×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.0°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
30. janvāris, 2018
Drukāt

Anda Līce: Kas dārzā, kas dārzā, “stukačs” rožu dārziņā (15)

Lice_VI

Anda Līce

Internetā tagad var apskatīt, kāds uz robežas ar ASV un Meksiku izskatīsies 3200 km garais Trampa mūris, kurā materializēsies divdesmit pirmā gadsimta populisma, baiļu un agresijas devītais vilnis. Bet ļausim amerikāņiem pašiem tikt galā ar savu mūri, palūkosimies, cik tālu ar sienu un mūru jautājumu Latvijā esam tikuši mēs.

Sena gudrība saka – vēsture atkārtojas, kad to sāk aizmirst. Padomju Savienību ne velti sauca par ļaunuma impēriju. Neuzticēšanās un aizdomu mūris, kuram Latvijā pamatus gandrīz pirms astoņdesmit gadiem ielika padomju čeka, neatkarībai atjaunojoties, mums bija jānojauc ar savām rokām. Tā kā tas netika izdarīts, ik pa laikam atsākas tā atjaunošana. Ar šo bēdīgo atziņu man ir iesācies jaunais, 2018. gads. Tagad caur interneta šaujamlūkām izpaužas visi, kam vien nav slinkums un tāpēc neviens nav pasargāts no iekļūšanas uz ātru roku sastādītos nodevēju sarakstos. Ieraugot savu e-pasta kastīti piebirušu līdz malām pilnu ar vienu vienīgu tematu, ko kurš domā un saka par čekas maisiem, es sapratu, ka par to vairs negribu nedz dzirdēt, nedz lasīt. Es gribu dzīvot, nevis piedalīties dīvainā kārtā tieši pirms vēlēšanām uzsāktajā rotaļā ar nosaukumu “Kas dārzā, kas dārzā, “stukačs” rožu dārziņā”. Es gribu dzīvot šeit un tagad, nevis rakņāties pagātnes denunciācijās un elpot putekļu ērcīšu samaitāto gaisu.

Es gribu cerēt – tie, kas ir aicināti pētīt vēstures dokumentus, netraucēti to darīs arī turpmāk (valstij tas ir jānodrošina) un, kad darbs būs paveikts, nāks klajā ar saviem slēdzieniem. Lai kādi tie būtu, Latvijas pagātni un tagadni tie neizmainīs, bet nākotnē nozīmēs to, ka mūris ir nojaukts. Lai tas notiktu, visos līmeņos ir jāizglīto sabiedrība, kā dažādos vēstures posmos darbojas ideoloģijas, kā mainās un pielāgojas apstākļiem un cik svarīgi ir visu laiku būt nomodā. Es aicinu līdzpilsoņus katram dzīvot savu dzīvi, darīt savu darbu un beigt līdzdarboties savas tautas iznīcināšanā. Čekas uzdevums jau tieši tāds arī bija – iedarbināt šo baiso pašiznīcināšanās mehānismu.

Internetā var atrast veselus 15 iespējamos cilvēces attīstības un arī bojāejas scenārijus tuvākajiem 15 gadiem. Man no visiem visreālākais šķiet pilnīga pārcelšanās uz dzīvi virtuālajā pasaulē, kad cilvēku saskarsme un attiecības pārtrūkst. Bet mēs taču gribam tās saglabāt, jo tikai tad Latvijas valsts par spīti dažādiem biedējošiem scenārijiem nākamajā simtgadē ne tikai pastāvēs, bet kļūs tīrāka un stiprāka.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 2. “Kas dārzā, kas dārzā, “stukačs”tulpju dārziņā”.

 3. Simt punkti, Andai Līcei ir taisnība: “Kas dārzā, kas dārzā, “stukačs” rožu dārziņā”. Es gribu dzīvot šeit un tagad, nevis rakņāties pagātnes denunciācijās un elpot putekļu ērcīšu samaitāto gaisu_

  Kas maisā, kas maisā, stukačs čekas maisiņā. Es neesmu maisā, bet saku – no publikācijas ir viens ļaunums un neko tas nedos.

 4. Ak apnicis lasīt, ko domā ļaudis par čekistiem un stukačiem?
  Diemžēl viņu upuri vēl dzīvi. Ko darīt tiem? Vienkārši aizmirst?

 5. Ja čekas maisus samals desās, valdītājiem pietrūks vēl viena pavalstnieku skaldīšanas līdzekļa … Ko liks vietā?

 6. Bez panikas! Ar spiešanu viss kārtībā. Andrejs Lucāns: Latvju zeme vaļā stāv…
  (..)Sekas: atjaunojusies 1905. gada zemes īpašumtiesiskā struktūra ar to pavadošo politisko, kapitāla un sociālo nevienlīdzību – pieaugošais revolucionārais spiediens tiek novadīts caur latvju zemes atvērtajām durvīm. No 1995. līdz 2014. gadam iedzīvotāju dabīgais samazinājums 262 577 cilvēki. Emigrējuši 236 000 darba spējīgo, lielākoties no laukiem. Par 137 814 samazinājies skolēnu skaits, slēgtas 313 skolas, galvenokārt laukos. No saimniekiem esam pārtapuši par algādžiem ne savā, bet svešās zemēs. Latvijas lauksaimniecība 2015. gadā ražo 70% no 1938. gadā ražotās lauksaimniecības produkcijas. No 27 ES dalībvalstīm Latvija ierindojas pēdējā četriniekā. Notiek latviešu nācijas un Latvijas valsts degradācija. Desmiti tūkstoši pamestu lauku sētu un krāsmatu gaida savus pasaulē kalpu gaitās aizklīdušos mantiniekus, bet visu līmeņu deputāti un valstsvīri neliekas to manām.

 7. štrunts par upuriem, galvenais, lai tagad man iet labi!
  Interesanti ebrejiem viņa arī iesaka, ko jūs tur peraties nacisti jau neko ļaunu negribēja, tā sanāca. Skatāmies tikai nākotnē!
  Tieši tas jau arī ir nepieciešams ATKLĀTI izvērtēt to, kas ir bijis, kurš kas ir bijis patiesībā!!!
  Lai tiekam vaļā no tās komunisma sērgas (šobrīd čekisti ieņem ietekmīgus amatus tiesu sistēmā, izglītībā, politikā, u.t.t.).
  Kādēļ tagad?
  Tādēļ, ka vecie penši ir paliek mazākumā pret jauno paaudzi! Un tas ir tas, kas izdara papildus spiedienu!

 8. Čekas un cekas vai dermokrātijas (smadzeņu skalošanas) upuri?
  No 2000. līdz 2016.gadam Latviju pametuši 100 000 iedzīvotāju ar augstāko izglītību, telekanāla LNT raidījumā “900 sekundes” teica Latvijas Universitātes profesors Mihails Hazans.

 9. Par čekas upuriem ne vārda. Tiem pat neļauj publicēt savas liecības. Spožs scenārijs.

 10. mūdzis regionālis Atbildēt

  Ar bailēm lasīju ,bet vīlos,nekādas jaunas atziņas kopējā” vecajā zupā”vairs netika iemaisītas.Par ātrām atklāsmēm gan šaubos,jo paralēli dzīvo,attīstās un nostiprinās otra,kropla postpadomju pasaule.Tā vilks atpakaļ pie sevis.

 11. Redz, kā! Tie citi lai spriež un rakājas pa pa putekļu ērču midzeņiem, bet es palikšu mūžīgi tīra un cildena. Čekas maisu jautājums tiešām izgaismo cilvēkus visneiedomājamākajos rakursos. Dzejnieka svētums vai svētulība arī ir labs morāles temats.

 12. b.Līces paaudze izauga ievērojot Komunisma cēlāju morāles kodeksu, tāpēc “pūstošo” Rietumu sērgu B.Līces paaudze neskāra. Var jau lamāt Padomju Savienību, taču šodienas narkomānu, prostitūtu u.c. skaita statistiku tas nemainīs. Baudiet, Līces kundze, lepojaties ar sasniegto:”2016.g.AIDS jauno gadījumu skaits Latvijā bijis augstākais Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomiskās zonas (EEZ) valstu vidū,..”

  • Neiedrosinaajieties saliidzinaat sausmiigos padomju laikus ar sodienu.Tagad ir briiviiba,kas nebija 50 gadus.Nav vairs nodeveeju,zinotaaju laiks,kad kaads vareeja nodot un apmelot savu kaiminu tikai par to.ka tas vinam nepatika.Latvijas inteligence un labaakie,gudraakie muusu cilveeki tika izniicinaati,noslepkavojot un izsuutot uz Sibiriju.Man personiigi 19 radinieki bija vinu viduu.Triis no viniem neatgriezaas,tika izniicinaati.Vinu viduu bija muzike,skolotaaja,uzneemeejs,frizieri,sportists.lauku maaju iipasnieki,skolnieks,maza uzneemuma ipasnieks un pats taa darbinieks.Vai vareejaam tai laikaa izbraukt celojumos,kur veeleetos.maaciities aarzemees,vai vareejaam nopirkt to,kas vajadziigs.Latvijaa sarazotaa paartika tika izvesta uz Krievijas lielaakajaam pilseetaam,pasiem mums taa truuka,jo nebija nopeerkama.Vai neatceraties laiku,kad cukurs,ziepes un citas lietas bija uz taloniem ,tualetes papiirs pat bija deficiits daudzus gadus peec kara.Sausmiigi to visu atcereeties.

   • Kur tad šī Anda dzīvo? Tie paši stukaču laiki taču ir arī šodiena. Vēl trakāki par iepriekšējiem stukačlaikiem.Var ņemt visu pēc kārtas – vai tie ir tehnocentri, rātnīcas, skolas, institūti, akadēmijas, universitātes, biroji, kantori, visādādas birokrātnīcas, pat slimnīcas un tējnīcas pilnas ar lūriķiem, kuriem atliek tikai attiecīgi uzklikšķināt un katrs par katru var izlūrēt tevi kā rentgenā (pat trakāk) – kur esi strādājis, ko esi pircis, cik maksājis, ar ko saticies, ar ko sarakstījies, par ko runājis, kādas sekmes, ar ko slimojis, kādos pasākumos piedalījies, kur ceļojis utt. utt. Lai kontrole pār katru būtu totāla, vēl čipēšana tepat aiz durvīm. Bet par to nerunā! Kaut kādi viltoti maisi jāapspriež tagad dienunnakti.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Zilaļģu festivāls

Ūdens temperatūra vairumā Latvijas upju un ezeru sasniegusi +18.. +22 grādi. Sagaidāms, ka siltā laika ietekmē tuvākajās nedēļās turpināsies zilaļģu vairošanās.

Veselības inspekcija skaidro, ka zilaļģes ir dabiski iekšzemes un jūras ūdens organismi, bet problēmas var radīt to masveida savairošanās – tā saucamā ūdens ziedēšana, jo daļa zilaļģu sugu ir potenciāli toksiskas un, atmirstot ūdenī, var izdalīt toksīnus. Peldētājiem šie toksīni var radīt alerģiskas ādas reakcijas, acu un gļotādas kairinājumu, bet mājlopi, kas tiek dzirdināti ar šādu ūdeni, var akūti saindēties un pat aiziet bojā. Saistībā ar strauju zilaļģu savairošanos Rīgas pašvaldība aicina iedzīvotājus pagaidām atturēties no peldēšanās ne vien Vecāķu, bet arī Daugavgrīvas un Vakarbuļļu peldvietās.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+