×
Mobilā versija
Brīdinājums -1.7°C
Jāzeps, Juzefa
Pirmdiena, 19. marts, 2018
31. augusts, 2015
Drukāt

Autoratlīdzības diriģentiem un deju virsvadītājiem. Cik lielas? (11)

Foto-LETAFoto-LETA

Svētku virsdiriģenti Edgars Vītols (no kreisās), Arvīds Platpers, Eduards Grāvītis, Romāns Vanags, Kaspars Ādamsons, Mārtiņš Klišāns, goda virsdiriģents Jānis Erenštreits un virsdiriģents Gints Ceplenieks XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku noslēguma koncerta "Manā dziesmā tu..." laikā Mežaparka Lielajā estrādē.

Mēs kā nodokļu maksātāji nezinām tās naudas summas, ko saņēma  virsdiriģenti un horeogrāfi Dziesmu svētkos. Cik liels bija viņu atalgojums? Tēvs, kura bērni piedalījās dejošanā

Atbild Inga Vasiļjeva, XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku sabiedrisko attiecību vadītāja: “XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku kopkora virsdiriģentu un deju virsvadītāju atlīdzība tika noteikta autoratlīdzības līgumā, izvērtējot katra konkrētā mākslinieka pieredzi darbā ar mērķauditoriju, reputāciju un atlīdzības apmēru citos līdzīgos kultūras pasākumos. Vidēji, saskaņā ar noslēgtajiem autoratlīdzības līgumiem, virsdiriģenti saņēma EUR 200 (pirms nodokļu nomaksas) par vienu diriģēto dziesmu, ieskaitot darbu mēģinājumos visā svētku norises laikā, ģenerālmēģinājumā un Noslēguma koncertā Mežaparka Lielajā estrādē. Deju virsvadītāji saskaņā ar noslēgto autorlīgumu saņēma EUR 400 pirms nodokļu nomaksas par vienu deju, ieskaitot laukuma zīmējuma sagatavošanu, darbu deju zīmējumu apguves divu dienu seminārā deju kolektīvu pedagogiem, kopmēģinājumos, ģenerālmēģinājumā un trīs koncertos Daugavas ­stadionā.”

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Absurds. Labi, ka mūsu lielie mākslinieki ir tik pacietīgi. Ierēdņi to izmanto.

 2. Cien. diskutieri!!!! Ko Jūs runājat??? Šīs summas Jūs saucat par niecīgām???

 3. Autori nav cieņā mūsu valstī. Visi izmanto gudros un pacietīgos talantus. Verga alga. Kas “pievāca” lielo peļņu? Paldies tētim, ka ierosināja diskusiju. Sen ir laiks par to runāt. Visur ir vajadzīgs līdzsvars.

  • kā tas ir – “pievāca” ? Nesaprotu !
   Kopš pasaules sākuma smirdi ir kalpojuši patriciešiem !
   Lai priecājas, ka dabūja vēl tik !
   Sadomājuši mainīt Dieva noteikto kārtību !

 4. Summas patiešām … Vai valstij nav neērti tāda līmeņa māksliniekiem, kas strādā ar tik milzīgu skolēnu kopkori, maksāt tik zemas atlīdzības! Pie tam – skolēnu-pusaudžu kopkori. Brrrr.
  Ir tā, ka viena vakara novadīšana kādā kaktu ballītē ir daudz ienesīgāka. Varu tikai izteikt apbrīnu par pacietību un iecietību. Un paldies, jaukie, talantīgie. Šogad koncerts Mežaparkā bija tiešām ļoti izdevies.
  Ļoti.

 5. Tās nav visas summas. Un tur ir ko slēpt.

 6. Kāpēc sviests cepās. Nodokļu maksātāji var painteresēties par honorāriem, tehniskajiem izdevumiem, kaut vai sporta pēc. Te nevajag cepienu. Nekas slikts nav noticis.

 7. nedomaju gan, ka tas bija jaizpauz sabiedribai. bet, summas tiesam niecigas. PALDIES par smago darbu vismaz no dalibnieku mirdzosajam acim bija gandarijums viniem.

  • Agucīt, vai kas slikts noticis, ja nodokļu maksātāji uzzin honorāru lielumu. Te būtu vajadzīga slepenība kā par kādiem kosmiskajiem pētījumiem, vai jaunu ieroču izstrādi? Bet mirdzums actiņās gan ir arguments kā mūra māja.

 8. Kas te notiek!! Diriģenti un virsvadītāji nav amatpersonas, lai viņu ienākumus drīkstētu izpaust. Pat, ja ienākumi bija tik nelieli. Kas tas par tādu “dalībnieka tēti”, kas naktīs nevar mierīgi gulēt , murgojot par kautkādām “viņam nozagtajām astronomiskajām summām”. Nevis vecis, bet lupata. Lai pamēģina pats visu pavasari izbraukāt (par savu benzīnu) visu Latviju pa skolēnu skatēm un pēc tam vēl savākt miiilzīgo kopkolektīvu konkrētam darbam. Apbrīnoju šos diriģentus un virsvadītājus. Cepuri nost. Un paldies par skaistajiem svētkiem. Kaut mums vairāk būtu tādu diriģentu, bet mazāk tādu infantilu “tētuku”.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Dzīve kā limonāde garšīga…

Lai gan AS “Latvijas gāze” meitasuzņēmuma AS “Gaso” pārstāvji uzsver, ka jaunais dabasgāzes sadales sistēmas pakalpojuma tarifa projekts, kas iesniegts Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā, paredz samazināt 95% klientu dabasgāzes sadales cenu, uzņēmēji aprēķinājuši, ka izmaksas nevis samazināsies, bet palielināsies. Kopējo dabasgāzes sadales sistēmas pakalpojuma tarifu veido mainīgā daļa un fiksētā daļa. AS “Gaso” valdes priekšsēdētāja Ilze Pētersone-Godmane skaidroja, ka fiksētā maksa par gāzes izmantošanu – tā saucamā abonentmaksa – nepieciešama tāpēc, ka gāzes patēriņš Latvijā ir būtiski samazinājies, līdz ar to sadales sistēmas gāzesvadi, kas sākotnēji tika projektēti būtiski lielākām jaudām, patlaban netiek pilnībā noslogoti, vienlaikus tīkls ir jāuztur un jāatjauno.

Vladimira Putina atrašanās Krievijas prezidenta amatā jūs
Draugiem Facebook Twitter Google+