×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
30. oktobris, 2012
Drukāt

Cik maksā bildīte?

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Printeris gadsimta sākumā bija stacionāra “kantora tehnika”. Smags un liels, vadiem pie datora piesiets. Pārbrauci mājās, fotoaparāta un savu atmiņu šajā komplektā “izlādēji”, tad drukāji, izdrukāto kādam sūtīji vai vedi. Tagad praktiski visas jaunākās ierīces vari iedarbināt kaut no ezermalas, kaut no Parīzes.

 

“E-print” un “Wi-Fi” pieslēguma funkcijas ir spilgtākā šīs tehnikas progresa iezīme. Nenoliedzami efektīva, ja vēlies dokumentu vai attēlu zibenīgi nodot adresātam nevis uz ekrāna, bet tradicionāli – uz papīra. Un piedāvāta tā mums tiek pat lētākajos (zem Ls 100) printeros, kuri piedevām ir tik mazi un viegli, ka ņemami (ja tas nepieciešams) uz brīvdabas saietu līdzi, auto bagāžniekā pie 12 V rozetes (caur 220 V pārveidotāju, protams) pieslēdzami un darbināmi.

 

Vilinoši?

Vilinoši. Pirmkārt, jau tāpēc, ka drukāts joprojām tiek uztverts kā kaut kas pamatīgāks, paliekošāks nekā digitālie ekrānu tēli, kas nāk un aiziet. Turklāt – atšķirībā no laba datora vai fotoaparāta printeri ir lēti. Jau par latiem 30 iespējams iegūt gluži labu nopietnas firmas (“Canon”) rīku…

Uzmanību – lamatas! Oriģinālo tintes kārtridžu 
komplekts, piemēram, ļoti labam “HP Photosmart 5520” (2012. gada daudzfunkciju modelis, cena aptuveni Ls 65) maksās trešdaļu no paša printera cenas. Un – ja aizrautīgi ķersieties pie sava fotoarhīva (pamēģināju) – būs tukšs jau pēc pāris stundām.

Kārtridžu teorētiskā veiktspēja (A4 lapas) ir visai grūti atrodams skaitlis. Daži ražotāji to uz iepakojuma gan raksta, taču optimistiskie skaitļi (simtos) maldina, ja neesi pamanījis, piemēram, “Brothers” firmas piebildi – “ar 5% segumu”… Proti, tie simti būs nevis fotogrāfijām, bet krāsainai grafikai vai tekstam. Foto izvilks vien reizes 10 vai pat 20 mazāk. Izvēloties dārgākus tintes printerus (izmēģināju “HP 860” par Ls 170), iegūsiet vien lielāku darba ātrumu un pavisam niecīgu ietaupījumu uz tinti – lielāki kārtridži tomēr relatīvi lētāki. Mājās drukātas fotogrāfijas tātad vienmēr būs dārgākas nekā profesionālā salonā pasūtītās, jo tur ļaudis strādā ar daudzkārt dārgākām un efektīvākām iekārtām, tinti un papīru lētāk iepērk vairumā. Un prasa 30 – 50 santīmus par A4 bildi. Pašam iznāks 50 – 80. Pat ja kārtridžus pirksiet nevis oriģinālos, bet pildīsiet par puscenu. Pat ja skoposieties papīra izvēlē. To darīt gan vispār nevajadzētu – tintes printeri fotogrāfijas vislabāk drukā uz speciāla glancēta papīra.

 

Varbūt “lāzeri”?

Dārgi. Tik lētas kā “inkdžeti” nav pat vienkrāsas (melnas) lāzerdrukas. Krāsainie prasīs reizes trīs lielāku pamatieguldījumu, pulvera kārtridži tiem gan lielāki, bet attiecīgi arī dārgāki. Lāzerprinteris ir ātrāks, tas ievērojami kvalitatīvāk drukā tekstus, pieklājīgas (ne izcilas) kvalitātes krāsainu foto tas dabūs gatavu pat uz parasta kantora papīra – ierāmē zem stikla un priecājies. Tomēr – amatiera izvēle tas laikam tomēr nav.

 

Jaunums – želeja
ricoh_pub_13

Vienīgais “Ricoh” pārstāvis Latvijā “Latvijas datoru centrs” šogad sācis piedāvāt firmas jaunumu – printeri “Aficio GX e2600”. Par cenu nedaudz virs 100 latiem dabūjama jauna tehnoloģija – krāsviela nav ne pulveris kā lāzerprinteriem, ne šķidra tinte, bet gan želeja. Iegūts lielāks drukas ātrums un mazāks prasīgums pret papīra kvalitāti nekā “tinteniekiem”, zemāka cena nekā “lāzeriem”. Krāsainas lappuses izmaksas tiek solītas gandrīz divreiz mazākas nekā vecajās tehnoloģijās (praktiski eksperimenti Latvijā vēl nav veikti). Tiesa – šim aparātam nav nekādu citu funkciju kā vien druka, nav arī “E-print” un “Wi-Fi” pieslēgumu, kurus par divreiz zemāku cenu varat dabūt tintes versijās.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+