×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
22. janvāris, 2016
Drukāt

Cik seksuālas ir latviešu sievietes? Jautājam Viesturam Rudzītim un citiem vīriešiem (9)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Šķiet, šodienas sabiedrībā seksualitāte tiek demonstrēta vai vismaz pieminēta visdažādākajā tās kontekstā. Balstoties populārajā izteicienā “Sex sells”, to sastopam gan, piemēram, plašsaziņas līdzekļos, gan tirdzniecībā un neskaitāmās citās jomās, kā arī visdažādākajās ikdienas dzīves situācijās. Tomēr, kā patiesībā uz to lūkoties, par ko aizdomāties un kā raksturot? Kāda ir latviešiem un mūsu tautas sievietēm piemītošā seksualitāte?

Intīmās dzīves paradumi, kā arī sabiedrības viedoklis par seksualitāti un tās iespējamo “pārprodukciju” ir analizēts dažādās aptaujās. Savus uzskatus par intīmās dzīves dažādošanu, kā arī sava ķermeņa apzināšanos un seksualitātes vairošanu pārspriežam ne tikai ar draudzenēm pie kafijas tases, bet arī varam apgūt dažnedažādos izglītojošos semināros.

Tiesa, viedoklis par to, kāda tad ir šī mums piemītošā seksualitāte – cik atvērta un plaukstoša vai, tieši otrādi, sevī vērsta un notušēta – teju katrai no mums būs atšķirīgs… Jāatzīst, visnotaļ pamatoti. Uz sevi taču katra raugāmies atšķirīgi un ne vienmēr pamanām nianses, ko, piemēram, novērtētu partneris.

Lai noskaidrotu, kā latvietēm piemītošo seksualitāti vērtē vīrieši, apkopojām vairākus viedokļus, kuru autoru atšķirīgais vecums un redzējums ļāva uzzināt, kādas īpašības pretējam dzimumam ir būtiskas, aizdomājoties par seksualitātes un seksa nozīme partnerattiecībās.

Tāpat viedokli lūdzām arī publicistam Viesturam Rudzītim, kurš dalījās pārdomās par to, kāda ir latviešiem piemītošā seksualitāte kopumā un biežākie klupšanas akmeņi, kas nereti ierobežo sieviešu apmierinātību ar sevi un arī partnerattiecībām.

“Pirmkārt, seksualitāti varam uztvert vispārīgā nozīmē – kā alkas dzīvot, augt, vairoties. Otrkārt, seksualitāti arī var traktēt nedaudz šaurāk – kā ikdienas erotizāciju vai vienkārši dzīvotprieku un personisku šarmu. Bet var arī šauri – vēlmi un gatavību stāties dzimumattiecībās. Treškārt, seksualitāte piemīt cilvēkam visas dzīves garumā, bet katrā no vecuma posmiem tā izpaužas citādāk. Ceturtkārt, var būt “svētā” seksualitāte, kas ir katra cilvēka bioloģiska vajadzība pēc seksuālas stimulācijas (plašā nozīmē) ikdienas un “pārdotā” seksualitāte, kad tā tiek izmantota citiem mērķiem – lai tiktu pie bērna, ietekmētu attiecības, iegūtu varu, naudu, informāciju utt.,” spriež Rudzītis.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Smukas ir latvietes bez ierunām ,bet ar seksu ir kā ir,tā ir valuta ,ko “izmaksāt”jo pašām negribas.
  “Vērtību”tāpat jau”nedod”un sākas ģimenes prostitutūcija.

 2. Latvietes nekur neder, tēlo no sevīm skaistules bet kā mīlestībā nulle salīdzinot kaut vai ar Krievu tautības sievietēm

 3. Arābiem labas gana.

 4. Sex ir 1 np labas veselibas prieksnoteikumiem, Ignoret cilveka kermana dabiski fiziologiskas prasibas pec ta, ir sev laitet. Tapec organisma ir iekartotas sajuras, kas dod impulsus uz centralo nervu sistemu, lai cilveks tiem klausitu un pilditu. Ja ne, tad tiek kaitets tam pasam kermenim, respektivi sev un savai veselibai.
  Ja cilveks jut izsalkumu, slapes, sapes, utt, utml, tas reage un kaut ko dara, lai to noverstu.
  Ir pat normali paprasit , piem., padzerties. Paest, jau retak…, bet ari. Bet sex joprojam ir tabu, par kuru ne tikai runat skaitas vulgari, kur nu vel konkreti uzprasit, vai pat piedavaties.
  Kapec ta? Tie ir gadsimtiem kultivetie aizspriedumi.
  Ari tagad, kaut, ka ari raksta pieminets, tas visur tiek izcelts un reklamets, jo tacu apzinas cilveku dabigo tieksmi pec ta, bet tas netiek tapat praktizets sadzive.
  Vai kads var iedomaties, ja pusis meitenei, jeb meitene pusim bez aplinkiem un konkreti uzprasitu, vai piedacatu sexu? Diez vai. Nav pienemts. Saksies visadi apvainojumi par uzbasanos, netiklumu, utml. Bet tas, ka cilvekam bez ta ir slikti, tas nevienu neuztrauc. Reizem ne sliktak pat tam, kurs atsaka…, bet nav pienemts,,,
  Ta ir problema, aiz kuras izskats, it ka arejs sexisms ir nekas, tuksums, ja tas netiek tiesi un konkreti realizets un realizejams.
  Saja sakara ir pat konkrets piemers no reakcijas, sava zina protesta pret aplami absurdo situaciju, kad visai pievilcigs pusis, lidzigi ka padomju gados principa nestaveja rindas ne pec ka…, tapat jo[rojam uzsplauj praksei lugties, pazemoties, pakal skraidit sievietem, kuras varbut to gaida un pat izkustu…, bet garam, nesagaidit, jo nu nav tas normali, attiecibam jabut cilvecigam, godigam, bez tiem uzspeletiem teatriem.
  Interesanti, ja ari pec udens glazes butu menesiem jaludzas un jalenc ta ipasniece…, laikam visi balelini sen butu slapes nomirusi…
  Un tada absurdi nostadita situcija, vai pedejais musulmanu agresivais izgajiens, kaut nav tolerants.., pie kadam sekam esam ar to parspileto toleranci aizdzivojusies.., nav adekvata dabiga viriesu reakcija, par kuru nu izbrins?
  Galu gala ne velti daba ir radijusi 2 atslirigas butnes, kuru uzdevums un sutiba ir savienoties.

  • Tu gaidi lai sieviete izskatās pēc sievietes, bet vēlas un uzvedas kā vīrietis? Nespried par sieviešu izjūtām pēc sevis. Fizioloģiskas un līdz ar to psiholoģiskas atšķirības nosaka arī uzvedību. Un tas arī ir normāli. Vēl jāņem vērā ja vīrietim ir fizioloģiskas prasības, tad sievietei var iestāties arī fizioloģiskas sekas tāpēc arī pastāv no dabas dota piesardzība un daudz lielāka atturība, lai būtu iespēja novērtēt potenciālo partneri. Daba ir tā ,kas katram dzimumam devusi savu uzdevumu līdz ar to arī atšķirīgu reakciju un uzvedību. Iespējas iegūt nopietnu informāciju par šo tēmu ir pietiekami ja tikai ir vēlme.

   • Ko te stasti pasacinas? Interesanti kapec dazas var but normalas, citas ne? Tapec ka FRIGIDAS? Ta ir laikam liela problema, kuru jarisna pie daktera, nevis jauzvel dabai… Un ari attieksme. jo sievietei, tapat ka virietim, ka tagad tauta stasta, esot vairaki sexualie organi, gan mute, gan rocinas, utml…
    Un kas var notikt fizioligiski? Aizpagajusaja gadsimta dzivojam? Prezervativi ir sen izdomati.
    Ta ka atliek vien vienam otru cienit un gribet sagadat abpuseju baudu. Jo 1 nekad neizdaris to, ko 2.
    Pie kam, atgadinasu, ka daudzas senajas tautas bija pat viesmilibas izradisanas zests, dot savu sievu cieminam…, lai tas remdetu ari so fiziologisko nepieciesamibu.
    Im te nav jamoralize, cik tas labi/ slikti no sodienas kada uztiepto uzskatu viedokla, bet gan drizak otradi, kapec tagad ir tadi uzskati, kas liedz cilvekiem dabigi un iejutigi attiekties vienam pret otru?

 5. spricējošais runcis Atbildēt

  Seksualitāti dalīt pēc tautības nezin vai ir īpaši gudri.

  • Bet Tu pamēģini un tad padalies iespaidos.Krievuškas (krievu tautības) ir kā kaķenes , ja viņām vajag “nokniebties”, tad vajag un pofig kur tas notiek. Latvietenes tēlo nevainīgas kaut puse “kolhoza” pāri gājusi un “laužas” kā ģimnāzistes pirmajā randiņā.

   • Tiesi ta, uzspeleta liekuliba ir palikusi par normu. Nereti pati tek ka berzam sulas pavasari…, bet neteiks ka grib, jeb atteiks, ja piedavasies nokniebties, jo skola ta nemacija..
    Nozelojami tas ir. Un es te nevainoju sievietes ka tadas, jo faktiski tas pasas no sadas iemacitas uzvedibas cies un “sulo”…, bet tos sabiedriba kultivetos aizspriedumus, kas faktiski ir kaitnieciski, kuri tiek pamatoti kaut kada abstrakta morale, kas palikusi amorala pret individu.
    Tatad aunu bara morale blet visiem bara.
    Bet, ka 1 sieviete te teica, katrai no tam ir cita fiziologija un kaisles, vajadzibas limenis.
    Tapec cilvekiem ir jaizraujas no sadas “morales” valgiem, kas butiba ir gan apzinas, gan miesas, gan fizilogisko nepieciesamibu cietums, kura esam iegrusti. Un tikai tad cilveks var but pilnvertigs un harmoniski reaget uz savam izjutam,

Draugiem Facebook Twitter Google+