Mobilā versija
Brīdinājums +10.2°C
Gaitis, Gaits, Karīna
Otrdiena, 17. oktobris, 2017
31. augusts, 2015
Drukāt

Autoratlīdzības diriģentiem un deju virsvadītājiem. Cik lielas? (11)

Foto-LETAFoto-LETA

Svētku virsdiriģenti Edgars Vītols (no kreisās), Arvīds Platpers, Eduards Grāvītis, Romāns Vanags, Kaspars Ādamsons, Mārtiņš Klišāns, goda virsdiriģents Jānis Erenštreits un virsdiriģents Gints Ceplenieks XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku noslēguma koncerta "Manā dziesmā tu..." laikā Mežaparka Lielajā estrādē.

Mēs kā nodokļu maksātāji nezinām tās naudas summas, ko saņēma  virsdiriģenti un horeogrāfi Dziesmu svētkos. Cik liels bija viņu atalgojums? Tēvs, kura bērni piedalījās dejošanā

Atbild Inga Vasiļjeva, XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku sabiedrisko attiecību vadītāja: “XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku kopkora virsdiriģentu un deju virsvadītāju atlīdzība tika noteikta autoratlīdzības līgumā, izvērtējot katra konkrētā mākslinieka pieredzi darbā ar mērķauditoriju, reputāciju un atlīdzības apmēru citos līdzīgos kultūras pasākumos. Vidēji, saskaņā ar noslēgtajiem autoratlīdzības līgumiem, virsdiriģenti saņēma EUR 200 (pirms nodokļu nomaksas) par vienu diriģēto dziesmu, ieskaitot darbu mēģinājumos visā svētku norises laikā, ģenerālmēģinājumā un Noslēguma koncertā Mežaparka Lielajā estrādē. Deju virsvadītāji saskaņā ar noslēgto autorlīgumu saņēma EUR 400 pirms nodokļu nomaksas par vienu deju, ieskaitot laukuma zīmējuma sagatavošanu, darbu deju zīmējumu apguves divu dienu seminārā deju kolektīvu pedagogiem, kopmēģinājumos, ģenerālmēģinājumā un trīs koncertos Daugavas ­stadionā.”

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Absurds. Labi, ka mūsu lielie mākslinieki ir tik pacietīgi. Ierēdņi to izmanto.

 2. Cien. diskutieri!!!! Ko Jūs runājat??? Šīs summas Jūs saucat par niecīgām???

 3. Autori nav cieņā mūsu valstī. Visi izmanto gudros un pacietīgos talantus. Verga alga. Kas “pievāca” lielo peļņu? Paldies tētim, ka ierosināja diskusiju. Sen ir laiks par to runāt. Visur ir vajadzīgs līdzsvars.

  • kā tas ir – “pievāca” ? Nesaprotu !
   Kopš pasaules sākuma smirdi ir kalpojuši patriciešiem !
   Lai priecājas, ka dabūja vēl tik !
   Sadomājuši mainīt Dieva noteikto kārtību !

 4. Summas patiešām … Vai valstij nav neērti tāda līmeņa māksliniekiem, kas strādā ar tik milzīgu skolēnu kopkori, maksāt tik zemas atlīdzības! Pie tam – skolēnu-pusaudžu kopkori. Brrrr.
  Ir tā, ka viena vakara novadīšana kādā kaktu ballītē ir daudz ienesīgāka. Varu tikai izteikt apbrīnu par pacietību un iecietību. Un paldies, jaukie, talantīgie. Šogad koncerts Mežaparkā bija tiešām ļoti izdevies.
  Ļoti.

 5. Tās nav visas summas. Un tur ir ko slēpt.

 6. Kāpēc sviests cepās. Nodokļu maksātāji var painteresēties par honorāriem, tehniskajiem izdevumiem, kaut vai sporta pēc. Te nevajag cepienu. Nekas slikts nav noticis.

 7. nedomaju gan, ka tas bija jaizpauz sabiedribai. bet, summas tiesam niecigas. PALDIES par smago darbu vismaz no dalibnieku mirdzosajam acim bija gandarijums viniem.

  • Agucīt, vai kas slikts noticis, ja nodokļu maksātāji uzzin honorāru lielumu. Te būtu vajadzīga slepenība kā par kādiem kosmiskajiem pētījumiem, vai jaunu ieroču izstrādi? Bet mirdzums actiņās gan ir arguments kā mūra māja.

 8. Kas te notiek!! Diriģenti un virsvadītāji nav amatpersonas, lai viņu ienākumus drīkstētu izpaust. Pat, ja ienākumi bija tik nelieli. Kas tas par tādu “dalībnieka tēti”, kas naktīs nevar mierīgi gulēt , murgojot par kautkādām “viņam nozagtajām astronomiskajām summām”. Nevis vecis, bet lupata. Lai pamēģina pats visu pavasari izbraukāt (par savu benzīnu) visu Latviju pa skolēnu skatēm un pēc tam vēl savākt miiilzīgo kopkolektīvu konkrētam darbam. Apbrīnoju šos diriģentus un virsvadītājus. Cepuri nost. Un paldies par skaistajiem svētkiem. Kaut mums vairāk būtu tādu diriģentu, bet mazāk tādu infantilu “tētuku”.

Roberts Zīle: Nedrīkstam palikt vienaldzīgi (13)Katalonijas centieni iegūt neatkarību no Spānijas izraisījuši pretrunīgu reakciju Eiropā: vieni atbalsta kataloņu tiesības uz pašnoteikšanos, bet citi uzskata, ka Katalonijas atšķelšanās radīs bīstamu precedentu un uzkurinās separātisma tendences.
Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Lēnām un prātīgi. Ka tik kaut kas nenotiek…

Pārejai uz izglītību tikai latviešu valodā jānotiek pakāpeniski – šādu viedokli trešdien žurnālistiem paudis Valsts prezidents Raimonds Vējonis, komentējot ieceri pēc trim gadiem vidusskolās visus vispārizglītojošos priekšmetus mācīt tikai valsts valodā, par ko paziņojis izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis. Valsts prezidents teicis, ka ir jādomā, kā un ko labāk darīt, lai risinātu šo jautājumu, ziņo LETA. Izglītības un zinātnes ministrijai ir dots uzdevums sagatavot informatīvo ziņojumu, kurā tiks precīzi aprakstīts, kādā veidā šo jautājumu varētu risināt. “Kad būs šis ziņojums, tad arī varēs sniegt vērtējumu, bet pašreizējā situācijā tā vēl ir tikai ideja, kas tiek apspriesta,” piebilda Vējonis.

Vai piekrītat apgalvojumam, ka vīriešiem pēc 40 gadiem jālieto steroīdi?
Monika Zīle: Garā mēle un īsās rokas (3)Kuplo ģimeņu ieguvums no demogrāfijas veicināšanai piešķirtajiem miljoniem pagaidām neskaidrs
Laima Geikina: Vai mēs vēlamies pārmaiņas izglītībā? (15)"Kurš no jums ir bez grēka, lai pirmais met akmeni uz viņu!" (Jņ 8:7)
Draugiem Facebook Twitter Google+