×
Mobilā versija
Brīdinājums +7.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
25. februāris, 2014
Drukāt

Cik ilgi turēsies zoba inleja?

Foto - Stock.hxcngFoto - Stock.hxcng

Lasītājs jautā: “Zobārste saglabāja zoba sakni un ielika inleju, piekodinot, ka tas tomēr nav ļoti ilglaicīgs risinājums. Cik stabils ir šāds mākslīgs zobs? Vai uz tās puses drīkst ēst cietāku barību? Kāds ir risks, ka izlūzīs?”

Atbilde: “Tas, cik ilgi un stabili turēsies sakņu inleja un kā tā ietekmēs mutes veselību, atkarīgs no tā, no kāda materiāla izgatavota pati inleja un cik daudz no zoba saknes ir atlicis pirms tās ievietošanas. Jo mazāk saknes audu, jo lielāks risks zobam lūzt,” paskaidro zobārstniecības klīnikas SIROWA Rīga vadītājs zobārsts Armands Ozoliņš. “Protams, jāņem vērā arī sakņu inlejas garums un platums. Inlejai ir jāatbilst vairākiem parametriem, respektīvi, jābūt paralēlām sienām un raupjām virsmām, bet garumā tai jābūt divām trešdaļām no saknes garuma.
Ēšanai ierobežojumu nav, var ēst visu, taču vienlaikus jāpatur prātā, ka zobs var būt trauslāks. Varbūt pirms inlejas ievietošanas ir bijusi kāda mikroplaisa saknē, ko redzēt nevar. Vienā brīdī slodze zobam var būt par lielu, un tas lūst. Tāpēc zobārstniecībā mēs nevaram neko garantēt, bet tikai prognozēt.”

366_C_logo1

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+