Lasītāju viedokļi

Cik naudas varat atļauties tērēt kultūrai un vai apmeklējat arī bezmaksas pasākumus?
 16

Foto – LETA

Vēsma Līviņa 
Alūksnē: 
”Svētku, ko var apmeklēt bez maksas, mūsu pilsētā ir daudz. Kultūras nams svinēja 85. jubileju, arī grāmatu svētki ir saistoši. Bibliotēkā notiek gan tikšanās ar rakstniekiem, gan citu kultūras nozaru ļaudīm. Un kur tad vēl amatierteātru skates! Tajās var redzēt daudzus interesantus uzvedumus. ” 


 

Roberts Pakalns 
Rīgā: 
”Esmu strādājošs pensionārs, tāpēc varu atlicināt naudu arī kultūras vajadzībām. “Latvijas Avīzi” un “Tēvijas Sargu” abonēju visam gadam. Reizi ceturksnī aizeju uz teātri. Grāmatas gan pēdējā laikā pērku maz, jo iepriekšējos gados sagādāta plaša mājas bibliotēka. Dziesmu svētkus skatīšos pa televizoru, tātad – bez maksas.”

 

Jānis Gunārs Stībelis Talsos: 
”Abonēju “Latvijas Avīzi”, ” Talsu Vēstis”, reizēm nopērku kādu žurnālu. Televīzijā var redzēt diezgan daudz. Mūsu pilsētā arvien, kad notiek gadatirgi, ir baudāma arī īpaši veidota kultūras programma.”

 

Dzidra Kalniņa: 
”Man ir diezgan daudz gadu. Tāpēc visvairāk kultūru baudu, skatoties TV.”

 

Jānis Pakārkls Rīgā: 
”Dziedu divos koros, tātad – gan pats baudu kultūru, gan uzstājos dažādos pasākumos. Abonēju “Latvijas Avīzi” un ” Mājas Viesi”, uz teātri arī dažkārt aizeju.”

 

Vita Eizentāle Vestienā: 
”Daudzi esam tā ierakušies darbos, ka tālāk par vietējo kultūras namu netiekam. Taču tajā ir rosīga kultūras dzīve, ir spēcīga teātra kopa un citi pašdarbības kolektīvi. Kultūras namā uz sarīkojumiem ieeja ir par ziedojumiem – katrs dod, cik var atļauties, un naudiņu kultūras nams izmanto atbilstoši savām vajadzībām. Mums skaista tradīcija ir bērnu vasaras nometnes pie Kāla ezera. Šogad Zivju fonds atbalsta vasaras nometni 20 ģimenēm. Bērniem jāatsūta zīmējums vai sacerējums par tematu “Vai es esmu Dullais Dauka?”. Uzvarētājiem balva – divu dienu nometne, kurā bērni daudz ko uzzinās par dabas norisēm.”

 

Dace Kalniņa Veselavā: 
”Mūsu ģimene ļoti labprāt apmeklē bezmaksas sarīkojumus –pašdarbības kolektīvu koncertus. Ne tikai tāpēc, ka tie ir bez maksas, bet arī tāpēc, ka piedalās pazīstami cilvēki. Cēsu pusē kultūras pasākumus var apmeklēt par pieņemamām cenām: parasti biļetes maksā no diviem līdz pieciem latiem. Daudz kas notiek akciju sabiedrības “CATA” kultūras namā. Liepājas teātra izrādi šoziem skatījāmies Priekuļu pagasta kultūras namā. Nesen mūsu Veselavas klubā notika ļoti sirsnīgs Valda Atāla koncerts. Biļete – tikai par diviem latiem, taču koncerts sniedza tādu mākslas baudījumu, kas pārspēj daudzu sniegumus.

Rīdzinieks jau var sadomāt teātri apmeklēt arī pēkšņi – sak, brīvs vakars, aiziet! Bet lauciniekam galvaspilsētas teātra apmeklējums rūpīgi jāplāno, labi, ja izdodas apvienot braucienu ar kādām citām darīšanām. Divus mēnešus medīju biļetes uz Jaunā Rīgas teātra izrādi “Oblomovs”, nu esmu to noskatījusies.”

 

Edīte Krastiņa Ķoņos: 
”Mums te uz vietas visa kultūra par brīvu: pagasta pašdarbnieki brauc uz Kārķiem, mēs atkal uzņemam ciemos viņējos. Rosīgs ir mūsu tautas nama folkloras ansamblis “Dzīne”, kurā dziedu arī es. Nesen noskatījos Valmieras teātrī uzvedumu “Raudupiete”. Tā apmeklējumu 15 pagasta pensionāriem uzdāvināja viens mecenāts. Jā, patiešām no labas sirds, nevis tāpēc, ka tuvojas vēlēšanas!”

 

Raimonda Ribikauska Codē: 
”Kādu grāmatu ik mēnesi iegādājos, arī “LA” tematiskos izdevumus pērku. Ja ir laiks, apmeklēju amatierkolektīvu koncertus, un arī pašai diezgan bieži iznāk braukt uzstāties kopā ar pārējām Codes ansambļa “Mežrozītes” dalībniecēm. Patiešām interesanti bija akcijas “Satiec savu meistaru!” pasākumi – biju ciemos gan pie rotkaļa, gan guvu ieskatu izšuvējas un filcētāja darbā.”

 

LA.lv