×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
10. septembris, 2012
Drukāt

Čikāgā pirmo reizi 25 gados streiko skolotāji

Pirmo reizi pēdējo 25 gadu laikā valsts skolu skolotāji Čikāgā paziņojuši, ka rīkos streiku, pieprasot lielāku atalgojumu, atbilstošāku skolotāju novērtēšanas sistēmu un labāku darba drošību.

“Mums nav izdevies panākt vienošanos, kas novērstu streiku,” norādīja Čikāgas Skolotāju arodbiedrības (CTU) prezidente Kārena Luisa. “Pirmdien mūsu skolās nestrādās neviens CTU biedrs.” Sagaidāms, ka streikā piedalīsies aptuveni 25 tūkstoši skolotāju, kuri piedalīsies arī piketos pie skolām. Taču arodbiedrības līderi plāno turpināt pārrunas cerībā panākt labvēlīgāku vienošanos.

Skolotāji pieprasa lielāku atalgojumu par garāku darba laiku. Viņu sākotnējā prasība paredzēja algas palielināt par 30 procentiem. Taču pārrunu gaitā arodbiedrība norādīja, ka tā pieņems arī mazāku pielikumu apmaiņā pret mazāk ierobežojošu darba novērtēšanas sistēmu un atsaukuma procedūras ieviešanu tiem skolotājiem, kuri zaudējuši darbu skolu slēgšanas, apvienošanas vai restrukturizācijas dēļ. Sagaidāms, ka šis streiks ietekmēs aptuveni 350 tūkstošus bērnu, sākot no bērnudārziem un beidzot ar vidusskolām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+