×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.1°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
3. janvāris, 2017
Drukāt

Cik bēgļu līdz šim uzņēmusi Latvija? PMLP sniedz ziņas par pārvietošanas tempiem (1)

2016.gada aprīlī alternatīvo statusu saņēma ģimene no Sīrijas.2016.gada aprīlī alternatīvo statusu saņēma ģimene no Sīrijas.

Foto - LETA

Latvijā janvārī Eiropas Savienības (ES) pārvietošanas programmā plānots nogādāt patvēruma meklētāju grupas no Itālijas, Grieķijas un Turcijas, aģentūra LETA noskaidroja Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP).

ES pārvietošanas programmā Latvija 2015.gadā solidāri ar citām ES dalībvalstīm ir apņēmās divu gadu laikā pārvietot 531 personu – 295 no Grieķijas, 186 no Itālijas un 50 no Turcijas bēgļu nometnēm.

Līdz 2016.gada beigām Latvija ir pārvietojusi 155 personas no Grieķijas. No Itālijas šobrīd pārvietotas astoņas personas, savukārt no Turcijas bēgļu nometnēm sešas. 80 no pārvietotajām personām ir nepilngadīgi bērni.

PMLP skaidroja, ka pārvietošanas procesa temps ir atkarīgs arī no tā, kāda kapacitāte pārvietošanas procesa nodrošināšanā un sadarbības modeļa ieviešanā ir attiecīgajā valstī, no kuras personas tiek atvestas.

Šogad intensīvāku personu, kurām nepieciešama starptautiskā aizsardzība, uzņemšanu Patvēruma meklētāju uzņemšanas centrā “Mucenieki” nodrošinās papildu izmitināšanas iespējas pārbūvētajā nekustamā īpašuma “Bundulīši” korpusā, norādīja PMLP.

Pēc nogādāšanas Latvijā PMLP ir jālemj, vai piešķirt patvērumu – bēgļa vai alternatīvo statusu. Līdz pagājušā gada nogalei PMLP bēgļa statusu piešķīrusi desmit pārvietotajām personām un alternatīvo – 59 personām. Likums paredz, ka bēgļa statusu piešķir bez noteikta termiņa, bet alternatīvo – uz gadu. Ja joprojām pastāv atbilstoši apstākļi, tad alternatīvo statusu ir iespējams pagarināt.

Tāpat Latvijā regulāri, visbiežāk nelikumīgi, caur ”zaļo” robežu nokļūst ārvalstnieki, no kuriem daļa pēc aizturēšanas lūdz patvēruma statusu Latvijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Mums interesē atskaites kad ANO bēgļu komiteja reiz sāks strādāt lai novērstu šīs drausmīgās viņu tiešo pienākumu nepildīšanas sekas, kas apgrūtina Eiropu.
    UN kad tiks pārtraukts karš.

Draugiem Facebook Twitter Google+