×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
30. maijs, 2012
Drukāt

Cik droša vide ir galvaspilsētas mikrorajonos? 


Kārlis Ozols Purvciemā: “Mūsu mikrorajonā vide ir droša, būtiskus likumpārkāpumus ikdienā neiznāk redzēt. Gada siltajos mēnešos vietējie iedzīvotāji sūdzas par skaļajiem jauniešiem pagalmos, taču nav dzirdēts, ka viņi veiktu lielus pārkāpumus.

 

Protams, nakts laikā kāda automašīna paliek bez spogulīšiem vai arī ir izsists tās stikls. Nedomāju, ka šādus gadījumus palīdzēs novērst papildu policijas patruļas. Drīzāk pašiem iedzīvotājiem jābūt uzmanīgiem un zagļus nedrīkst izaicināt, jo nereti dzirdēts, ka automašīnu salonos atstāti klēpjdatori, mobilie telefoni vai somas, kas arī nonāk garnadžu rokās. Protams, ir prieks par papildu policistu skaitu, jo tas radīs lielāku drošības sajūtu, bet vai viņu algām paredzēto finansējumu nevajadzētu novirzīt citiem aktuālākiem mērķiem?”

Arturs Rozenfelds Ķengaragā: “Plāns ieviest papildu policijas patruļas ir tikai apsveicams. Ķengaragā visvairāk problēmu ir ar automašīnu apzadzējiem, kā arī ar alkoholiķiem un narkomāniem uz ielas. Pieskatīt vajadzētu īpaši viņus, jo tie bieži vien uz ielas uzbāzīgi iet klāt citiem iedzīvotājiem. Tas jau arī rada slikto priekšstatu par Ķengaragu. Manuprāt, Rīgas dome gan ir novēloti pieņēmusi šādu lēmumu. Papildu policijas darbinieki ir vajadzīgi jau šajā vasarā. Ja policijas darbinieki patrulēs arī māju pagalmos, tas varētu samazināt automašīnu spoguļu zādzību skaitu. Patruļām jābūt arī nakts laikā.”

Sandra Strode Pļavniekos: “Pļavniekos dzīve ir droša, pēdējā laikā nav dzirdēts par skaļiem likumpārkāpumiem. Domāju, šeit lielākoties valda tādas pašas problēmas, kas citviet galvaspilsētā – tiek apzagtas automašīnas, pārdurtas riepas un kāpņutelpās ir guļoši bezpajumtnieki. Īpaši pēdējie mani biedē, kad no darba vēlu vakarā atgriežos mājās. Papildu policisti diez vai pilnībā izskaudīs šīs parādības, lai gan jāatzīst – ziemas tumšajos vakaros būs drošāk pārrasties mājās, jo zināšu, ka mikrorajonā ir vairāk policijas darbinieku un vajadzības gadījumā viņi varēs atsteigties palīgā. Reiz kaimiņi sauca pašvaldības policiju, jo pagalmā kāvās vairāki iereibuši vīrieši. Palīgi atsteidzās pēc krietna laika, kad visi jau bija izkāvušies.”

Raimonds Ikaunieks Pārdaugavā: “Es bažījos par to, ka papildu pašvaldības policijas patruļas centīsies papildināt galvaspilsētas budžetu. Kā zināms, Rīgā ir problēmas ar autostāvvietām, īpaši māju pagalmos. Arī Pārdaugavā, kur es dzīvoju, daudzas automašīnas tiek atstātas pagalmu zaļajā zonā. Taču citu izvēles iespēju nav. Daudzi iedzīvotāji spiesti savus braucamos novietot ielas malā, ar vienu automašīnas pusi uzbraucot uz zāliena. Jau ir bijuši gadījumi, kad pašvaldības policija šīm automašīnām izraksta soda kvītis. Ceru, ka jaunās patruļas rūpēsies par kārtību uz ielām un iekšpagalmos, nevis sodīs cilvēkus par nebūtiskiem pārkāpumiem.”

 

Uzziņa

Šogad darbā Rīgas pašvaldības policijā plānots pieņemt vēl līdz 90 jauniem darbiniekiem, un no 1. septembra pašvaldības policija sāks intensīvi patrulēt galvaspilsētas mikrorajonos.

Pirmās patruļas būs Purvciemā, Pļavniekos un Ķengaragā – šie rajoni izvēlēti, ņemot vērā iedzīvotāju sūdzību skaitu. No 2013. gada, izvērtējot iegūto pieredzi, intensīva patrulēšana tiks paplašināta arī citās Rīgas apkaimēs.

Pa galvenajām ielām kursēs patruļas mikroautobusos, savukārt pagalmos – gan policisti ar motorolleriem, gan kājnieku patruļas.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+