×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
30. augusts, 2012
Drukāt

Cik ilgi var ņemt slimības lapu?

Foto-Flickr/fireflythegreaFoto-Flickr/fireflythegrea

“Trīs gadu laikā esmu slimojusi ilgāk par 52 nedēļām, taču neviens nebrīdināja, ka slimības lapu pēc tam vairs neapmaksā. Ja būtu zinājusi, daudz ātrāk sāktu kārtot dokumentus invaliditātes piešķiršanai. Tagad vēl jāgaida, kamēr piešķirs grupu! Vai tiešām nav nekādu iespēju saņemt naudu par slimības laiku, kas pārsniedz likumā noteiktās 52 nedēļas? Kas man tādā gadījumā būtu jādara?”
 Vēsma Ventspils novadā

 

Labklājības ministrijas Sociālās apdrošināšanas departamenta Pabalstu politikas nodaļas vadītāja pienākumu izpildītājs Maksims Ivanovs apliecina, ka šajā gadījumā tiešām neesot nekādu iespēju pagarināt slimības pabalsta izmaksu.

Saskaņā ar likuma “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu” 13. pantu, slimības pabalstu piešķir un izmaksā par laiku no darba nespējas 11. dienas līdz darbspēju atgūšanas dienai, bet ne ilgāk par 26 nedēļām, skaitot no darba nespējas pirmās dienas, ja nespēja ir nepārtraukta, vai ne ilgāk par 52 nedēļām triju gadu periodā, ja nespēja atkārtojas ar pārtraukumiem.

Pamatojoties uz Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu komisijas atzinumu, slimības pabalstu, ja tas nepieciešams pilnvērtīgas ārstēšanas nodrošināšanai, piešķir un izmaksā arī par nepārtrauktas darba nespējas periodu, kas turpinās pēc šā panta pirmajā daļā noteiktajām 26 nedēļām, tomēr ne ilgāk par 52 nedēļām, skaitot no darba nespējas pirmās dienas.

Turpmāko sociālo nodrošinājumu darba nespējas dēļ var saņemt kā invaliditātes pensiju.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+