nhl.com

Čikāga uzvar Stenlija kausa fināla pirmajā spēlē 0

Čikāgas ”Blackhawks” trešdien ar 2:1 pretinieku laukumā uzvarēja Tampabejas ”Lightning” Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas pirmajā finālspēlē.

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 170

Čikāgas komanda atspēlējās no zaudētas pozīcijas – Alekss Kilorns piektajā minūtē bija atklājis rezultātu mājiniekiem. Trešajā periodā ”Blackhawks” nepilnās divās minūtēs guva divus vārtus. Vispirms Teuvo Teravainens panāca izlīdzinājumu, bet četras minūtes un 34 sekuindes līdz pamatlaika beigām Antuāns Vermets guva uzvaras vārtus.

Par spēles pirmo zvaigzni atzina Tervainenu, kurš ne tikai guva vārtus, bet rezultatīvi piespēlēja arī otrajā vārtu guvumā.

Korijs Kroufords uzvarētāju vārtos atvairīja 22 no 23 metieniem, bet Bens Bišops ”Lightning” vārtos – 19 no 21 metiena.

”Lightning” sistēmā spēlē arī Latvijas vārtsargs Kristers Gudļevskis.

”Blackhawks” Stenlija kausa finālā spēlē 14. reizi. Čikāgas komanda kausu ieguvusi piecas reizes – no tām arī 2010. un 2013. gadā, kad spēlēja finālā iepriekšējās reizes. ”Lightning” vienīgo reizi spēlēja finālā 2004. gadā, kad arī uzvarēja.

Otrā spēle sērijā līdz četrām uzvarām arī notiks Tampā – sestdien.