Dabā
Laika ziņas

Ciklons mīsies ar anticiklonu: Kāds laiks būs jaunnedēļ?0

Foto no Pixabay.com

Augusta vidū Latviju sasniegs jauns ciklons, bet nākamās nedēļas otrajā pusē pastiprināsies anticiklona ietekme un laiks kļūs sausāks un saulaināks, vēsta pašreizējā “Global Forecast System” prognoze.

Sagaidāms, ka otrdien un trešdien Latviju no rietumiem šķērsos ciklons, laiks būs pārsvarā mākoņains, brīžiem līs, vietām gaidāms stiprs lietus un pērkona negaiss, kā arī brāzmains vējš.

Visticamāk, no ceturtdienas laikapstākļus noteiks anticiklons, tomēr nedēļas nogalē varētu būt jūtama Atlantijas ciklona ietekme – vēja pastiprināšanās un īslaicīgs lietus.

Vēsākajās dienās maksimālā gaisa temperatūra svārstīsies ap +20 grādiem, siltākajās dienās tā pakāpsies līdz +22..+27 grādiem. Naktīs gaisa temperatūra pārsvarā nenoslīdēs zem +10 grādiem, dažkārt veidosies migla.

Savukārt “meteo.lv”, vērtējot pagājušo nedēļu, raksta, ka nedēļas nogale iezīmējās ar krasu laikapstākļu maiņu. Piektdien teritorijas lielākajā daļā gaisa temperatūra sasniedza +28…+30 grādu atzīmi, bet jau sestdien termometra stabiņš neuzkāpa augstāk par +24 grādiem. Naktī uz svētdienu Latviju šķērsoja plaša un intensīva nokrišņu zona, kas vietām atnesa stipras pērkona lietusgāzes. Pūta mērens līdz mēreni stiprs vējš, kas svētdien vietām brāzmās sasniedza 20-21 m/s.

Nākamajā nedēļā “meteo.lv” prognozē, ka pirmdienas naktī laika apstākļus turpinās noteikt ciklona dienvidrietumu mala, debesis aizklās mākoņi un būs gaidāms lietus, kas vietām būs stiprs. Dienā no austrumiem pastiprināsies neliels augsta spiediena atzars, līdz ar to nokrišņi teritorijas lielākajā daļā mitēsies, un, vējam pierimstot, otrdienas naktī vietām gaidāma migla. Termometra stabiņš uzkāps līdz +18…+23 grādu atzīmei, bet naktī gaisa temperatūra pazemināsies līdz +10…+15 grādiem.

Otrdien dienā un trešdien pāri Latvijai virzīsies jauns, aktīvs ciklons, kas nesīs plašu mākoņu un nokrišņu zonu, līdz ar to daudzviet gaidāms lietus, kas vietām būs stiprs. Pūtīs mēreni stiprs līdz stiprs vējš, kas brāzmās sasniegs 15-19 m/s. Gaisa temperatūra gan naktī, gan dienā paaugstināsies par pāris grādiem.

Darba nedēļas otrajā pusē pastiprinoties anticiklona ietekmei, neliels īslaicīgs lietus gaidāms vien lokāli. Anticiklonam nesot nedaudz siltākas gaisa masas, termometra stabiņš dienas laikā pakāpsies +21…+26 grādu atzīmei.

Svētdien laika apstākļus Latvijā noteiks ciklona dienvidaustrumu mala, līdz ar to mākoņu daudzums atkal palielināsies, daudzviet līs, un pūtīs brāzmains vējš. Gaisa temperatūra gan naktī, gan dienā nedaudz pazemināsies.

LA.lv