×
Mobilā versija
Brīdinājums +11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
5. jūnijs, 2015
Drukāt

Cik daudz var saprast 12 laulībā pavadītos gados? (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Mēs apprecējāmies, pirms es pabeidzu augstskolu. Drīz vien mana sieva palika stāvoklī. Es pabeidzu augstskolu. Piedzima mazulis. Divi spontānie aborti. Vēl četri bērni. Kad piedzima visjaunākais, mums bija pieci bērni vecumā līdz 8 gadiem.

Mums ir piederējušas četras mājas. Kaut kad starp to īrējām māju un dzīvokli. Pieci dažādi darbi četros dažādos uzņēmumos. Dzīvojām četrās pilsētās.

Daudzējādā ziņā dzīve bija kā paātrinājums.

Šo 12 gadu laikā mēs daudz ko uzzinājām. Paši par sevi. Viens par otru. Par laulības nozīmīgumu. Un to, par ko ir vērts cīnīties.

Mēs bijām jauni, iemīlējušies un gatavojāmies kāzām. Bet tas nenozīmē, ka mēs bijām gatavi laulībām.

Pēc 12 gadiem mēs sastādījām sarakstu ar 12 lietām par laulību:

1. Vēlēšanās līdzīgi sadalīt pienākumus novedīs pie vilšanās.
Kādu laiku mēs laulības uztvērām kā spēli. Sacensības. Ja es daru to, tad tev jāizdara tas un tas. Satiec mani pusceļā un šeit izdari nedaudz vairāk. Ja tu izdarīsi 20 lietas, tad arī es izdarīšu 20 lietas. Tā ir spēles dažādība. Bet patiesais darbs tiek veikts tad, kad kāds no mums nevar aiziet līdz pusceļam. Kad papildus ceļš jāpieveic kādam citam. Varbūt, ka proporcija ir 90/10, ja laulātais ir slims vai depresijā. Neskatieties uz laulību kā uz cipariem. Tā vienmēr kāds zaudē.

2. Saglabājiet vietu piedzīvojumiem dzīvē.
Pašā romāna sākumā ar Brūku es pastāvīgi centos. Mums bija garas pastaigas, vakariņas sveču gaismā, es daudz strādāju, lai viņu iekarotu. Kad mēs kļuvām vecāki un pienākumu kļuva vairāk, es daudzas reizes ļāvu ugunij starp mums nomirt. Cīņa par to, lai uguns nenodzistu – tas nav kā obligāts ceļojums uz Parīzi. Tas var būt negaidīts izbrauciens uz vietējo hoteli, pēkšņi sarunāta aukle bērniem uz vakaru un pat ar roku rakstīta zīmīte. Savā laulībā atrodiet vietu piedzīvojumiem.

3. Skūpstiet viens otru.
Es šajā ziņā neesmu pati pilnība, bet es cenšos noskūpstīt Brūku uzreiz, kā pārnāku mājās no darba, pirms es skūpstu savus bērnus. Tādām sīkām detaļām patiesībā ir milzīga nozīme. Man ir ļoti svarīgi būt perfektam tēvam, bet vēl svarīgāk ir būt ideālam vīram. Citādi mēs pārvērtīsimies par kaimiņiem, kuri kopīgi audzina bērnus.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. ” Cik daudz var saprast 12 laulībā pavadītos gados? ”
    Atkarīgs cik blonda ir blondīne !

Draugiem Facebook Twitter Google+