×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.5°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
10. augusts, 2015
Drukāt

Cikla “Patība” 11. izstādē – Zariņa, Breže, Ģelzis, Eglītis un Fišers

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Līdz 7. septembrim Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Mākslas un mūzikas centrā apskatāma izstāžu cikla “Patība. Latvijas laikmetīgās mākslas vēsture” vienpadsmitā ekspozīcija, LA.lv uzzināja LNB.

Tajā aplūkojami mākslinieku Aijas Zariņas, Andra Brežes, Kristapa Ģelža, Andra Eglīša un Miķeļa Fišera mākslas darbi no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) krājuma, kā arī grāmatas un katalogi par visiem pieciem māksliniekiem no LNB krājuma. Cikls “Patība. Latvijas laikmetīgās mākslas vēsture” noris kā LNB un Borisa un Ināras Teterevu fonda sadarbības projekts, paplašinot LNB Mākslas un mūzikas centra piedāvātās iespējas.

Projekta “Patība. Latvijas laikmetīgās mākslas vēsture” izstāžu cikla ekspozīcijās redzami Latvijas laikmetīgās mākslas klasiķu darbi, galvenokārt no LNMM krājuma. Tāpat tiek izstādīti aktuāli strādājošu mākslinieku darbi, kuru daiļrades kāda šķautne tematiski vai stilistiski sasaucas ar attiecīgā klasiķa mākslu. Izstāžu pamatu veido grāmata “Patība. Personības ceļā uz laikmetīgo mākslu. Padomju Latvijas 60.–80. gadi” (sastādītāja mākslas zinātniece Helēna Demakova).

Izstāžu cikla ietvaros tiek demonstrētas studijā “Platforma Film” nesen tapušas filmas par latviešu laikmetīgās mākslas klasiķiem (režisore Ilze Šņore, režisore inscenētāja Ilona Bērziņa, operatori Artūrs Lapinskis un Inese Tīkmane, montāžas inženieris Jānis Ērglis, producents Pāvils Raudonis), kā arī kinolentes par laikmetīgās mākslas klasiķiem. Ieeja bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+