×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
7. jūnijs, 2012
Drukāt

Cik droši jūtaties savā pilsētā?

Valdis Vanags Ādažos: “Ādaži ir ļoti droša vieta, to noteikti varētu atzīt par vienu no drošākajām Latvijā. Manuprāt, droša pilsēta tā bijusi jau no pirmsākumiem. Tā kā Ādaži atrodas ceļā uz Igauniju, esam tuvu galvaspilsētai, tad arī policijas darbiniekus bieži var manīt pārvietojamies pa pilsētu.

 

Īpaši arī nav nācies dzirdēt par kādiem būtiskiem kriminālnoziegumiem. Visbiežāk vietējā avīzē rakstīts, ka policija devusies pie ģimenes skandalētājiem. Dažkārt iereibuši iedzīvotāji pamanījušies sabojāt sabiedriskās vietas, piemēram, izsituši kādu stiklu vai nolauzuši ceļa zīmi. Uzskatu, ka Rīga ir nedrošākā Latvijas pilsēta. Tajā koncentrējas lielākā daļa noziedznieku, jo tur ir arī vislielākā ekonomiskā aktivitāte. Galvaspilsētu arī iecienījuši kabatzagļi, jo sabiedriskajā transportā cilvēkus ir viegli apzagt. Mazā pilsētā šādus garnadžus ātri vien atrastu.”

Igors Smirnovs Rīgā: “Var piekrist, ka dzīvoju Latvijā nedrošākajā pilsētā. Ik dienas internetā lasāms par smagiem likumpārkāpumiem – te kāds nogalināts, te apzagts. Visbīstamākais Rīgas rajons man šķiet Ķengarags. Ir nācies diennakts tumšajā laikā braukt cauri – visur staigā piedzērušies cilvēki, bezpajumtnieki un narkomāni. Lielākā daļa sīko kriminālpārkāpumu ir tieši uz viņu sirdsapziņas. Bieži vien no rītiem nācies skatīties, ka kārtējai automašīnai izsists stikls vai nozagti spoguļi. Kauns, ka pēc nedēļas nogales bieži vien sabiedriskā transporta pieturas ir izdemolētas. Domāju, ka policijai īpaša uzmanība jāpievērš šķietami mazo noziegumu izdarītājiem, jo visbiežāk viņi pēc tam izaug par rūdītiem bandītiem.”

Anna Bolodina Daugavpilī: “Dzīve pierobežā nav nemaz droša. Vakaros cenšos uz ielas neuzturēties, jo apkārt klīst daudz jauniešu bariņu, arī piedzērušies cilvēki. Pēdējā laikā gan nav dzirdēts, ka uz ielas kāds būtu nogalināts, taču piekauti gan esot. Lielais bezdarbs veicina arī cilvēku nodzeršanos, kas noved pie biežas attiecību kārtošanas savā starpā. Vislielākie likumpārkāpumi noteikti ir saistīti ar akcizēto preču pārvadāšanu no Krievijas. Ar to nodarbojas gan ģimenes, gan, kā dzirdēts, noziedzīgas grupas, kas tepat Daugavpilī vien mitinās. Arī vietējie šo biznesu labi atbalsta – nav redzēts, ka kāds pīpētu legālās cigaretes, arī benzīna uzpildes stacijas nav diez ko apmeklētas. Pirms kāda laika dzirdēju, ka šāda biznesa dēļ notikušas arī izrēķināšanās, taču publiski gan tas nebija izskanējis.”

Inta Kārkliņa Liepājā: “Vēju pilsētā dzīvoju neilgu laiku, pirms tam mitinājos galvaspilsētā. Manuprāt, liepājnieki ir ļoti atsaucīgi un draudzīgi, tādēļ pilsētu uzskatu par ļoti drošu. Reti dzirdams, ka uz ielas kāds apzagts, piekauts, būtu izlaupīts veikals vai kāds nogalināts. Manuprāt, arī mazās zādzības, kas ierastas Rīgā, Liepājā nenotiek tik bieži – neesmu redzējusi nevienu automašīnu ar nozagtiem spoguļiem vai izsistu stiklu. Liepājā viens otru te zina, tādēļ zagļi laika gaitā ir noķerti. Arī policija ielās ir manāma, kas liecina par tās aktīvu darbu.”

 

Uzziņa

Par drošākajām 
pilsētām atzīst 
Jūrmalu un Ventspili

* 53% aptaujāto iedzīvotāju par nedrošāko uzskata Rīgu;

* 12% respondentu kā bīstamāko pilsētu atzīmējuši Daugavpili;

* 6% par bīstamāko pilsētu uzskata Jelgavu;

* 4% par bīstamu uzskata Rēzekni;

* 3% par nedrošu atzīmējuši Liepāju.

Avots: SKDS un GRIFS AG 
pētījums

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+