Kadrs no video

Cik viegli iekrist krāpnieku nagos! Internetā iegādātās smaržas izrādās pilnīgs “feiks”! 0

Šobrīd populāro zīmolu smaržas ir iespējas iegādāties ne tikai veikalos, bet arī interneta sludinājumu portālos.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12
Veselam
7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 55
Lasīt citas ziņas

Kāda sieviete sludinājumu portālā andelemandele.lv ieraudzīja smaržas par īpašu vilinošu cenu – 30 eiro. Lai gan veikala plauktos šo smaržu cena rakstāma ar divām nullēm, sieviete, priecājoties par atrasto preci, uzsāk saraksti ar pārdevēju.

Pircēja: Vai smaržas tiešām ir oriģinālas?
Pārdevēja: Jā, ir. Pārdodu, jo sapratu, ka šis nav mans aromāts.
Pircēja: Labi, tad es vēlēšos tās iegādāties, taču ar piegādi caur pastu.
Darījums noritējis veiksmīgi. Pircēja preci saņēmusi bez aizķeršanās, tomēr tās pasmaržojot, viņai radusies sajūta, ka smaržas ir oriģināla viltojums.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lai pārliecinātos par to, vai pārdevējas vārdi ir patiesi un smaržas tiešām ir oriģinālas, Bez Tabu komanda smaržas nodod “Douglas Latvia” ekspertei.

“Douglas Latvia” pārstāve Ieva Kucika smaržas sauc par ļoti labu viltojumu. Tomēr fakts paliek fakts – smaržas nav oriģinālas. Viņa iepazīstina ar niansēm, kurām ir jāpievērš uzmanība, iegādājoties aromātus.

“Noteikti uz smaržas būs rakstīts ražotājs, derīguma termiņš, izplatītājs. Uz kastītes un paša aromāta jābūt dizaina detaļām, elementiem, kurus smaržu autori un dizaineri ir vēlējušies uz tā ietvert.”

Uz pircējas iegādāto smaržu iepakojuma redzama informācija ķīniešu valodā. “Douglas Latvia” pārstāve gan stāsta, ka tā nebūt nav lieta, pēc kuras būtu jāvadās, lai atšķirtu smaržu viltojumu, jo ražotājs ražo produktu dažādiem tirgiem.

Tomēr izrādās, ka iegādāto smaržu krāsa stipri atšķiras no tās, kura redzama veikalu plauktos. Tā gan esot būtiska pazīme, pēc kuras var redzēt, ka smaržas nav oriģinālas.

Muitas eksperts Egīls Misītis stāsta, ka smaržu viltojumi Latvijā nav īpaši izplatīti – šogad konfiscēti 456 smaržu viltojumi. Tiesa, citu preču kategoriju viltošana gan Latvijā ir izplatīta.

“Visvairāk Latvijā viltoto preču ziņā aizturējumi ir tieši apavu, somu, rokas pulksteņu un mobilo telefonu nozarē.”

Visbiežāk smaržu viltojumi tiek piegādāti no Ķīnas, Honkongas un Singapūras. Muitas eksperts brīdina, ka privātpersonām, kuras nodarbojas ar viltojumu tirgošanu, sods var sasniegt pat 350 eiro.

Reklāma
Reklāma