×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
5. augusts, 2016
Drukāt

Latvijas stiprākie olimpieši jeb medaļas būs! (1)

Foto - Viesturs SerdānsFoto - Viesturs Serdāns

Māris Štrombergs pirms četriem gadiem Londonā jau otro reizi saņēma olimpisko zelta medaļu.

Latvijas sportistiem olimpiskajās spēlēs Riodežaneiro, spriežot gan no optimista, gan pesimista pozīcijām, vajadzētu izcīnīt vismaz pāris medaļas. Pēc valsts neatkarības atjaunošanas latvieši no vasaras spēlēm allaž pārveduši vismaz vienu olimpisko god­algu.

Mūsu delegācijas karognesējs Māris Štrombergs ieradies Rio divkārtējā un pagaidām vienīgā BMX riteņbraukšanas olimpiskā čempiona statusā. Fiziski savā labākajā formā, pieredzējis un nosvērts viņš ir gatavs pacīnīties par trešo zeltu. Vienīgais jautājums, vai Māris tiks galā ar distances pirmo taisni, kas treniņos Rubenē izveidotajā Rio trases kopijā viņam ilgi sagādāja grūtības. Ja tur izdosies gan starts, gan šī taisne, tad tā jau būs vairāk nekā puse no uzvaras, jo trasē ir ļoti grūti apdzīt.

Labā noskaņojumā sacensībām gatavojas divas vieglatlētes – šķēpmetēja Madara Palameika un septiņcīņniece Laura Ikauniece-Admidiņa. Madara šosezon uzvarējusi divos IAAF Dimanta līgas posmos un ir ceturtā labākā rezultāta īpašniece šosezon pasaulē (65,68 m). Pagaidām sezonas svarīgākajās sacensībās Palameikai nav izdevušies tālākie metieni, bet Rio viņa cer šo tradīciju lauzt. Iepriekšējās olimpiskajās spēlēs Palameika izcīnīja astoto vietu. Laurai lielajās sacensībās veicies labāk, īpaši pērn, kad viņa pasaules čempionātā ieguva bronzas medaļu un Latvijas rekordu uzlaboja visos trijos startos. Šogad maijā – vēlreiz, un 6622 punkti Ikaunieci-Admidiņu ierindo ceturtajā vietā sezonas līderu sarak­stā. Olimpiskajā debijā Londonā viņa bija devītā.

Iepriekšējās divās olimpiskajās spēlēs visa Latvija sekoja līdzi mūsu pludmales volejbolistu sensācijām. To darīt būs vērts arī Rio, ja ne TV tiešraidē (sešu stundu laika starpība), tad vismaz ierakstā, jo Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš ir lieliskā sportiskajā formā, pēdējos četros Pasaules tūres posmos izcīnot divas pirmās, trešo un ceturto vietu. Iegūtā psiholoģiskā pārliecība ir ļoti svarīga, lai vispirms sekmīgi aizvadītu sarežģīto grupas turnīru un pēc tam cirstu nākamo pūķu galvas.

Četrkārtējās Eiropas čempiones tituls un pērnā bronza pasaules čempionātā Anastasijai Grigorjevai ir pietiekami spoži sasniegumi viņas karjerā brīvajā cīņā, lai ļautu cerēt tiem pievienot vēl vienu spilgtu ierakstu. Pagājušajā gadā Anastasija gan mainīja treneri, un igauņa Ahto Raska treniņu grupā viņai tiek mazāk uzmanības nekā līdz šim, taču pirmais eksāmens Eiropas čempionāts martā Rīgā tika nokārtots teicami, dramatiskā cīņā iegūstot zeltu, tādēļ jācer uz veiksmīgu turpinājumu Rio. Londonā Grigorjeva savu devīto vietu slacīja asarām.

Svarcēlājs Artūrs Plēsnieks vēl pavasarī sevi nopietni nepieskaitīja olimpisko medaļu pretendentiem, lai gan pagājušajā gadā pasaules čempionātā izcīnīja bronzu un aprīlī kļuva par Eiropas čempionu. Taču situāciju mainījusi Krievijas svarcēlāju un pasaules ranga līdera Iļjas Iļjina (Kazahstāna) diskvalifikācija. Plēsnieks tagad rangā ir trešais, un mērķis ir tikai medaļa. Olimpiskajā debijā Londonā viņš 20 gadu vecumā bija septītais.

 

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Varbūt nedalīsim lāča ādu, lācis vēl ir mežā!

Draugiem Facebook Twitter Google+