Mobilā versija
Brīdinājums +15.6°C
Rodrigo, Rauls
Pirmdiena, 25. septembris, 2017
29. oktobris, 2015
Drukāt

Ciklā “Dzimuši Latvijā” uzstāsies Aurēlija Šimkus

Publicitātes fotoPublicitātes foto

7. novembrī plkst. 20 atjaunotajā vēsturiskajā Dzintaru koncertzālē notiks cikla “Dzimuši Latvijā” otrais koncerts, kurā varēsim baudīt starptautisko konkursu laureātes, jaunās un talantīgās pianistes Aurēljas Šimkus izcilo sniegumu, LA.lv pastāstīja “Latvijas Koncerti” sabiedrisko attiecību speciālists Mārtiņš Pučka.

Grācija un vieglums, skaidrs redzējums un pamatīgums raksturo gados vēl jauno, bet apņēmīgo pianisti Aurēliju Šimkus. Viņa nevairās pieskarties nopietniem, sarežģītiem opusiem un iestudēt pēdējo no Johana Sebastiāna Baha sacerējumiem – “Fūgas māksla”. Savukārt par gara radiniekiem mūzikā Aurēlija Šimkus dēvē 20. gadsimta pirmās puses modernistu Albanu Bergu un krievu mūzikas impresionistu Aleksandru Skrjabinu, kura Otro sonāti klavierēm dzirdēsim koncertā. Līdzās iepriekšminētajiem skaņdarbiem Aurēlijas Šimkus solo koncertā varēsim baudīt Johana Sebastiāna Baha – “Kapričo mīļotā brāļa aizbraukšanai” un “Tokāta un fūga re minorā”, kā arī Ferenca Lista 1. daļu Saderināšanās no Ceļojumu gadu Otrās burtnīcas un Fantāziju un fūgu par B-A-C-H tēmu.

Nākošajā sezonā klausītāju vērtējumam tiks piedāvāts jau otrais Aurēlijas Šimkus soloalbums. Savukārt koncertu kalendārā ieplānota viesošanās Ingolštatē, kur pianiste muzicēs ar Dortmundes filharmoniķiem un Gruzijas kamerorķestri, kā arī Dortmundes Filharmonijā un Baireitas pilsētas koncertzālē.

“Dzimuši Latvijā” ir jauns koncertu cikls, kura ietvaros atjaunotajā vēsturiskajā Dzintaru koncertzālē notiks izcilu Latvijas mākslinieku solo koncerti, kuri savu meistarību un atzinību ir nostiprinājuši ārpus Latvijas robežām.

Cikla “Dzimuši Latvijā” pirmais koncerts atjaunotajā vēsturiskajā Dzintaru koncertzālē notiks šo sestdien, 31. oktobrī plkst. 20. Tajā uzstāsies viens no izcilākajiem pasaules opernamu basiem – Egils Siliņš.

Pievienot komentāru

Par otrā Baltijas jūras koru konkursa laureātu kļuvis koris no Īrijas (6)Par Otrā Starptautiskā Baltijas jūras koru konkursa 1. vietas un Grand Prix ieguvēju, saņemot īpašo Jūrmalas pilsētas kausu un 3500 eiro Latvijas Valsts Meži Lielo balvu, kļuva koris no Īrijas "New Dublin Voices".
Draugiem Facebook Twitter Google+