Foto – Shutterstock

Cik būs šogad? Pērn darbaspēka izmaksas vienā stundā ceturksnī 6,96 eiro 0

Centrālā statistikas pārvalde šodien informēs par darbaspēka izmaksu pārmaiņām pirmajā pusgadā, aģentūra LETA uzzināja statistikas pārvaldē.

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3
TV24
Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
Lasīt citas ziņas

Latvijā vienas stundas darbaspēka izmaksas 2015.gada ceturtajā ceturksnī bija 6,96 eiro, kas, salīdzinot ar 2014.gada attiecīgo laika periodu, ir pieaugums par 6,4% jeb 43 centiem.

Straujāk vienas stundas darbaspēka izmaksas auga nozarēs, kur darbaspēka izmaksu līmenis bija zemāks nekā vidēji valstī: izmitināšanas un ēdināšanas pakalpojumos – par 11,3%, nekustamo īpašumu sektorā – par 10,2%, būvniecībā – par 9,5%, mākslas, izklaides un atpūtas jomā – par 9,5%, kā arī apstrādes rūpniecībā – par 8,8%.

CITI ŠOBRĪD LASA

Darbaspēka izmaksu kāpumu šajās nozarēs ietekmēja galvenokārt darba samaksas, neregulāro piemaksu un prēmiju pieaugums. Apstrādes rūpniecībā, būvniecībā un nekustamo īpašumu nozarē izmaksu pieaugumu veicināja arī nostrādāto stundu samazinājums, piebilda statistikas pārvaldē.

Vismazāk vienas stundas darbaspēka izmaksas pieauga valsts pārvaldē – par 1,7%, enerģētikā – par 3%, finanšu un apdrošināšanas darbību nozarē – par 3,7%, izglītībā – par 3,8%, kā arī profesionālo, zinātnisko un tehnisko pakalpojumu jomā – par 3,9%.

2015.gada ceturtajā ceturksnī augstākās vienas stundas darbaspēka izmaksas bija finanšu un apdrošināšanas darbību nozarē (14,37 eiro), informācijas un komunikācijas pakalpojumos (11,17 eiro), enerģētikas nozarē (9,13 eiro) un valsts pārvaldē (8,91 eiro). Savukārt zemākās darbaspēka izmaksas stundā bija izmitināšanas, ēdināšanas (4,63 eiro) un citu pakalpojumu (5,21 eiro) nozarē, izglītībā (5,63 eiro), mākslas, izklaides un atpūtas nozarē (5,91 eiro), kā arī administratīvo un apkalpojošo dienestu darbības nozarē (6,05 eiro).