×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
25. oktobris, 2016
Drukāt

Cik bieži šogad sodīts “Balticovo”? (6)

Dzīvnieku aizstāvju organizāciju fiskētie pārkāpumiDzīvnieku aizstāvju organizāciju fiskētie pārkāpumi

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) par labturības prasību pārkāpumiem šogad Latvijā lielākajam olu ražotājam “Balticovo” piemērojis sodu 1 800 eiro apmērā, aģentūrai BNS sacīja PVD Novietņu uzraudzības daļas vadītājas vietniece Rudīte Vārna.

Saskaņā ar TV3 raidījumā “Nekā personīga” svētdien pausto biedrība “Dzīvnieku brīvība” pārmet “Balticovo” nepienācīgu izturēšanos pret vistām. Dzīvnieku aizstāvji septembrī iekļuvuši olu ražotnēs Madonā un Daugavpilī. Daugavpils fermā ir 82 000 vistu. Madonā četrās kūtīs ir 140 000 putnu. Dzīvnieku tiesību aktīvisti uzskata, ka vistas tiek mocītas. Netiekot ievērotas pat tās labturības prasības, kas noteiktas likumā.

PVD regulāri veicot pārbaudes “Balticovo” putnu novietnēs, un periodiski tajās tiek konstatēti labturības pārkāpumi – palielināts dējējvistu blīvums sprostos, nepietiekams barības trauka garums, nepietiekams laktas garums, trūkst pakaišu, vietas, kur vistām kašņāties.
Gadījumos, kad konstatēti pārkāpumi, PVD dod laiku to novēršanai un pēc noteiktā termiņa pārliecinās, vai uzņēmums to ir izdarījis. Ja pārkāpumi tiek konstatēti atkārtoti, uzņēmumam piemēro naudas sodu.

PVD par labturības pārkāpumiem 2011.gadā piemērojis sodu “Balticovo” meitasuzņēmumam SIA “Daugavpils putni” 500 latu (711 eiro apmērā), 2012.gadā “Balticovo” fermai Daugavpilī – 500 latu (711 eiro) apmērā, 2013.gadā “Balticovo” fermai Madonā – 1000 latu (1 422 eiro apmērā),
2013.gadā “Balticovo” fermai Iecavā – 2500 latu (3 557 eiro apmērā), 2015.gadā “Balticovo” fermai Iecavā – 3300 eiro apmērā un šogad “Balticovo” fermai Iecavā – sodu 1800 eiro apmērā.

Dējējvistu labturību regulē īpaši Ministru kabineta noteikumi. Katrai vistai sprostā jānodrošina 750 kvadrātcentimetru platība. Sprostā jābūt norobežotai ligzdai, kurā vista neatrodas uz stiepļu pinuma. Beigtie putni no sprostiem jāizvāc diennakts laikā.
“Balticovo” pamatdarbība ir vistu olu, olu pulvera, olu šķidrās masas, vārītu vistu olu bez čaumalas, vārītu kapātu olu ražošana un realizācija. “Balticovo” 2015.gadā strādāja ar 45,9 miljonu eiro apgrozījumu.

Uzņēmuma lielākais īpašnieks ir BCO, kam pieder 95,42% akciju, bet pārējās akcijas pieder vairākām privātpersonām. Uzņēmums ir orientēts uz darbību Latvijas un starptautiskos tirgos, eksportējot līdz 70% no saražotās produkcijas.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Iedvesmojoši zināt, ka ciešanu cena ir nieka 1800 euro gadā. Nu pirksti niez ikvakara pastaigā ar gaļas dūci, zēnus samalt burgermasā, bet meitenes iespundēt krātiņos, un to visu pārvērst pelnošā rūpalā.

  2. Smieklīgi. Kas tas vispār par sodu uzņēmumam, kura apgrozījums ir 45 miljoni? Skaidra lieta, ka vieglāk maksāt tās kapeikas nekā nodrošināt prasību ievērošanu

  3. Lai paši kādu olu izdēj un tad stāsta kā VIŅI olas ražo

  4. Kārtējais pierādījums, ka peļņa stāv augstāk par visu un uz kā rēķina? Ne jau peļņas guvēji tās olas dēj un būros sēž. Un pat sodi ir tik smieklīgi, ka neko neliek uzlabot. Tās bildes un video skatoties tiešām slikti palika, nekad vairs nepirkšu Balticovo, vai citu ražotāju sprostu olas, es nepelnu savu algu, lai pēc tam citiem maksātu par šādu barbarismu

  5. Briesmīgi kadri! 🙁 Aplūkojot peļņas un apgrozījuma skaitļus, soda nauda šķiet vairāk kā smieklīgi maza. Uzņēmumam noteikti izdevīgāk tikt vaļā no PVD, šo summu maksājot, ne veicot kaut kādas izmaiņas, kas uzlabotu vistu dzīvi, bet kuru izmaksas jau ir vairāk kā 100 reizes lielākas. Skumji. PVD vajag rīkoties!

  6. Secinājums – Balticovo palicis nesodīts!

Draugiem Facebook Twitter Google+