Mobilā versija
+3.9°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
15. septembris, 2016
Drukāt

Cik būs šogad? Pērn darbaspēka izmaksas vienā stundā ceturksnī 6,96 eiro

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Centrālā statistikas pārvalde šodien informēs par darbaspēka izmaksu pārmaiņām pirmajā pusgadā, aģentūra LETA uzzināja statistikas pārvaldē.

Latvijā vienas stundas darbaspēka izmaksas 2015.gada ceturtajā ceturksnī bija 6,96 eiro, kas, salīdzinot ar 2014.gada attiecīgo laika periodu, ir pieaugums par 6,4% jeb 43 centiem.

Straujāk vienas stundas darbaspēka izmaksas auga nozarēs, kur darbaspēka izmaksu līmenis bija zemāks nekā vidēji valstī: izmitināšanas un ēdināšanas pakalpojumos – par 11,3%, nekustamo īpašumu sektorā – par 10,2%, būvniecībā – par 9,5%, mākslas, izklaides un atpūtas jomā – par 9,5%, kā arī apstrādes rūpniecībā – par 8,8%.

Darbaspēka izmaksu kāpumu šajās nozarēs ietekmēja galvenokārt darba samaksas, neregulāro piemaksu un prēmiju pieaugums. Apstrādes rūpniecībā, būvniecībā un nekustamo īpašumu nozarē izmaksu pieaugumu veicināja arī nostrādāto stundu samazinājums, piebilda statistikas pārvaldē.

Vismazāk vienas stundas darbaspēka izmaksas pieauga valsts pārvaldē – par 1,7%, enerģētikā – par 3%, finanšu un apdrošināšanas darbību nozarē – par 3,7%, izglītībā – par 3,8%, kā arī profesionālo, zinātnisko un tehnisko pakalpojumu jomā – par 3,9%.

2015.gada ceturtajā ceturksnī augstākās vienas stundas darbaspēka izmaksas bija finanšu un apdrošināšanas darbību nozarē (14,37 eiro), informācijas un komunikācijas pakalpojumos (11,17 eiro), enerģētikas nozarē (9,13 eiro) un valsts pārvaldē (8,91 eiro). Savukārt zemākās darbaspēka izmaksas stundā bija izmitināšanas, ēdināšanas (4,63 eiro) un citu pakalpojumu (5,21 eiro) nozarē, izglītībā (5,63 eiro), mākslas, izklaides un atpūtas nozarē (5,91 eiro), kā arī administratīvo un apkalpojošo dienestu darbības nozarē (6,05 eiro).

Pievienot komentāru

Rīgā restaurēta baznīca, muzeji un tapis Saieta namsRaiņa dzīvokli atjauno pēc fotoattēliem un filmētiem materiāliem
Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (14)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+