AFP/LETA

Čīles futbolisti aizraujošā cīņā apliecināta favorītu statusu pret Austrāliju 0

Aizraujošā un momentiem bagātā spēlē piektdien Čīles izlases Pasaules kausa izcīņā futbolā ar rezultātu 3:1 (2:1) B apakšgrupas ietvaros pārspēja Austrāliju.

“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19

Čīles valstsvienības rindās vārtus guva Aleksis Sančess, Horhe Valdivja un Žans Bosežūrs, bet Austrālijas izlases labā vārtus guva pieredzējušais uzbrucējs Tims Keihils.

Mača pirmajās minūtēs vienības pa reizei pārbaudīja pretinieku aizsargu modrību. Lai gan cīņas sākums duelī izvērtās līdzvērtīgs, tomēr lēnām ofensīvu Austrālijas laukuma pusē uzsāka Čīle, kas Dienvidamerikā jūtas kā mājās. 12.minūtē rezultāts tika atklāts – apjukumu Austrālijas soda laukumā izmantoja spāņu kluba “Barcelona” uzbrucējs Sančess. Savukārt burtiski nākamajā Čīles izlases uzbrukumā rezultāts uz tablo tika dubultots. Sančess atdeva lielisku piespēli uz soda laukuma robežas Valdivjam, kurš trieca to zem pretinieku vārtu pārliktņa. 2:0.

Pēc diviem zaudētajiem vārtiem austrālieši laukumā izskatījās apjukuši, ko lieliski izmantoja Čīle, presingojot un liekot sāncenšiem regulāri kļūdīties. 26.minūtē pirmo bīstamo momentu izveidoja Austrālijas izlases uzbrucējs Metjū Lekijs, kurš no asa leņķa izkārtoja sev lielisku pozīciju, taču sitiens spēlētājam neizdevās precīzs. Savukārt 36.minūtē Austrālija spēja izveidot vienu no retajiem uzbrukumiem pirmajā puslaikā, kas šoreiz noslēdzās rezultatīvi. Deficītu uz tablo samazināja visu laiku rezultatīvākais austrāliešu izlases futbolists Keihils, pēc centrējuma skaisti gūstot vārtus ar galvu.

Pirmā puslaika turpinājumā spēle abu komandu izpildījumā izlīdzinājās. 44.minūtē pirmo brīdinājumu cīņā saņēma Keihils, kurš pārlieku agresīvi apšaubīja vairākus tiesneša lēmumus.

Otrais puslaiks mačā iesākās daudz piesardzīgāk. 53.minūtē Keihils vēlreiz ar galvu guva vārtus spēlē, taču cīņas galvenais tiesnesis pamatoti vārtu guvumu neieskaitīja, jo piespēles brīdī uzbrucējs atradās aizmugures pozīcijā. Savukārt brīdi vēlāk Austrālijas izlase vēlreiz pārbaudīja pretinieku vārtsarga prasmes. Marks Breščiāno aptuveni no 15 metriem spēcīgi sita bumbu vārtu apakšējā stūrī, taču čīliešu pamatvārtsargs Klaudio Bravo ar pūlēm izlasi glāba. Spēles 61.minūtē Čīle teju panāca divu vārtu pārsvaru, Eduardo Varhass izklupienā paripināja bumbu garām sāncenšu vārtsargam, taču to uz pašas līnijas no vārtiem izsita austrāliešu aizsargs Alekss Vilkinsons, saglabājot intrigu mačā.

Turpinājumā spēle izvērtās ļoti aizraujoša, jo abas komandas regulāri veidoja bīstamas epizodes pie pretinieku vārtiem. Pamatlaika noslēdzošajās desmit minūtēs manāmi pieauga Austrālijas izlases pārsvars laukumā, Čīlei vairāk domājot par savu aizsardzību. Bet mača kompensācijas laikā Čīle pielika punktu pretinieku izredzēm uz neizšķirtu spēlē. Vārtus ar lielisku tālsitienu guva uz maiņu uznākušais Bosežūrs.

Jau vēstīts, dienas pirmajā spēlē Meksika A apakšgrupas ietvaros ar 1:0 pārspēja Kamerūnu. Zīmīgi, ka mača gaitā netika ieskaitīti divi meksikāņu vārtu guvumi, kas kārtējo reizi šajā finālturnīrā lika runāt par tiesnešu kļūdām. Pēc pirmās kārtas trīs punkti grupā ir Meksikai un Brazīlijai, kas ceturtdien turnīra atklāšanas spēlē ar 3:1 pieveica Horvātiju.

Savukārt piektdienas otrajā spēlē B apakšgrupā par pārsteigumu parūpējās Nīderlandes izlase, kas 2010.gada Pasaules kausa fināla atkārtojumā ar 5:1 sagrāva šī brīža kausa īpašniekus spāņus.

Tādejādi B apakšgrupā pēc pirmās kārtas Nīderlande un Čīle tikusi pie trīs punktiem, bet abas pārējās valstsvienības palikušas bez punktiem.

Sestdien finālturnīrā iesaistīsies vēl divas apakšgrupas. C grupā Kolumbija tiksies ar Grieķiju, bet Kotdivuāra spēkosies ar Japānu. Tikmēr D grupā principiālā spēlē tiksies Itālija pret Angliju, bet Urugvaja mēģinās tikt pie kārotajiem trīs punktiem pret Kostariku.

PASAULES KAUSS BRAZĪLIJĀ

B grupa

Čīle – Austrālija 3:1 (2:1). Sančess (12.), Valdivja (13.), Varhass (61.) – Keihils (36.).

Čīle: Bravo, Medels, Mena, Džara, Isla, Vidals (Gutjerress, 60.min.), Diass, Arangiss, Varhass (Pinilja, 88.min.), Valdivja (Bosežūrs, 69.min.), Sančess.

Austrālija: Raiens, Vilkinsons, Ivans Franjičs Raiens (Makgovans, 49.min.), Deividsons, Špiranovičs, Ors (Helourens, 69.min.), Miligens, Džedineks, Breščiāno (Troisi, 78.min.), Lekijs, Keihils.