×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
27. aprīlis, 2012
Drukāt

Cik pensionāru turpina strādāt?


“Manuprāt, nepamatoti liela kņada sacelta par pensionēšanās vecuma pakāpenisku pagarināšanu, pat draudot ar referendumu, kas dārgi maksātu, bet neko neatrisinātu,” uzskata mūsu lasītāja Austra Mieriņa.

 

Kā liecina Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) jaunākā statistika, šī gada martā Latvijā strādājošo pensionāru skaits bija 60 tūkstoši.

Tajā skaitā ir gan strādājošie, kas saņem vecuma pensiju, gan strādājošie, kas priekšlaicīgi aizgājuši pensijā, bet likuma ierobežojuma dēļ pensiju nesaņem, informē VSAA preses sekretāre Edīte Olupe. Kopumā valstī ir aptuveni 482,5 tūkstoši iedzīvotāju, kas saņem vecuma pensiju.

Viņasprāt, pēc pensijas vecuma sasniegšanas un pensijas saņemšanas vajadzētu atļaut strādāt tikai tajās nozarēs, kurām trūkst darba roku, kā arī tiem pensionāriem, kuru pensijas ir ļoti mazas. “Otrs variants varētu būt ierobežot laiku, cik gadus pēc pensijas saņemšanas vēl var turpināt strādāt algotu darbu,” raksta A. Mieriņa. Viņa vēl arī rosināja noskaidrot, cik cilvēku pēc pensijas saņemšanas aiziet no darba, “jo ir taču izdevīgi saņemt pensiju un algu. Rezultātā vecajiem alga un pensija reizumis pat nepelnīti liela, bet jaunajiem – ne darba vietu, ne naudas, ne iespēju”.

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+