ieroču izstrādi? Bet mirdzums actiņās gan ir arguments kā mūra māja.

 8. Kas te notiek!! Diriģenti un virsvadītāji nav amatpersonas, lai viņu ienākumus drīkstētu izpaust. Pat, ja ienākumi bija tik nelieli. Kas tas par tādu “dalībnieka tēti”, kas naktīs nevar mierīgi gulēt , murgojot par kautkādām “viņam nozagtajām astronomiskajām summām”. Nevis vecis, bet lupata. Lai pamēģina pats visu pavasari izbraukāt (par savu benzīnu) visu Latviju pa skolēnu skatēm un pēc tam vēl savākt miiilzīgo kopkolektīvu konkrētam darbam. Apbrīnoju šos diriģentus un virsvadītājus. Cepuri nost. Un paldies par skaistajiem svētkiem. Kaut mums vairāk būtu tādu diriģentu, bet mazāk tādu infantilu “tētuku”.

Māris Antonevičs: Pirmais eksāmens KNAB vadītājam. Pagaidām teorētisks... (11)Par "oligarhu sarunām" vairāk taisnošanās nekā pārliecības par rīcību.
Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mūsu cilvēks!

Zaļo, zemnieku un “Saskaņas” draudzība

Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētāja amatā ievēlēts Gatis Truksnis (ZZS). Jūrmalas domē par sadarbību vienojusies Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) un partija “Saskaņa”, opozīcijā paliek partiju apvienības “Tev, Jūrmalai!”/Jaunā konservatīvā partija un Nacionālās apvienības deputāti. Priekšsēdētāja vietnieces amatā ievēlēta Rita Sproģe (ZZS), bet, lai nodrošinātu “Saskaņas” atbalstu, izveidots vēl viens priekšsēdētāja vietnieka amats – par vietnieku pilsētas attīstības politikas jautājumos ievēlēts partijas “Saskaņa” deputāts Ņikita Ņikiforovs. Pie amatiem domes komiteju vadībā tikušas arī abas pārējās “Saskaņas” deputātes.

 

* Tulkojums no krievu val. – “Mūsu cilvēks!”

Ko sagaidāt pēc noklausīto oligarhu sarunu publicēšanas?
Juris Jansons: Valodu lielu dara cilvēki (4)Man ir patiess gods būt starp tiem dažiem miljoniem, kuri var domāt, runāt un klausīties latviešu valodā.
Juris Lorencs: Globālo sasilšanu gaidot (6)Cīņā par zaļajām idejām aktīvi līdzdarbojas arī dažādu interešu lobiji
Draugiem Facebook Twitter Google+