×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
26. augusts, 2012
Drukāt

Cik tālu no kaimiņiem vieta siltumnīcai?

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

“Cik tuvu kaimiņa robežai drīkst uzsliet 2,3 metrus augstu siltumnīcu?” 
Gunārs Krasts Pierīgā

 

Ja pērk jau gatavu siltumnīcu dārzkopības preču veikalā, tā uzskatāma par sezonas būvi, ko uzslien bez stacionāriem pamatiem. Arī saskaņošana pašvaldībā tad nav nepieciešama.

– Protams, izvēloties vietu siltumnīcai, jāievēro Civillikumā noteiktās prasības. Jāraugās, lai nekaitētu kaimiņam – nerastos noēnojums, lietusūdens no siltumnīcas netecētu kaimiņa zemes gabalā… Jāievēro ugunsdrošības nodrošināšanai nepieciešamie attālumi, kas noteikti Latvijas būvnormatīvos (LBN 210-10 “Būvju ugunsdrošība”) atbilstoši būvei izmantotajiem materiāliem, – informē Rīgas pilsētas būvvaldes vadītāja palīdze Ieva Luste.

Turpretī, ja plānots celt siltumnīcu ilgākam laika posmam, izbūvējot pamatus, nepieciešams veikt pilnu būvniecības procedūru. Tad nepieciešams būvniecības iesniegums – uzskaites karte plānošanas un arhitektūras uzdevuma saņemšanai, vajag izstrādāt tehnisko projektu un to akceptēt būvvaldē, saņemt būvatļauju būvdarbiem un nodot siltumnīcu ekspluatācijā. Ja šāda palīg­ēka top Rīgā, tai jābūt vismaz 3 m attālumā no blakusesošā zemes­gabala robežas. Jāievēro arī virkne citu nosacījumu, kas noteikti pašvaldības teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumos. Pirms uzsākt šādas siltumnīcas celšanu, vispareizāk būtu konsultēties savas pašvaldības būvvaldē, saņemot precīzu informāciju par konkrētās ieceres realizācijas kārtību.

– Teritorijas izmantošanas un apbūves principus nosaka katras pašvaldības teritorijas plānojuma dokuments, kas apstiprināts kā pašvaldības saistošie noteikumi. Pieļaujamais attālums starp ēkām un būvēm, to novietojums zemesgabalā noteikts konkrētās pašvaldības teritorijas plānojuma daļā “Teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumi” (parasti tas ir 3. sējums), – norāda Rīgas plānošanas reģiona pašvaldību teritorijas plānojumu izvērtēšanas speciāliste Laura Cimža.

Informāciju par visiem spēkā esošajiem Rīgas plānošanas reģiona pašvaldību teritoriju plānojumiem var gūt mājas lapā: www.rpr.gov.lv (sadaļās Darbības jomas / attīstība un plānošana / vietējo pašvaldību attīstības dokumenti).

Ar Rīgas Domes 2005. gada 20. decembra saistošajiem noteikumiem Nr. 34 “Rīgas teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumi”, var iepazīties Pilsētas attīstības departamenta mājas lapā www.rdpad.lv sadaļā “Rīgas plānošanas dokumenti”.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+