×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
7. februāris, 2012
Drukāt

Cik bieži jāzied līdakastei?

img164

“Lūdzu, pastāstiet par līdakasti! Cik bieži tai jāzied? Esmu ievērojis: kad zied, no ziediem pil ļoti salds šķidrums. Kā tas rodas? Varbūt saldie ziedi ir ārstnieciski vai kā citādi cilvēkiem noderīgi?”
Anatolijs Timofejevs Garciemā

 

Dažādās sansevjēras (Sansevieria), ko dēvējam visiem tik ierastajā vārdā – par līdakastēm, noteikti var pieskaitīt pie visvieglāk audzējamiem un kopjamiem augiem, bet ar vienu nosacījumu: ja tās netiek pārlaistītas. To nedrīkst pieļaut nedz siltā, nedz vēsā telpā.

Ilggadīga, kārtīgi sakuplojusi līdakaste spēj raisīt ziedus katru gadu, ja vien:

• to audzē pasmagā augsnē, bet ar ļoti labu gaisa un ūdens caurlaidību;

• tur gaišā, bet no tiešiem saules stariem pasargātā vietā, kur pietiek svaiga gaisa, bet nav caurvēja un pēkšņu, krasu temperatūras maiņu;

• vienu vai divas reizes mēnesī mēslo ar sukulentiem domātu mēslojumu (kur slāpeklis ir samazinātā devā);

• laista mēreni – vidēji vienu reizi nedēļā (vasarā biežāk);

• pēc kārtējās ziedēšanas ļauj augam atpūsties – samazina laistīšanu un vismaz uz pāris mēnešiem pārtrauc mēslot;

• pārstāda reizi 3 – 5 gados, izvēloties normāla lieluma podu.

Traukam jābūt samērīgam attiecībā pret auga virszemes daļu, taču labāk lai tas ir mazliet par mazu, nevis par lielu! Protams, sansevjēra labi augs arī prāvā podā, bet, tad uz ziedēšanu būs jāpagaida, līdz augi kārtīgi piesakņos visu brīvo augsni.

Līdakastes zied ziemā – pavasarī ar smaržīgiem, bāli dzelteniem ziediem pagarās vārpās, kas nepaceļas pāri lapām, bet atrodas starp tām. Ziedi veras pakāpeniski, sākot no vārpas apakšas līdz galotnei. Ilgāk zied pavēsās telpās (+14…+16 °C), bet, ja istabā ir vairāk par +20 °C, ziedēšanas laiks ir īss.

Ziedos ir daudz nektāra, tas veido sīkas lāsītes ziedlapu galos, nereti nopil arī uz galda. Brīvā dabā šo nektāru izmanto kukaiņi, putni un citas dzīvas radības. Cilvēkam telpā ziedošas līdakastes nektārs tikai dod vairāk darba, jo lipīgais šķidrums jānotīra gan no auga lapām, gan galda virsmas. Ārstniecībā šo nektāru neizmanto.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+