Latvijā
Politika

Cik partijām izmaksāja viena deputāta “ieejas biļete” Eiropas Parlamentā?1

Foto: Shutterstock

Ņemot vērā Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās startējušo partiju priekšvēlēšanu aģitācijas tēriņus un provizoriski iegūto EP deputātu mandātu skaitu, visdārgāk viena deputāta vieta izmaksājusi apvienībai “Attīstībai/Par!”, bet vislētāk – nacionālajai apvienībai “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK), liecina aģentūras LETA veiktie aprēķini.

Saskaņā ar jaunāko informāciju, “Attīstībai/Par” priekšvēlēšanu aģitācijas tēriņos deklarējusi 150 199 eiro un provizoriski ieguvusi vienu deputāta mandātu.

Līdz ar to viens iegūtais EP deputāta mandāts politiskajam spēkam izmaksājis 150 199 eiro.

Savukārt VL-TB/LNNK aģitācijai tērējusi 54 708 eiro un provizoriski ieguvusi divus deputātu mandātus, kas attiecīgi ir 27 354 eiro par vienu mandātu.

Pēc “Attīstībai/Par!” otras lielākās izmaksas par vienu deputāta mandātu ir Latvijas Krievu savienībai (LKS), kas deklarējusi 110 165 eiro priekšvēlēšanu aģitācijas tēriņus un provizoriski ieguvusi vienu deputāta mandātu.

Trešās lielākās izmaksas par vienu mandātu bijušas “Saskaņai”, kas deklarējusi 187 362 eiro priekšvēlēšanu aģitācijas tēriņus un provizoriski ieguvusi divus EP deputāta mandātus.

Attiecīgi viens mandāts “Saskaņai” izmaksājis 93 681 eiro.

“Jaunā Vienotība” priekšvēlēšanu aģitācijai tērējusi 113 764 eiro un provizoriski ieguvusi divus EP deputāta mandātus. Līdz ar to viens mandāts “Jaunajai Vienotībai” (JV) izmaksājis 56 882 eiro.

LETA jau ziņoja, ka pēc Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja sniegtās informācijas EP vēlēšanu aģitācijai Latvijas partijas līdz 24.maijam bija deklarējušas kopumā 773 839 eiro tēriņus.

Piecas partijas ar lielākajiem tēriņiem bija “Saskaņa”, “Attīstībai/Par!”, LKS, JV un “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK, kas visas ieguvušas mandātus EP.

Tālāk sekoja Zaļo un zemnieku savienība ar 47 057 eiro tēriņiem, partija “Progresīvie” ar 45 980 eiro tēriņiem, Jaunā konservatīvā partija ar 32 733 eiro tēriņiem, Latvijas Reģionu apvienība ar 17 647 eiro tēriņiem, “Latviešu nacionālistu” ar 11 916 eiro tēriņiem un “KPV LV” ar 2308 eiro tēriņiem.

Šie tēriņi izrādījušies neauglīgi un nav devuši vietas EP.

Papildus tam “Eiropas brīvā apvienība” deklarējusi 22 438 eiro tēriņus priekšvēlēšanu aģitācijai.

Saistītie raksti

Šajā grupā strādāja LKS līdere Tatjana Ždanoka. Eiropas Sociāldemokrātu partija norādījusi 15 035 eiro tēriņus. Ar šo partiju sadarbojas “Saskaņa”.

Savukārt Konservatīvo un reformistu apvienība Eiropā deklarējusi 7116 eiro tēriņus, un šajā grupā strādā VL-TB/LNNK politiķis Roberts Zīle.

LA.lv
IE
Ināra Egle
Latvijā
Ministri eksperimentēs? Valdība dosies mēnesi ilgā atvaļinājumā
4 stundas
LL
Lilija Limane
Latvijā
Ko avīzes rakstīja pirms 100 gadiem – 1919. gada 16. jūlijā
11 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. “Šitāds dūmu mutulis!” Dobelē ģimene izglābjas, bet mājai nodeg jumts
12 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Ekonomika
Latvijā pat ķīnieši aizsargā savu intelektuālo īpašumu. Saruna ar Patentu valdes direktoru
Intervija 49 minūtes
RN
Rita Našeniece
Latvijā
Rita Našeniece: Vēl tikai nemirstīgais Ameriks rēgojas gaiteņos kā zīme, ka interese nav zudusi…
2 stundas
LE
LETA/LA.LV
Latvijā
VIDEO. Šuplinska par LU rektora vēlēšanām: “Procesuāli pārkāpumi tur ir”
54 minūtes
LE
LETA
Dabā
Šovakar Latvijā būs vērojams daļējs Mēness aptumsums
3 stundas
LA
LA.LV
Laukos
“Ilgāk kavēties nedrīkst!” Latvijā sāk ziemāju kulšanu
28 minūtes