Kultūra
Literatūra

Ciklā “Valoda tulkojumā” ar lasītājiem tiksies Knuts Skujenieks 0

Timura Subhankulova foto

“Latviešu valodas aģentūra” (LVA) sarīkojumu ciklā “Valoda tulkojumā” trešdien, 6. augustā, plkst. 18.00 ielūdz uz tikšanos ar dzejnieku un atdzejotāju Knutu Skujenieku, vēsta LVA pārstāve Velga Līcīte.

Knuts Skujenieks – dzejnieks, atdzejotājs, literatūrkritiķis, autoritāte mūsdienu latviešu dzejniekiem un tulkotājiem. Pievērsies atdzejai, kļūdams par vienu no ievērojamākajiem cittautu dzejas pazinējiem un tulkotājiem. Tulkojis no ukraiņu, slovēņu, spāņu, serbu, maķedoniešu, grieķu, poļu, lietuviešu, somu, zviedru, dāņu u.c.

Latvijā Knuta Skujenieka atdzejoto autoru vidū ir Federiko Garsija Lorka, Gabriela Mistrāla, Janis Ricos, Tomass Transtrēmers, Ingera Kristensena u.c., kā arī daudzu Eiropas tautu tautasdziesmas. 2001. gadā iznāca unikāla Skujenieka sastādīta un atdzejota grāmata “Dziesma, ej viegli pa manu sirdi”, kurā sakopoti paraugi no visu Eiropas tautu 20.gadsimta dzejas oriģinālvalodā un Skujenieka atdzejojumā.

Knuts Skujenieks ir viens no visvairāk tulkotajiem latviešu dzejniekiem, viņa dzeja tulkota zviedru, ukraiņu, armēņu, lietuviešu, angļu, čehu, franču, turku, īslandiešu, bulgāru, poļu, krievu, vācu un citās valodās, bet dzejoļu publikācijas antoloģijās un atsevišķās publikācijās – vairāk nekā 30 valodās. Knuta Skujenieka raksti izdoti astoņos sējumos.

Saistītie raksti

Knuts Skujenieks saņēmis prestižo Jātvingu prēmiju (Lietuva, 1993), Ivana Franko prēmiju (Ukraina, 1994), zviedru dzejnieka Tomasa Trānstremera balvu dzejā (1998). Saņēmis Latvijas (Triju Zvaigžņu ordenis, 1995; 2. šķiras Atzinības krusts, 2008), Norvēģijas (1998), Spānijas (1994), Lietuvas (2001) un Zviedrijas (2001) valstu ordeņus.

Pasākums notiks grāmatu un kultūrpreču mājā “NicePlace Mansards” Rīgā. Sarunu vadīs literatūrzinātniece Anita Rožkalne. Ieeja bez maksas.

LA.lv