×
Mobilā versija
+20.2°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
10. aprīlis, 2013
Drukāt

Cīkstone Grigorjeva: Ja ne šogad, tad nākamgad būšu arī pasaules čempione

Foto: olimpiade.lvFoto: olimpiade.lv

Šo sezonu teicami aizvadošā Latvijas brīvā stila cīkstone Anastasija Grigorjeva sola, ka šogad vai nākamgad kļūs arī par pasaules čempioni. Pagājušajā mēnesī Grigorjeva Tbilisi otro reizi karjerā kļuva par Eiropas čempioni, triumfējot svara kategorijā līdz 63 kilogramiem.

“Kopš zelta medaļas izcīnīšanas nevaru pārstāt smaidīt. Tomēr paņemtā atpūtas pauze ir beigusies, un nu darbs jāsāk veikt no sākuma,” trešdien preses konferencē izteicāsAnastasija Grigorjeva. “Jebkura sportista mērķis ir kļūt par čempionu. Vienalga – savas valsts, Eiropas vai pasaules. Tu desmit reizes vari palikt otrajā vietā, bet, ja neesi bijis pirmais, tas manā skatījumā nenozīmē neko.”

“Nav aprakstāmas tās emocijas, kādas izjutu, kad pēc zelta medaļas izcīnīšanas mastā tika uzvilkts manas valsts karogs un atskaņota Latvijas himna,” izcēla Grigorjeva, kura iepriekšējo reizi Eiropas čempionātā triumfēja 2010.gadā, kad bija labākā svara kategorijā līdz 55 kilogramiem. “Sezonas sākuma rezultāti mani apmierina, taču tādā pašā garā ir jāturpina arī nākotnē.”

“Manos tuvākās nākotnes plānos ietilpst labs rezultāts pasaules Universiādē Krievijā, tomēr galvenais būs pasaules čempionāts, kur mans mērķis ir tikai un vienīgi zelts. Ja ne šogad, tad nākamgad tas ir jāpaveic,” paziņoja cīkstone. “Darīsim visu iespējamo, lai godam pārstāvētu savu valsti pasaules čempionātā.”

Grigorjeva izcēla, ka lielu atbalstu Latvijas sportistiem sniedz Latvijas Cīņas federācija (LCF), kuras darba rezultātā izlases un Latvijas jauno sportistu kodols attīstās ļoti straujā tempā.

“Uz Eiropas čempionātu braucām kā favorīti, kas mums bija lielākais izaicinājums, jo šī situācija mums bija kas jauns,” izteicās Grigorjevas treneris Sergejs Kursītis. “Ja pirmo reizi par Eiropas čempioni Grigorjeva kļuva, būdama nezināma sportiste, tad šoreiz situācija bija pilnīgi cita. Izcīnītā titula svaru un nozīmīgumu tas dubulto, jo viņai bija jātiek pāri ļoti lielai spriedzei un atbildības nastai.”

“Es Grigorjevai vienmēr saku, ka viņa ir pati spēcīgākā cīkstone uz planētas. Vienīgi viņa pati dažkārt tam negrib noticēt,” daudznozīmīgi piebilda Kursītis.

Līdz pat pagājušajam gadam Grigorjeva sacensībās startēja svara kategorijā līdz 55 vai 59 kilogramiem, bet Londonas olimpiskajām spēlēm viņai izdevās kvalificēties svara kategorijā līdz 63 kilogramiem, un tajā viņa palikusi arī šogad.

Kopš Londonas Olimpiādes Grigorjeva vēl nav zaudējusi nevienā cīņā, triumfējot četros turnīros pēc kārtas. Šīgada pasaules čempionāts pieaugušajiem notiks septembrī Budapeštā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+