×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
29. augusts, 2017
Drukāt

Aivars Eipurs: Cik var nestāties partijā! (17)

Eipurs

Aivars Eipurs

Šoreiz rakstu gan radošo profesiju pārstāvjiem, gan citiem, kuri interesējas par politiku un kuriem bieži ir savs viedoklis par dažādām politikas būšanām, bet kuri nav partiju biedri.

Nupat ir tā, ka uzturēšanās laiks augstkalnu līdzenumā, ko sauc “neiesaistīšanās”, manā gadījumā ir beidzies. Sasniegts kaut kas līdzīgs metāla nogurumam, un šai malā stāvēšanai vienkārši vairs nav ne jēgas, ne attaisnojuma. Tā bija līdz galam neizdomāta doma. Mani nomaļus vērojumi neizturēja manis paša kritiku. Ja grib pazīt sevi procesā un atveseļoties caur pilsonisko prizmu, tad ir varbūt mazliet jāzaudē, lai kaut ko iegūtu. Protams, katram ir tiesības arī uz vīpsnājošu un nievājošu attieksmi, taču valstij ar tādu likteni kā Latvija ir pamatotas gaidas uz šī “katra” pienesumu. Pilsonim neatkarīgi no nodarbošanās sfēras būtu jāuzņemas arī šī politiskā “slodzīte”. Maza un trausla tā Latvija. Negribas, ka tā kļūtu par rezervātu ar pievienoto vērtību vārdā nostalģija.

Iespējams, ka daži vēl nav aizdomājušies, ka vārdi “partija”, “sapulce”, “balsošana” pastāvēja daudzās pasaules valstīs pirms Padomju Savienības izveidošanās. Valstis joprojām turas pie partiju sistēmas, neskatoties uz vienas vai vairāku partiju bēdīgo slavu vai bēdīgo galu. Protams, ir alternatīva – atvērt Satversmi, mainīt Vēlēšanu likumu… Taču politiskais process pie mums tomēr neiet šajā virzienā. Tātad jāturpina partiju sistēma, pie tam ar visu nopietnību, to izsmejot tikai gaumes robežās. Pati par sevi politika nav ne laba, ne slikta, pie tam tā ir katra pilsoņa dzīves sastāvdaļa. Ja mēs nenodarbojamies ar politiku, tā vienalga nodarbojas ar mums. Mēs, protams, varam nepiedalīties; varam lamāt politiķus sociālajos tīklos un anonīmajos komentāros (troļļi, līdzināties! mierā! šodien jums jādodas uz elli!). It kā būdami pārāki. Bet tas nav tālu no datorspēlēm un spēļu automātiem, kur vismaz daļēji tiek apmierinātas mūsu tieksmes pārvaldīt un kontrolēt, tiesa, kritizējot un lamājot, nevis ko panākot. Reizēm mēs kādus, kuri, pēc visa spriežot, iedzīvojušies uz mūsu rēķina, varbūt arī ar PSRS laika dotajiem avansiem, pārlieku saudzējam – tas atgādina, ka viņus vērojam caur tādu kā TV seriālu prizmu, aizmirstot, ka viņu labklājība ir tapusi, apčakarējot mūs.

Cik nav dzirdēts un lasīts par nosodošu attieksmi pret tiem, kuri neiet vēlēt vienaldzības dēļ vai lai saglabātu pašcieņu, un par caurmēra iecietīgo un plaši piekopto attieksmi balsot par mazāko ļaunumu. Apnicis tas mazākais ļaunums! Varbūt labāk ir līdz kaut kādai saprāta robežai papētīt savus uzskatus un vajadzības, kā arī reālās Latvijas iespējas un tad balsot par šīm savām interesēm. Latvijas vēlētājs ir diezgan cēls, viņš ņem vērā šīs it kā reālās iespējas, bet līdz ar to viņš nobalso ne par savām, bet par citu cilvēku interesēm. Laipni lūgts mazohistu pulciņā! Uz brīdi pieņemsim, ka, vēlētājiem balsojot par savām interesēm, neiedomājamu vairākumu iegūtu, piemēram, varbūtēja pensionāru partija. Būtu vesels apvērsums, pārsteigums, kas radītu īstermiņa šoku, toties būtu pietiekams kairinājums, lai ko mainītu tuvākajā laikā. Šobrīd tāda kairinājuma nav – “Vienotība”, ZZS un citas jau mirušas partijas, panākušas ko tuvu vienaldzībai. Varbūt simtgade kopš valsts neatkarības pasludināšanas ir un būs tāds kairinājums? Oligarhu sarunas nedaudz atdzīvināja vidi, taču nu jau divas tautas sapulces atnesa vilšanos, arī šoku par vienaldzību pat 23. augusta pieminēšanas sakarā.

Iespējams, viens no kavēkļiem ir lieluma mānija, kas izskata tikai variantu – es eju un esmu tur priekšgalā, un tad upurējos valsts labā un zaudēju sevi. Man apjausma nāca caur to, ka es taču varu būt arī ierindas biedrs. Vienkārši aicinu stāties partijā, ar kuru visvairāk sakrīt jūsu uzskati un atkritīs balsošana par mazāko ļaunumu! Tas nav uz mūžu. Ja līderi jūs piemāna, izstājieties, taču šobrīd esiet aktīvi! Jūs neesat staigātāji? Varbūt, bet šobrīd jūs esat gulētāji! Jaunā konservatīvā partija, “Kustība Par”, “Progresīvie”? Vēl kāda? Kura ir jūsējā? Izlemiet un stājieties iekšā!

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. Viens Likums un viena Taisnība VISIEM! Atbildēt

  > lv–vīzes administratīvajiem izpildfunkcionāriem (u.c. taml. nožēlojami juridiski analfabētiskiem “lielākajiem kretīniem”)

  ======

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. VALSTS ATZĪST UN AIZSARGĀ CILVĒKA PAMATTIESĪBAS saskaņā ar šo Satversmi, LIKUMIEM un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. IKVIENAM IR TIESĪBAS UZ VĀRDA BRĪVĪBU, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. C_E_N_Z_Ū_R_A ir AIZLIEGTA.

  ==========

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

 2. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ———
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas KALPOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =======

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 3. PAr partiju sistēmu bļaustās un to aizstāv liberasti jo partiju sistēma ir veids kā Tautai neļaut tikt pie teikšanas

 4. Gandrīz neapstrīdami ir tas, ka ir labāk būt kompānijā kurā pieņem tev saistošus lēmumus, nevis ārpus tās. To ir pierādījuši jau leiši stājoties komunistu partijā, veidojot spēcīgu organizāciju savā valstī un pašiem lemjot un ietekmējot procesus valstī, nevis kā Latvijā, kad varas groži tika atdoti Krievijā dzimušiem un augušiem, jau tā saucamajiem, latviešiem, un sekas pārdzīvojam joprojām. Tā ka partijās ir jāstājas, tikai jautājums vai tiksiet uzņemti un ilgi tur būsiet, ja sprēgāsiet ar savu redzējumu nevis pakļausieties partiju disciplīnai. No šī skatupunkta tad jāsāk dancot vispirms.

 5. Eipura kungs, teicat... Atbildēt

  Kas tieši būs tas Jūsu veicamais darbs, lai popularizētu paristus. Aģitācija? Tad kā to reāli darīs dzejnieks, ja nāksies konkrēti rakstīt, ko partija dos tautām labu? Visticamāk, šī partija atņems balsis un viss. Bet papīrs pacieš visu, kā sacīt jāsaka…

 6. Ja paši nedarīsim Atbildēt

  citi, kas uz to vien gaida, darīs mūsu vietā. …. un tā saliedētiem kolonistiem būs daudz vieglāk sasniegt savus mērkus.

 7. “Valstis joprojām turas pie partiju sistēmas, neskatoties uz vienas vai vairāku partiju bēdīgo slavu vai bēdīgo galu.”
  ==================================================================
  Rakstnieka kungs aizmirsis piebilst, uz ko tad turas tās “partijas” pašlaik, uz ko turējās pirms 100 gadiem.
  Noder atsvaidzināt savas zināšanas – pārlasīt vismaz pamatskolām domāto Latvijas vēstures mācību grāmatu. Oligarhu un kampēju šlakas sponsorētās apvienības, tās nav strādnieku & zemnieku & inteliģences partijas. Atcerieties LSDSP dibināšanu – sapratīsiet LTF parādīšanās priekšnosacījumus.

 8. Skumjais domājums Atbildēt

  Es regulāri dzirdu vāvuĺošanu par to ka jābūt politiski atbildīgiem, jāiet balsot utt. Tikai jautājums par ko … vieni vienīgi mērgĺi valdīb.
  Maximums ko varu uzdarīt vēlēšanās tas ir svītrot visus.

 9. būsim stipri un vareni Atbildēt

  šo visu un vēl daudz ko mums līdz vēlēšanām nāksies izturēt.

 10. Šitas jampampiņš apsola, ka ne Jaunā konservatīvā partija, ne “Kustība Par”, ne “Progresīvie” neskraidīs pa zināmām un nezināmām vēstniecībām, pārdodot Latviju pirmajam pretīmnācējam !!!!!!

  • Viņš taču pats ir no PARkustības, tikai neatzīstas te. Kāpēc slapstās un nesaka tieši, ka vervē savai partijai 500 biedrus, lai vēlēšanās varētu piedalīties?

  • Nu, tak iestājies un nepieļauj! 🙂 No malas katrs gudrs, bet rezultātā sanāk tieši tas, par ko raksta autors – gaidām ideālo Laimes Lāci un paši ieslīgstam nekonedarīšanā.

 11. Eipur,līdzināties! mierā! šodien jums jādodas uz elli! Atbildēt

  Nav ko aģitēt par partiju sistēmu !
  Tā mūs ir novedusi tur, kur novedusi.
  Tikai ar *ūdainu koku patriecot partijotājus var ko nebūt mainīt uz labu.
  Nav principiālas atšķirības, vai pēc tam ir tautas vēlēts prezidents ar plašām pilnvarām, vai monarhs – abos gadījumos tie atbildēs ar savu galvu par nodevībām pret tautu.

  • Ja tev ir labāks piedāvājums, neslēp, bet izstāsti arī citiem! Ņaudēt arī kaķi prot, bet tu parādi, ka māki arī domāt un darīt!

   • Atvainojos, ka iejaucos. Bet man ir piedāvājums. Nevis stāties partijās, bet pirmkārt katram savā vietā strādāt , nepieļaujot nejēdzības un neejot uz kompromisiem katram savā jomā.Manuprāt, tas ir lietderīgāk kā būt vienkārši ierindas biedram. Manuprāt, autors pārāk šauri saprot nodarbošanos ar politiku. Nodarboties ar politiku, pēc manām domām, ir censties mainīt to, kas tavuprāt nav pareizi. Manuprāt, tieši ierindas partijas biedram šādu iespaidošanas iespēju ir daudz mazāk kā bezpartejiskam ierindas pilsonim.Zemākais politiķa līmenis, kurš reāli kaut ko var ietekmēt , manuprāt, ir ministrs. Ja mēs pieņemam, ka pie mums tiešām politiķi ir tie, kas kaut ko nosaka. Bet ja mēs uzskatām, ka visu nosaka oligarhi, respektīvi uzņēmēji, kuru bizness ir pietiekami nozīmīgs, lai ietekmētu lielu daļu tautsaimniecības jomu, tad vispār neredzu jēgu būt ierindas biedram. Ja jau mēs tagad redzam, ka pat prezidenti un premjeri nav spējīgi būtiskus jautājumus ietekmēt par labu tautai, tad kāda jēga no ierindas partijas biedra. Sava viedokļa paušana no tribīnes vai partiju un komisiju sēdēs vēl nav politika. Un par jaunu partiju vai politisko spēku nevar saukt to, kurā apvienojušies tie, kas jau līdz šim bijuši politikā un neko nav spējuši panākt. Kāpēc lai jaunā veidolā viņi kaut ko spētu?

Draugiem Facebook Twitter Google+