Kultūra
Kultūrpolitika

Cildinās balvas “Laiks Ziedonim” laureātus0

Publicitātes foto

Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” šodien plkst. 19 notiks apbalvojuma “Laiks Ziedonim” laureātu cildināšanas ceremonija, informē Imanta Ziedoņa fonda “Viegli” komunikācijas vadītāja Kristīne Tjarve.

Apbalvojums dibināts 2014. gadā, lai iedvesmotu, novērtētu un cildinātu jaunradi, kā arī dzejniekam Ziedonim svarīgās vērtības – izcilību, degsmi, sūtību, stāju, veiksmi un savpatību, kas jau piekto gadu tiek meklētas ikviena pretendenta personībās.

Nominācijā “Rabarbers” izvirzīti pieci jauniešu iedvesmotāji – Iveta Jermolājeva no Cēsīm, Kristaps Kravalis no Rīgas, Agnese Kramēna no Kuldīgas, Dina Liepa no Jūrmalas un jauniešu fonds “Upe” no Rīgas. Kategorijā “Bize” nominēti seši stāstnieki no Latvijas un Lietuvas – Miķelis Balčus no Sventājas, Jāzeps Jermacāns no Baltinavas, Aija Kaminska un Ārija Klēvere no Ventspils, Liesma Lagzdiņa no Kuldīgas, Inga Tapiņa no Rucavas, bet zinātnes nominācijā “Taureņu uzbrukums” uz balvu pretendē Latvijas zinātnieki Inese Čakstiņa, Maija Dambrova, Anda Laķe, Jānis Liepiņš un Sandis Spolītis.

Novadpētniecības nominācijā “Kedas” izvirzīti četri nominanti – biedrība “Vēsturisko rekonstrukciju studija “Rokoko””, Ciblas folkloras kopa “Ilža”, nodibinājums “Mūzikas un mākslas atbalsta fonds”, māksliniece Zanda Puče, biedrība “Skaņumāja” un arhitekte Jana Jākobsone. Savukārt uz apbalvojuma “Laiks Ziedonim” laureāta titulu kategorijā “Zemi es mācos” pretendē četri uzņēmēji – Lilita Bērziņa, Daiga Gargurne, Andris Grebis un Dalija Segliņa.

“Šodien tik ļoti nepieciešams Ziedoņa “Tik un tā” spēks, lai steidzīgajā un digitālajā laikmetā, kad bieži vien pamanām tikai to, ko kāds nav izdarījis, atrastu un izceltu Latvijas izcilības un vērtības – cilvēkus, kuri dara un iedvesmo apkārtējos, tos, kuri ir ar savu stāju un savpatību, kuri iedvesmo citus darīt vēl labāk un vairāk. Jau piekto gadu “Laiks Ziedonim” mudina līdzcilvēkus apstāties un ieraudzīt cildenos cilvēkus sev apkārt,” par apbalvojuma nozīmīgumu pauda fonda “Viegli” padomes priekšsēdētāja Žanete Grende.

Laureāti saņems tēlnieces Olgas Šilovas darināto statueti, kā arī mecenātu Borisa un Ināras Teterevu naudas balvu 3000 eiro apmērā.

Scenogrāfiju veidojis grāmatnieks, Ziedoņa balvas laureāts Valters Dakša, un tā veidota no grāmatām – gan paša Valtera privātās bibliotēkas krājumā esošajām, gan dāvinājumiem īpaši šim pasākumam. Kā pastāstīja Ziedoņa muzeja vadītāja Dace Zariņa, šim notikumam dāvinātās Imanta Ziedoņa grāmatas nonāks topošajā Ziedoņa bibliotēkā, kuru Rīgā, Aldaru ielā 5, plānots atvērt vēl šogad, bet pārējie dāvinājumi – Valtera Dakšas privātajā bibliotēkā.

LA.lv