Dabā
Laika ziņas

Ciklons nesīs ilgi gaidīto lietu: laika prognoze tuvākajām 7 dienām4

Foto – Shutterstock

Nedēļas nogalē laikapstākļi būtiski nemainīsies. Debesis brīžiem aizklās mākoņi, tomēr ievērojamus nokrišņus tie nenesīs. Lielākajā teritorijas daļā gaiss iesils līdz +21…+26 grādiem, un tikai dažviet piekrastē temperatūra nebūs augstāka par +18…+20 grādiem, par jaunākajām prognozēm informē Latvijas Vide, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūra.

Savukārt naktīs gaisa temperatūra pieturēsies +10…+15 grādu robežās, bet dažviet, debesīm skaidrojoties, termometra stabiņš var noslīdēt līdz +7…+9 grādu atzīmei. Pūšot lēnam vējam, naktī un no rīta atsevišķos rajonos veidosies migla.

Nākamajā nedēļā pāri Eiropas ziemeļu daļai virzīsies vairāki aktīvi cikloni, kuri noteiks laika apstākļus arī pie mums. To ietekmē palielināsies mākoņu daudzums un otrdien Latviju šķērsos plašāka nokrišņu zona, nesot ilgi gaidīto lietu, liecina prognoze.

Vietām gaidāms arī pērkona negaiss. Ievērojami pastiprināsies dienvidrietumu, rietumu vējš, lielākajā teritorijas daļā brāzmās sasniedzot 15-18 m/s.

Tā kā debesis lielākoties klās mākoņi, gaisa temperatūra dienas laikā nebūs augstāka par +18….+23 grādiem, savukārt naktis saglabāsies relatīvi siltas, termometra stabiņš nenoslīdēs zemāk par +11…+15 grādu atzīmi.

LA.lv