Mobilā versija
+0.5°C
Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
Otrdiena, 6. decembris, 2016
15. septembris, 2016
Drukāt

Cik būs šogad? Pērn darbaspēka izmaksas vienā stundā ceturksnī 6,96 eiro

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Centrālā statistikas pārvalde šodien informēs par darbaspēka izmaksu pārmaiņām pirmajā pusgadā, aģentūra LETA uzzināja statistikas pārvaldē.

Latvijā vienas stundas darbaspēka izmaksas 2015.gada ceturtajā ceturksnī bija 6,96 eiro, kas, salīdzinot ar 2014.gada attiecīgo laika periodu, ir pieaugums par 6,4% jeb 43 centiem.

Straujāk vienas stundas darbaspēka izmaksas auga nozarēs, kur darbaspēka izmaksu līmenis bija zemāks nekā vidēji valstī: izmitināšanas un ēdināšanas pakalpojumos – par 11,3%, nekustamo īpašumu sektorā – par 10,2%, būvniecībā – par 9,5%, mākslas, izklaides un atpūtas jomā – par 9,5%, kā arī apstrādes rūpniecībā – par 8,8%.

Darbaspēka izmaksu kāpumu šajās nozarēs ietekmēja galvenokārt darba samaksas, neregulāro piemaksu un prēmiju pieaugums. Apstrādes rūpniecībā, būvniecībā un nekustamo īpašumu nozarē izmaksu pieaugumu veicināja arī nostrādāto stundu samazinājums, piebilda statistikas pārvaldē.

Vismazāk vienas stundas darbaspēka izmaksas pieauga valsts pārvaldē – par 1,7%, enerģētikā – par 3%, finanšu un apdrošināšanas darbību nozarē – par 3,7%, izglītībā – par 3,8%, kā arī profesionālo, zinātnisko un tehnisko pakalpojumu jomā – par 3,9%.

2015.gada ceturtajā ceturksnī augstākās vienas stundas darbaspēka izmaksas bija finanšu un apdrošināšanas darbību nozarē (14,37 eiro), informācijas un komunikācijas pakalpojumos (11,17 eiro), enerģētikas nozarē (9,13 eiro) un valsts pārvaldē (8,91 eiro). Savukārt zemākās darbaspēka izmaksas stundā bija izmitināšanas, ēdināšanas (4,63 eiro) un citu pakalpojumu (5,21 eiro) nozarē, izglītībā (5,63 eiro), mākslas, izklaides un atpūtas nozarē (5,91 eiro), kā arī administratīvo un apkalpojošo dienestu darbības nozarē (6,05 eiro).

Pievienot komentāru

Tomātaudzētāji "Mežvidi" pārstrādās ogas un kaņepes (1)SIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi
Putnu gripa pietuvojusies Latvijai (3)Vairākās Eiropas Savienības (ES) valstīs atklāts bīstamais putnu gripas vīruss, un Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) norāda, ka ir pamats satraukumam arī Latvijā, sestdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Kuras izmaiņas likumos būtiski ietekmēs tavu ikdienu 2017. gadā? (2)ALGAS, PABALSTI, PENSIJAS NODOKĻI Saeima pieņēmusi vairākas būtiskas izmaiņas likumos, kas no nākamā gada ietekmēs Latvijas iedzīvotāju ikdienu.
Draugiem Facebook Twitter Google+