Kultūra
Mūzika

FOTO: “Čikāgas piecīšu” atgriešanās – iestudē muzikāli vēsturisku vīziju ar leģendārās grupas dziesmām0

Ekrānuzņēmums no Youtube.com

Rojas estrādes atklāšanā 5. jūlijā notiks izrāde “Čikāgas piecīši – atgriešanās”, informē producente Laila Ilze Purmaliete.

Šogad aprit 30 gadi kopš “Čikāgas piecīšu” atgriešanās Latvijā 1989.gadā ar slaveno koncertu Mežaparka estrādē – tā bija pirmā reize, kad Latvijas iedzīvotāji dzīvē tikās ar iemīļoto grupu.

Izrāde iecerēta kā muzikāli vēsturiska vīzija, kurā populāri aktieri un dziedātāji ar sirsnību un pietāti atveidos iemīļotās grupas uzstāšanos viņu jaunības laikā. Izrādes pamatā ir Alberta Legzdiņa atmiņu stāstījumi no grāmatas “Čikāgas piecīšu piedzīvojumi” un “Čikāgas piecīšu” populārākas dziesmas.

Čikāgas piecīšu” izpildītās dziesmas jau gadiem bija ārkārtīgi populāras Latvijā, kaut arī neviens nebija redzējis, kā izskatās dziedātāji un pat nezināja, kā viņus sauc.

Tāpat grupa bija ārkārtīgi populāra arī Latviešu trimdas sabiedrībā – viņu koncerti palīdzēja nosargāt un stiprināt latvisko identitāti svešumā.

Nepārvērtējama ir Alberta Legzdiņa nozīme “Čikāgas piecīšu” pastāvēšanā. Viņš izkopa īpašu humorpilnu grupas koncertēšanas stilu. Tie būtībā nebija koncerti, bet izrādes ar dziesmām un humora skečiem, kuros vienmēr skanēja aktuāli, nevienu neaizskaroši joki, par kuriem visi zināja, ka tādi būs un tos ļoti gaidīja.

Šarmantā Alberta Legzdiņa tēlā iejutīsies Mārtiņš Egliens, kurš pats ir ļoti atraktīvs aktieris ar izteiktu spēju sadarboties ar publiku.

Mārtiņš Brūveris kļūs par Armandu Birkenu un valdzinās skatītājus ar savu apbrīnojamo balss tembru liriskajās dziesmās.

Janīnas Ankipānes šarmu un muzikalitāti iznesīs dziedātāja Ieva Sutugova.

Lorijas Vudas tēlā iejutīsies dziedātāja Ginta Krievkalna vai Dailes teātra aktrise Inita Sondore.

Aktieris Marģers Eglinskis atveidos gan Uldi Ievānu, gan Uldi Streipu, kuri abi bija izcili joku meistari.

Vēl izrādē skatītāji varēs tikties ar Ilmāru Dzeni, ko atveidos Liepājas teātra dziedošais, lieliskais aktieris Rolands Beķeris.

Kā Larisa Mondrusa izrādē uzmirdzēs Ginta Krievkalna. “Jāpiebilst gan, ka Larisa Mondrusa emigrēja no Latvijas gan krietni vēlāk, un viņai nav nekādā sakarā ar “Čikāgas piecīšiem”, tomēr arī viņas dziesma “Svešā zemā stādu rozes” ir tautā ļoti populāra un piederīga tā laika notikumiem, tāpēc skatītājiem būs interesanti tikties arī ar viņu,” bilst producente.

LA.lv