×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
23. februāris, 2015
Drukāt

Juris Ciganovs: Krievijai arvien vairāk gribas līdzināties savai juridiskajai priekštecei PSRS (11)

Foto - LETAFoto - LETA

Juris Ciganovs

Nupat Latvijas viesnīc­nieki sāk sūdzēties, ka Krievijas tūristu neesamība jeb vismaz būtiska samazināšanās sāk sāpīgi šiem sist pa kabatu. Tāpat “Jaunā viļņa”, “Comedy club” un citādu Krievijas televīziju humoršovu fani sāpīgi pārdzīvo to aiziešanu no Jūrmalas. Tomēr šodiena drīz vien vēl izskatīsies pēc ziediņiem, jo, laikam ritot, mūsdienu Krievija arvien vairāk grib līdzināties savai juridiskajai priekštecei Padomju Savienībai ne tikai teritorijas plānojuma ziņā, bet arī dažādu grūtību radīšanā atsevišķām savu pilsoņu kategorijām. Daži no mums vēl paši atceras, bet pārējie var izlasīt vēstures mācību grāmatās, ka no PSRS apskatīt “pūstošo kapitālismu” rietumvalstīs parastais padomju cilvēks nemaz nevarēja aizbraukt. Arī uz tā saucamajām draudzīgajām sociālisma nometnes valstīm bieži vien nelaida. Radi ārzemēs, nepareiza anketa, nepareiza profesija… Tad, lūk: 2015. gada 6. februārī Krievijas Iekšlietu ministrija izdevusi rīkojumu par aizliegumu saviem darbiniekiem izbraukt ārpus valsts robežām, tai skaitā arī tūrisma braucienos. Formāli šis aizliegums attiecas uz tiem darbiniekiem, kuriem ir pieeja valsts noslēpumam, taču faktiski tas nozīmē, ka ārzemju braucieni tagad ir liegti lielākajai daļai Krievijas Federācijas Iekšlietu ministrijas ierēdņu un gandrīz visiem policijas virsniekiem – jo mūsu austrumu kaimiņvalstī noslēpumu ir krietni vairāk nekā citur un gandrīz katrs policists ar kādu ir iepazīstināts…

Šai cilvēku kategorijai aizliegts apmeklēt gan tās valstis, kurām ir līgums par personu savstarpējo izdošanu ar ASV, gan arī Neatkarīgo Valstu Savienības valstis, tai skaitā Kazahstānu un Baltkrieviju, kuras vismaz līdz šim skaitījās Krievijas tuvākās sabiedrotās.

Dažām profesijām nav paveicies līdzīgi: vēl 2014. gada maijā bija publicēts 108 valstu saraksts, kuras ir aizliegts apmeklēt Krievijas Federālā Apsardzes dienesta (bijusī VDK struktūra, kas apsargā valsts iestādes) darbiniekiem, bet vēlāk no ārzemju braucieniem ieteica atturēties visu līmeņu tiesnešiem, ministriem un senatoriem. Pagājušā gada oktobrī kļuva zināms, ka valsts vara gatavo likumu par ārvalstu apmeklējumu ierobežošanu visiem valsts ie­stādēs strādājošiem. Šāda likuma gatavošanu nenoliedza arī Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs. Bet 2014. gada 27. okobrī Krievijas Domes priekšsēdētājs Sergejs Nariškins nosūtīja Domes frakciju vadītājiem vēstuli ar prasību visiem deputātiem atdot ārzemju pases. Tātad laikam Krievijas tūristus viesnīcas nesagaidīs… Vai vēl ir šaubas par vēstures attīstības ciklisko raksturu?

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. kaa toreiz plaanaa galdina urbeeji kliedza par briesmaam no rietumiem, taa tagad tie pasha Mauro par shausmaam no austrumiem

 2. Vai to sauc par PSRS vai Krievijas federāciju — Krievu impērija tā vien ir. Krievija atsakās dekolonizēties, kaut gan citas bijušās impērijas ir sen likvidējušās. Tāpēc krievi dzīvo pagātnē un attīstības zinā uz priekšu nekur netiek. Bet ko Pūķins darīs ar Internetu — bloķēs arī to?

 3. nū. Pu†lers varētu tāpat kā Kukuruzņiks paģērēt, lai, kad viņš nosprāgs, viņa mantību atdala un izliek veikalā. lai cilvēki nevarētu par viņu teikt “xyй с ним” un lai veikalā cilvēki nevarētu teikt “не xyя нет”.

 4. Salīdzinājums nepilnīgs un skar tikai vienu jomu.PSRS laikos nebija bezdarbs,medicīna ,izglītība,atpūta bija pieejama visiem,nebija oligarhu – miljardieru.Priviliģētā partijas nomenklatūra salīdzinājumā ar patreizējiem oligarhiem tādi ubagi vien bija.Tagad krievijā ir visi demokrātiskie labumi; bezdarbs,sociālā noslāņošanās ,korupcija ,noziedzība,kas tomēr netraucē visiem jūsmot par tautas vadoni Putinu , krievu pasauli un tās teritorijas paplašināšanu.

  • Tu neesi vērotāja cienīgs. Tu esi slimotājs un pie tam neārstējams! Neglābjams!

  • ”PSRS laikos nebija bezdarbs,medicīna ,izglītība,atpūta bija pieejama visiem,nebija oligarhu – miljardieru.”
   – jā, bezdarba nebija, bet bija lielākajai daļai minimālās algas.
   – jā medicīna bezmaksas, bet ja kaut ko gribēji un tā ir veselība tāpat nācās maksāt.
   -izglītība tiešām bezmaksas, ka bija, tas bija.
   atpūta bezmaksas – ar savu algu tikai savā sakņu dārzā un ne vairāk mans arods nepiedāvāja.
   – oligarhu tiešām nebija, bet bija bāžu direktori, fondu dalītāji u.t.t. kuri deficītu nezināja.
   Pat pie daktera – tas zāles jums vājui palīdzēs, vajadzētu labākas, bet tur tas maksās 25 rubļi par parakstu… ( mininālā alga 60, standarta 80, skolotājam 100 un strādniekam kaut kur 190 – protams neskaitot militārās rūpnīcas ap 400) .

   • 1.Standarta alga bija 120 rbļ mēnesī,ja nebiji slinks varēja piestrādāt( kā to darīju es) ,, darba apvienošanas kārtībā,, t.i. pēc darba un vēl kādi 80 rbļ klāt.Par 2 istabu dzīvokli bija jāmaksā 5 rbļ mēnesī,par elektrību 4 kap. par 1 kw.st.,sarkanais virtuves gāzes balons arī pāris rbļ,to gāzes dienests atveda,atnesa ,pārbaudīja ,uzstādīja.
    2.Medicīna,farmācija tagad ir tikai un vienīgi bizness,agrāk tomēr pastāvēja sirdsapziņa un Hipokrāta zvērests.
    3. Iesniegums arodbiedrībā un strādniekam ārstēšanās Ķemeru sanatorijā bija garantēta.Tagad Ķemeru sanatorijā notiekošais līdzinās cirkam KNAB.

  • Slavēdams PSRS, aizmirsi pieminēt tādu sīkumu, ka šis režīms balstījās uz miljoniem noslepkavoto cilvēku kauliem. Jeb pats biji no čekas šāvējiem?

   • Pilnīgi piekrītu,ka boļševistiskās ticības vārdā tika slepkavoti nevainīgi cilvēki,tā pat kā katoļticības vārdā viduslaikos bija vēl trakāk, svētā inkvizīcija uz sārta dedzināja dzīvus cilvēkus.Laika gaitā represīvie režīmi mēģina laboties un reizēm labojas , represīvo aparātu padara maigāku un vēlāk tik maigu,ka varēja darba vietā un laikā pļēgurot un stiept mājās ko tik no fabrikas varēja paņemt.Tagad citi laiki valsti lielos apmēros atļauts izzagt priviliģētiem un valsts ir izzagta ,piemērus neuzskaitīšu,jo tie daudziem ir zināmi ,bet vis labāk to zin tie ,kam ir pielaide valsts noslēpumiem.

 5. Krievijas ziemeļkorejizācija ir sākusies.
  Man joprojām liekas, ka Latvijas ekonomikas tik liela mēroga piesaiste Austrumu kaimiņam bija maigi izsakoties liela kļūda, man domās spēcīgāki vārdi, piemēram, muļķība… iespējams, kas daudz vairāk. To, ka Krievija agri vai vēlu atgriezīsies totalitārismā varēja paredzēt katrs muļķis, kad pie varas stūres nostājās kagebešņiks.

Draugiem Facebook Twitter Google+