Praktiski
Manas tiesības

Cik liels ir pabalsts vecākiem, kuri kopj bērnu invalīdu? 0

Foto-Shutterstock

Cik liels ir pabalsts ģimenei, kurā aug bērns ar smagu invaliditāti (ne mirkli nevar atstāt vienu, vajadzīga īpaša kopšana, māte tāpēc algotu darbu nevar strādāt)? Kas jādara, lai šādu pabalstu saņemtu? OLGA JELGAVAS NOVADĀ

Labklājības ministrijā skaidro, ka valsts pabalsts tiek piešķirts, lai bērnam invalīdam ar smagiem funkcionāliem traucējumiem nodrošinātu pilnvērtīgāku attīstību un drošāku aprūpi mājās. Pabalstu piešķir cilvēkam, kurš kopj bērnu invalīdu vecumā līdz 18 gadiem vai arī līdz termiņam, kurā beidzas noteiktā invaliditāte vai īpašas kopšanas nepieciešamības atzinums. Pabalsta apmērs ir 213,43 eiro mēnesī, turklāt valsts vēl piešķir 106,72 eiro pie ģimenes valsts pabalsta par bērnu invalīdu. Tātad kopumā ģimenēm sniegtais valsts atbalsts ir 320,15 eiro mēnesī.

Pabalstu cilvēks var saņemt arī tad, ja viņš strādā algotu darbu.

Lai saņemtu kopšanas pabalstu, bērnam jābūt Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas (VDEĀK) noteiktai invaliditātei un izsniegtam atzinumam par īpašas kopšanas nepieciešamību (medicīnisko indikāciju saraksts).

Tiesības saņemt pabalstu ir no dienas, kad bērnam izsniegts VDEĀK atzinums par īpašas kopšanas nepieciešamību. Šādu pabalstu var pieprasīt, jebkurā Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) nodaļā iesniedzot rakstisku pieprasījumu, gan ierodoties personīgi, gan nosūtot pa pastu vai kā elektronisku dokumentu, norādot tajā visu nepieciešamo informāciju, kā arī izmantojot VSAA mājaslapā www.vsaa.lv esošo veidlapu.

UZZIŅA

Plašāka informācija pieejama internetā: www.vsaa.lv/lv/pakalpojumi/personam-ar-ipasam-vajadzibam/pabalsti-par-bernu-invalidu.

LA.lv
AO
Andris Ozoliņš
Praktiski
Māja bez pelējuma un puves? Palīdzēs kārtīgs jumts un pareiza ēkas konstrukcija 1
19 stundas
IK
Ilona Klovāne
Praktiski
Uzzinām vairāk par bumbieru šķirnēm: populārākās, izturīgākās, ar lielākajiem augļiem 2
21 stundas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
12 populāras suņu šķirnes, kas nav piemērotas saimniekiem – iesācējiem
22 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Taksistu konflikts lidostā: policija sāk lietvedību
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Pie Latvijas jūras robežas manīta Krievijas bruņoto spēku lidmašīna
48 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Krievijai esot piekļuve Lielbritānijas vīzu apstrādei
1 stunda
LA
LA.lv
Dabā
Svētku priekšvakarā izdemolēta populārā Kaņiera niedrāja laipa Ķemeros
2 stundas
LE
LETA
Dabā
Sestdien vietām nedaudz līs
3 stundas