×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
24. oktobris, 2013
Drukāt

“Cik tuvu?” caur deju un mūziku par sajūtām un laiku

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Nākošnedēļ, 30. oktobrī, Ģertrūdes ielas teātrī notiks pirmizrāde “Dejas Anatomijas” jaunākai izrādei “Cik Tuvu?”, kuru veido horeogrāfe Elīna Breice sadarbībā ar dejotājiem Evitu Biruli un Edgaru Šļakotu. Izrāde atklās divu cilvēku atmiņu un sajūtu uzplaiksnījumus, ko modina situācijas no kopdzīvē pavadītā laika.

Vai dzīvot līdzas nozīmē to pašu, ko dzīvot kopā? Vai ilgstošā blakusesamībā mēs spējam saglabāt tuvību? Kas ir tas, kas mūs vieno? Vai mēs ir tikai “mēs” un kur esmu “es”? Kādas sajūtas mūs pārņem par laiku, ko nodzīvojam kopā?

Laiks, kā atzīst horeogrāfe, būs nozīmīga izrādes vienība ne vien dejotājiem, kuriem fiziski un emocionāli būs jāizdzīvo un jāpiepilda laiks telpā, bet arī skatītājiem, kuriem tiks sniegta iespēja laiku saredzētu un sajustu.

“Cik Tuvu?” raksturu veido piepildīta kustība telpā – žesti, deju soļi, skāvieni, kritieni, lēcieni, skatieni -, kuru emocionāli un atmosfēriski paspilgtina solo dziedājumi no liriskām, traģiskām un komiskām aizgājušo gadsimtu operām. Izrādē varēs saklausīt ārijas no Itālijas opermūzikas meistaru Doniceti, Pučīnī un Bellīni, kā arī klasicisma ģēnija un viena no vispopulārākā klasiskās mūzikas dižgara Mocarta daiļrades.

Izrādes radošo komandu veido horeogrāfe Elīna Breice, dejotāji Evita Birule un Edgars Šļakota, scenogrāfs un kostīmu mākslinieks Uģis Bērziņš, gaismotāji Jūlija Bondarenko un Matīss Beķers un izpildproducente Zane Estere Gruntmane.

Video ieskats no izrādes mēģinājumu procesa: http://youtu.be/ywY9WyJNAfQ

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+