×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.0°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
25. janvāris, 2017
Drukāt

Ciklu “Kurzeme atver skapi” noslēgs brunču audumiem veltīts sarīkojums

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Sestdien, 28. janvārī plkst. 11 Liepājas muzeja Kurzemes tautastērpu informācijas centrs ar sarīkojumu “Kurzemes brunču audumi” noslēgs pasākumu ciklu “Kurzeme atver skapi”, LA.lv uzzināja muzejā.

Plkst. 11 lekcijā “Kurzemes brunču audumi” – par brunču aušanas vēsturi, pielietojumu un lielo dažādību Kurzemes novados savā pieredzē dalīsies profesionāls aušanas meistars – TLM studijas “Rīdze” vadītājs Māris Maniņš.

Savukārt plkst. 13 radošā darbnīcā būs iespējams uzzināt un izmēģināt dažādus paņēmienus Kurzemes brunču šūšanā, apdarē un rotāšanā. Radošo darbnīcu vadīs tautastērpu eksperte Lia Mona Ģibiete.

Ekspresizstādē, kura būs aplūkojama no 28. janvāra līdz 19. februārim, varēs iepazīties ar Liepājas TLMS meistaru austajiem brunču audumiem un uzzināt par iespējām tos darināt ar pašu spēkiem un meistaru padomiem.

“Ar šo pasākumu, tiks noslēgts pilns cikls par Kurzemes tautastērpu darināšanu,” pauda muzejpedagoģe Zane Goldmane, kura piebilda, ka aizvadītajos pasākumos padziļināti izzināts par Dienvidkurzemes brunčiem, etnogrāfiskajiem apaviem, jostām, lentām un apaudiem, kurzemnieču galvas rotām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+