×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
10. septembris, 2014
Drukāt

Uldis Šmits: Cik nopietni esam paši? (17)

Foto - LETAFoto - LETA

Igaunijā un Velsā esam, ārlietu ministra Rinkēviča vārdiem, “saņēmuši skaidru apliecinājumu, ka Baltijas drošības pakete ir patiešām nopietna”. Tā izpaudīsies NATO klātbūtnes pastiprināšanā Austrumeiropā un apņēmībā ātri sniegt palīdzību draudu gadījumā, kam kalpos arī Apvienoto reaģēšanas spēku izveide. Lai gan, protams, var vaicāt, vai bija jāgaida Krievijas invāzija Ukrainā, lai šos pasākumus iekustinātu. Un, kā sacīja alianses ģenerālsekretārs Rasmusens, liktu saprast, ka “NATO aizsargā visus sabiedrotos jebkurā laikā”. Lai gan tam šķietami vajadzētu būt pašsaprotamam bez sevišķiem atgādinājumiem.

Ja runājam par iekavēto un iepriekš neizdarīto, tad šajā sakarā galvenais jautājums tomēr attiecas uz mūsu pašu nopietnības pakāpi. No Latvijas Aizsardzības ministrijas un citu amatpersonu pēdējo dienu izteikumiem vien mēs varētu sastādīt pagaru sarakstu ar valsts aizsardzībai pilnīgi nepieciešamām, bet Latvijā iztrūkstošām elementārām lietām – radari, sensori, pretgaisa aizsardzības ieroči, pievedceļi ostām un lidostām, piestātnes, noliktavas utt. Tika arī ziņots, ka Latvija ir vienīgā Baltijas valsts, kurai trūkst savas bruņutehnikas, bet ir tikai apvidus automašīnas, kas karavīru drošības ziņā nepavisam nav nopietni. To zināmā mērā varētu salīdzināt ar situāciju, ja valsts augstākās ierēdniecības dienesta transportlīdzeklis būtu skrejritenis, kaut arī tas varbūt pat nenāktu par sliktu veselībai un vismaz pārliekas briesmas nevienam nedraudētu. Tiesa, Nacionālo bruņoto spēku attīstības plāns paredz šogad uzsākt t. s. mehanizācijas projektu: NBS pirmās bruņumašīnas no britiem saņems kaut kad aiznākamgad un kopumā piegādes noslēgsies 2020. gadā.

Atliek minēt, kāda līdz tam laikam būs notikumu gaita aiz Latvijas austrumu robežām un Latvijā, kur līdz šim pienācīgs finansējums valsts aizsardzībai bija aizstāts ar “mēs esam NATO” un politiķu patriotisku uzstāšanos 11. novembrī. Vai ar pretēja rakstura pārspriedumiem, kas no dažu partiju puses izskan arī tagad, ieskaitot pazīstamo meldiņu par vēlamo Latvijas “neitralitāti” vai par NATO nesto postu valstij un pasaulei.

Kamēr mūsu prezidents Bērziņš Velsas samitā nosodīja Krievijas agresiju, tikmēr viens no premjera amata pretendentiem Ušakovs Maskavā stāstīja, ka Putins ir vislabākais Krievijas vadītājs, kāds vien iespējams, jo citi kaimiņiem “nenesīs stabilitāti”. (Respektīvi, Rīgas mērs pilnā nopietnībā iztēlo Žirinov­ski par Kremļa sīvāko opozicionāru.) It kā stabilitāte būtu atnesta ar Gruzijas sadalīšanu, Ukrainas saplosīšanu, nepārtrauktām provokācijām un Putina īstenoto mesiānisko “krievu pasaules” teoriju, kuras vārdā tas viss tiek darīts. Ušakova mērķis droši vien bija noteiktas kategorijas pilsoņu balsu piesaistīšana “sociāldemokrātiskajai” partijai “Saskaņa”, pārāk neraizējoties, ka Rīga atkal ir savdabīgi izcēlusies uz Baltijas un pat Eiropas vispārējā fona. Par to mēdz gādāt arī citas redzamas personas, tāpēc grūti pareģot, cik nopietni nupat Velsā apspriestajām problēmām pievērsīsies nākamā Latvijas valdība un nākamā Saeima. Tā, ko būsim ievēlējuši.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. Bruņutehnika tas ir labi. Bet vai mums ir kaut vai teicamas bruņuvestes karavīriem? Ja ir tad cik 5, 10 tūkstošiem, šaubos. Teicami bruņots karavīrs labā bruņu ekipējumā, tā ir ābece protams, bet ir nekavējoties jāatjauno OBLIGĀTAIS DIENESTS. Un rezervē ir jābūt vismaz 100 tūkstošiem teicami bruņotu un apmācītu rezervistu. Tikai Šveices armijas variants, ņemot vērā Latvijas mazos izmērus var atturēt no uzbrukuma valstij. Regulāras aizsardzības mācības saliedēs arī sabiedrību.
  Bruņutehnikas vietā es ieteiktu labi padomāt par motocikliem, pirmkārt mocim nav vajadzīgs ceļš, tas izies cauri jebkuram mežam, piekabē var ietilpt jebkāds bruņojums, prettanku, pretgaisa u.t.t. Tik mobilus karavīrus praktiski nevar ielenkt un apsist katlā.

 2. Cik nopietni ņemams ir tas .. krievu šovinists, kurš ar pavisam nepārliecinošu mandātu ielīda Rīgas lielvecākā amatā? Rīgas sakārtošanas vietā, viņš tikai nodarbojas ar ārpolītiku, kas nebūt nav viņa kompetencē.

  • tev aizmirsa atļauju paprasit. ko tauta ieveleja tas saimnieko RD. ja biji par slinku atraut pakaļu no dīvāna un aiziet nobalsot tad stāvi pie ratiem. ēlerte tā brēca ka latviešiem rīgā jādeklarejas un jābalso, neklausiji tad ko nu žultojies?

 3. muļķigs reklāmraksts lai sc nomelnotu:) un par armiju vispār muļķibas pilnigas sarakstītas. net vislatviešu dzintarjugendam jau neko nevajag , galvenais ka pareizie norieti, un partijas linija nosprausta

  • Tu jau esi nevis Latvietis parastais, bet simtprocentīgs provokātors, sc ieliktenis un pakalpiņš.

   • kā vienmer kā nacistiem nepiekrīt tā oiedevē visu sākot ar citu tautibu, kremļa nozombētibu, provokātoru… pieraduši kā komunisma laikos ka drīkst būt tik un vienigi jusu ” pareizais viedoklis”
    un jā ģimenes padoma nolēma ka nav vairs ko tautiešus zagļus atbalstit, laiks pārmaiņām tā ka sc dabūs mūsu 5 balsis klāt. latviskās partijas ir pelnijušas pērienu par savu uzvedību, un pamatīgu.

    • ” nužna odna pobeda,….za cenoi ņe postoim….” Tā tik uz priekšu!

    • Agresīvs, kaimiņus apdraudošs nacionālisms (piem. Krievijas uzbrukums Ukrainai un Gruzijai) ir nacisms. Tā pasaule to saprot. Bet agresīvajam, brutālajam krievam tas, kurš sevi mēģina aizstāvēt, ir “nacists”. Imperiālisms sagroza cilvēku domāšanu.

     • latvietis parastais

      vispār tam ir termins -lielkrievu šovinisms, bet kur nu tev ar taviem deju kursiem

 4. Nesaprotu par ko te daži preicājas.Putins ir apaļa 0 un tas ko viņš dara un rāda ir attiecīgu nomaskētu spēku sacerēta vodeviļa. Kurš nopietns pasaules valstsvīrs darbojas lētos šovos? Kurš pasaules valstsvīrs tik nicīgi izturas pret savu tautu? Ja nu vienīgi islama kaujinieki. Un tādu lielīt var tikai padumjš krievs. Vai vispār variet nosaukt kaut vienu Krievijas kaimiņtautu, kura cienītu krievus? Un nekad arī nebūs, kamēr valdīs tadi čekisti un viņu asiņainās rokas bučos visādi salašņas.

 5. Man tas Ušakovs neko nav devis, tikai nicinājumu pret viņu ir pavairojis- kauns, ka Latvijas galvaspilsētā ir krievijas ieliktenis.

 6. Kurš var but nopietnak! Visus gadus SC nebija pie valdības valsti un liels paldies Nilam par ļoti dažadam lietam Riga, kuri iegaja musu dzīvē tikai SC vadība Riga.

 7. Ja nākošais Saeimas satāvs būs līdzīgs šim, tad visas runas Velsā – pupu mizas.

 8. Izlasiet un padomājiet, ka politika nav tikai šovs, bet varam zaudēt valsti.

 9. Kā tur lai nebūtu, bet Putins patiešām nav tas dullākais, kas var būt šodienas Krievijā. Tie “īstie” nāk no GRU un armijas. Tur ir tādi “zinātnieki-profesori”, kas visus pārejos sauc par profāniem, sapņo par virskundzību visā pasaulē, cenšās līdzināties Rotšildiem, Rokfeleriem un pilnā nopietnībā uzskata, ka Staļins ir tas īstais vadības stils. Staļins ir tā cēlis ekonomiku, ka PSRS ir bijusi pirmā vietā pasaulē – mazākais otrā. Pajies nedaudz laika, tauta par Staļina – Brežņeva laikiem zinās tikai no šķībām mācību grāmātām un ticēs tam visam. Ja Krievijā neuzvarēs demokrātij, tad uzvarēs šie un mūsu nākotne izskatīsies diezgan drūmi. Tādus veidojumus kā SC, Ušakovs, LKS, Ždanoka nedrīkst vispār pielaist pie vēlēšanām, bet mēs viņus finansējam. Tas ir tā, kā padomju laikos nepieļāva nacionālos bruņotos spēkus jo tie bija bīstami. Reāli jaskatās uz lietām.

Draugiem Facebook Twitter Google+